bugün

insanı çelişkilere sokan bir durumdur.
tanımıyorsun kim olduğunu ne olduğunu bilmiyorsun sadece bildiğin bir isimdir duyduğun sadece ses.. fakat onu özlüyorsun ve bunu söyleyememek de koyar adama. 'seni özledim' diyemezsin çünkü 'ben kimim' der sana öylece kalırsın.
tanidigini sandigindir o. Zira insan tanimadigi kisiyi ozleyemez. nesini ozliyebilirsin ki. Telefonu tutusunu mu, kameraya el sallayisini mi? Tanimadan boyle insani duygularinizi harcamayin. Zira azaliyorlar gun gectikce.
bazen ismini bile bilmezsin. sadece bir kere ya da birkaç keredir gördüğün. ama ona karşı anlayamadığın duygular içindesindir işte. görüntüsü gözünden bir türlü gitmez. nedenini bile bilemezsin bir süre.
vurur kalbini. anlamazsın başına geleni. ama bilir için, o kadar kadından neden onu özlediğini.
zaman zaman yapılan iştir. yani zaman zaman yaptığım iştir. hatta zaman zaman hiç tanımadığım kişilerle de seviştiğim oluyor. lan oğlum ahlak kalmamış lan bende. siz de varsa biraz verir misiniz abiler. evet.
Platonik aşkla örtüşen yönü çoktur.

Bazen ünlü sanatçılarla kendini çok fazla özdeşleştirdiğinde de bu duyguları yaşarsın. Hayallerinde falan onunla küser, konserinde sana bakarak şarkı söylediğini düşünür, şarkı sözlerinin satır aralarında ismini lirik lirik yazdığını umarsın. Komiktir ama zararsızdır. ama hangimiz ergenlik yıllarında az çok benzer şeyler yaşamadık ki?
sadece susarak özlemektir...

http://fizy.com/#s/127231
hic taninmadigi halde kendini ozlettirebilen tek insandir. gormeden dokunmadan tanimadan da ozleyebilirmis insan gercegini tokat gibi suratina carpan bir cumledir.
gizemli, değişik bir his... bazen bir gülüş, bir bakış, bir hareket, bir cümle bile insanları birbirine bağlayabilir.
hatta birini hiç tanımasanız, görmesiniz, bilmeseniz bile kendiliğinden bir takım duygular gelişebiliyor ve onunla kendinizi bağdaştırıp bir zaman sonra özlem bile duyabiliyorsunuz.
sonsuz zamanın içinde, maddenin sonsuzluğunda, sonsuz mekanın içinde küçücük bir hücre ayrılır organizmadan. bir süre durup sonra patlar; işte hiç tanımadığın bir insan ile aynı organizmadaki kardeş hücreler olabilirsiniz. hücre kardeşliği, evet...
kainatın varoluş zamanından da önce, esrarengiz bir iple bağlı olabilirsiniz birbirine...
sanki onu tanıyorum, biliyorum. evet, biz aynıyız...

bir yer var biliyorum;
her şeyi söylemek mümkün;
Epeyce yaklaşmışım, duyuyorum.
anlatamıyorum...
Birisi değil de bir topluluk özlenebilir.