bugün

"ben bir görev adamıyım, her mevkide başarılı ile oynarım, hiç sorun yaşamam, sahada basmadık yer bırakmam, yeter ki oynayayım, allah rızası için" demek isteyen elemandır.
kaleye koyulası adamdır.
orta oyuncusudur o.
takımın joker oyuncusudur. muhtemelen hem sağlak hem solaktır.
aslında hiç bir mevkide tam kapasiteyle oynayamadığını gösterir.
(bkz: kaleci oyuncu)
ne iş olsa yaparım diyen vasıfsız gibidir.
kendi asıl mevkisinde çok daha yetekli bir oyuncu olması durumunda, antrenörü tarafından farklı bir alanda denenen oyuncunun maç sonu hocasına ne olursa olsun oynat beni demesinin futbol dilindeki karşılığıdır.
görev adamıdır.
(bkz: sabri sarıoglu)
fm 2007'deki vanden borre'nin sarfettiği cümle.
(bkz: tayfun türkmen).
kısacası bana mevki versinde götümü bile veririm demektir.deniz barış bu tür bir oyuncudur.ama o götünü vermesede olur gerçi daum bu napıcağı belli olmaz.
(bkz: ne iş olsa yaparım)
kendisi eğer gerrard değilse hiçbir mevkide adam gibi oynayamadığını gösteren cümle. ama bak gerrard'a heryerde oynar adam, sözünün eri.*
+ hazır mısın mahmut ?
- hazırım hocam nerde görev verirsen oynarım.
+ ya bizim mahalleden terzi hüseyin abinin oğlunun düğünü var. hem hayırlı olsun de hem de güzel bi oyna gel.
- geline yakın oynayayım mı hocam ?
+ oyna ama sert müdahaleden kaçın dalmasın damat.
- anladım hocam.
+ hadi aslanım göreyim seni al şu bileziği oyunun durakladığı anlarda takarsın.
- tamam hocam.
egolardan uzak, görev adamıdır. misal ben become a legend da kanat oyuncusu olmama karşın şuan barcelona da defansif orta saha olarak oynamaktayım, fakat gıkım çıkmıyor, görev adamıyım çünkü, altın ayakkabıyı da aldım, hocamla da aram iyi.
hiçbir işe yaramayacak olan futbolcunun söylemidir. zira hiçbir insan evladı her mevkide oynayamaz. bu biraz da futbolcunun: ''benden zaten bir halt olmaz'' deme şeklidir.
aslında benim yerim belli ama hoca kel alaka bir yerde oynatırsa oynamam deme lüksüm olmadığının farkındayım mecburen oynıcaz. hiç sans vermemesinden iyidir kısfmet..
nerde olsa sevişirim diyen erkek gibidir. *