bugün

sen kimsin de sana birşeyler öğretmeye çalışan bir kişiye göt diyebiliyorsun.

ne bilgin var ? hayat ile ilgili ne tecrüben var ?

sen kimsin de sana birşey öğretmeye çalışan kişiyi küçümsüyorsun.

tamam öğrenci sıkılmasın , biraz rahat bırakılsın , özgürce davranabilsin ama bu kadarı da fazla...
(bkz: öğrencilerin göte göt deme sorunsalı)
(bkz: bu memlekette göte göt denir)

nasıl ki, doktorun, mühendisin, mimarın, öğrencinin, memurun, çaycının, başbakanın göt olanı varsa hocanın da göt olanı vardır. malesef ki, asıl sorun nesilde. başbakana, hocaya, doktora götlük yapma hakkını verdiği için.
ögrenmeyi kitaptakileri ezberlemek yerine araştırmak uygulamak denemek vs. olarak tanımlayan gelecegin neslidir.

(bkz: ana avrat düz gitmek)
(bkz: göt)
(bkz: hoca)
(bkz: öğretmen)
(bkz: nesil)
(bkz: ilgili taglar)
bal küpü bal taşırır, sirke küpü sirke... herkez içindekini ortaya koyar..insani özellikleri henüz gelişememiş , kişiliği güdük, zaman geçtikçe hayatın tekmelerini bir bir yerken tüm o sözler malum yerlerine tek tek girecek olan şahsiyet fakiri insancık sözleri ... çok ciddiye alıp üzülmesin hocalarımız...
bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum demişler !

önce hayata sonra geleceğe hazırlıyor bizi o senin begenmeyipte göt diye nitelediğin !
annenin,babanın yüzünü göt hocan kadar görüyor musun bakalım,ya da annen baban seninle o kadar ilgileniyor mu?

sen züppelik ediyorsan,ergenlik çağının şeysinin çıkarıyorsan elbette derstten de atılırsın okuldan da kovulursun,karşılık vermek ne haddine senin?
diyorum ya,kişi sorunu önce kendinde aramalı hemen suçu yapıştırmamalı.
önce saygı,edep nedir öğren sonra dil uzat benim güzel yurdumun güzel öğretmenlerine tadında cevaplar verilebilecek konu başlığı olup,öğretmenine göt diyen neslin bi yerine giresicedir.
hoca kankansa yapacak bir şey yoktur göt de dersin götüne sokuyum da dersin.
haddini bilmeyen , gösterilen hoşgörüyü yanlış anlamıştır.
kendi götlüklerini dışa vuran nesildir.
utanılacak bir nesildir.