bugün

Bir yolculuk esnasında fikirlerini beğendiğim bir adamın söylemidir. Adamın mesleğini sorduğumda "polisim" dedi, dedim ki "abi senin gibi bir adam nasıl polis olur?" "bi baltaya sap olamadım bari polis olayım" dedi.
Kısacası Gereksiz yere şiddet kullanan, küfür eden ve hayatında hiç kitap okumamış insanları barındıran bir kurum olarak polis teşkilatının halidir bu polis arkaşın söylemi.
kendini bi bok sanan insandır.büyük ihtimalle eski polistir yani lise mezunlarının hemen polis olabildiği zamanlar yoksa bu düşünceyle polis olması imkansızdır.
emekli olması dört gözle beklenen nesil polislerdir.
sokakta kediye acıyan insan o kıyafeti giyince ne oluyorsa bir mutasyon, bir jop bendecilik tavrı içine giriyor.
nasıl bir acı verdiğinden de bi haber olduğu için allah ne verdiyse giydiriyor.
yere bile düşsen hızını asla kesmez bok üstüne gezen sinek olamayan polis amca ağzına ağzına vurur.
karakolda neden geldiniz faslı başlar bir de orada dayak yersiniz.
ne güzel lan... hortum süleyman a saygılar...
kolay yoldan iş sahibi olunup, maaş alınmaya başlanılan meslek. doğru bir söylemdir.
bu ülkede bir zamanlar 70ler de insanlar 3 günde öğretmen oldu ve o insanlar bir kaç nesil insanı yetiştirdiler.
ardından 80ler de birçok işsiz insan kalmaması için bu ülkede astsubay yapıldı .
en son 90lar da lise bitiren 25 yalını doldurmamış sınavla yada sınavsız polis oldu .

bu tarz alımların yapılmasından sonra ki dönemlerde bütün bu kurumlarda çöküşler ve rezillikler baş gösterdir. şu anda üniversite mezunu insanlar polis ve astsubay olmaya teşvik ediliyorlar kurum içi denetim mekanizması sağlamak için. üniversite bitiren gençlerin daha dürüst ve özverili çalışacağı şeklinde bir kanı var inaşallah düşündükleri gibi olur .
polis ol, kafana taş atsınlar. görevdeyken arabanı ablukaya alsınlar. artık can korkusuna değil, mal korkusuna da düşüren mesleklerden biridir.
(bkz: imf faciası)
(bkz: türk polisi)
genellemek yanlıştır içlerinde elbette iyileri kültürlüleri vardır ama buyuk çoğunluğunun yobaz olduğuda gerçektir.
bide çok fazla çalışyolar ya insan işi degil..
istatistiklere bakarsak 80 sonrası durumu özetleyen söz. polis istemiyorum.
(bkz: ben sana adam olamazsın dedim)
şimdiki polislerin üniversite mezunu olduğunu göz önüne alırsak iki kitap okumamış falan pek bi safsata oldu. bir çoğumuzun anlamadığı kafalarına göre değil emirle hareket ettikleridir. kafalarına göre hareket eden azınlığı göz önüne alıp genelleme yapılması yanlıştır.
(bkz: hiç bir bok olamadım yazar oldum) *
+ hiç bir bok olamadım polis oldum.
- e bir bok olmuşsun ya. *
bu sözlükte babası veya başka bi yakını polis olanların okuyunca canının sıkılacağı sözdür.çoğunlukla; biz vatandaşlar için hırsız,sapık vs den kurtulmak korunmak için -polis çağırırım diye tehdit etmeye gelince kahraman adamdır. ama sözlükte klavye efeliği yaparken çok kolay b.k atılan meslektir.adamlar eşlerini çocuklarını görecekleri saatleri bizim için en azından şubede durmakla harcıyolar,bikaç tane kansız meslektaşları yüzünden böyle hakaretlere maruz kalıyorlar.ayıptır yazıktır.en iyisi bu başlığı açan kişi polis olmasın, bi bok olsundur.kişisel tahmin:zaten olmuştur.
işsiz üniversitelinin hazin sonu dur bu durum..
eline jop alınca gider üniversitelileri de döver.
- onlar ki, vatanı koruyan kollayan güzide in.... neyse bi siktirip gideyim de çay koyayım.
- aloo. baba anamı sikiyorlar napiim.
+ 155 i ara. hemen POLiS GELSiN.
- babaaaa. onlardan bir bok olmaz yaaaa.
+ doğru . o zaman bırak anani siksinler.
başka bir deyişle mesleksizlerin mesleği polisliktir.
eee o zaman bok olsaydın keşke.
mesleğinde içine etmişin derler adama.
polise laf etmeden önce acil durumlarda, paçanız sıkıştığında telefonla yardım istiyorum şıkkını seçerken kimin aranacağı iyi belirlenmeli.

- kanka yetiş! 3-4 kişi beni sıkıştırdı ellerinde demir çubutlar mevcut, yetiiş...!
* kanka gelirdim ama müsait değilim, ebru evde anlasana. polisi arasana ha(sikmeseler bari).
- yok kanka polisi arayamam, onları bir bok olamayanlardan seçiyorlarmış.
* jandarma olmazmı tam olarak nerdesin?
- yok kanka yok tamam kapat kapat gerek kalmadı...! ben en iyisi (bkz: 188) i arayim.
desene bir bok olmuşsun sonunda . Peki ama insan sevmedigi bi mesleği nekadar sürdürebilir ? diye düşündüren fakat hayat şartlarının işsizlikden başka care bırakmayıp mecburiyetten buldugu işe yapışması durumu.
Örnek : 'Abazalıkdan Nefes alsın delik olsun Yeter '
boka edilmiş ağır bir hakaret cümlesi.
çok ayıp. ben polis değilim, ancak namusuyla yapılan hiç bir meslek hakkında böyle konuşulmaz.
kendisi o küçümsediği polis dahi olamayan bireyin kustuğu. yanındaki kadına tecavüz ettiklerinde bağırmazsın o zaman polisss diye.
başka bir deyişle;

ahmet necdet sezer'in sürekli veto ettiği, a.gül'ün ise direkt onayladığı yasa ile;
hayatta hiçbir işe yaramayan cemaatçi f tipi lavukların emniyete yerleşmesidir.
aklı başında olmayan insan düşüncesi. -söz meclisten dışarı-* lan dallama -ayıptır söylemesi-. telefonun çalınınca polis kapısında ağlayan sen değil misin? baban bıçaklanında komsere "nolur suçluları bulun" diye yalvaran sen değil misin? sokaklarda gönül rahatlığıyla yürüyebilmenin sebebi polis değil mi?

düzeni eylem yaparak sen bozuyorsun! jopu da dibine kadar yiyeceksin!