bugün

haklı tepkidir.

bana böyle öğretildi arkadaş... padişah dediğin adam sevişmez. devletini yönetir oynaşla işi olmaz padişahın.

şu sırlara televizyonda bir dizi var neymiş efendim muhteşem yüzyıl. çoook yanlış bir dizidir efendim ne o öyle padişah gülüyor. padişah haremindeki kadınlar sevişiyor, şarap içiyor filan.

ben size padişah nasıl olur tarif edeyim. padişah; sürekli devlet yönetmekle meşgul, savaşan, gülmeyen, sürekli ciddi, kurduğu cümleler vurun kellesini tarzında olan insandır.

bu çok yanlış bir görüntü çoook.
görsel

şimdi devlet büyüklerimize mahallemizde oturan küçük bir kardeşimizin mektubunu ileteceğim

--spoiler--
sevgili davut amca,

televiyonda bir dizi var adı muhteşem yüzyıl. o dizideki adam padişah diyorlar inanmıyorum amca ben ona. babam bana anlattı padişah sevişmiyormuş. ama dizideki padişah olduğunu iddia eden abi ordaki ablayı azından öpüyor. nasıl oluyor bu şimdi, babam yalan söylemez bana. lütfen davut amca o diziyi yapanlara birşey söyle o abi azından öpmesin o ablayı.

davut amca bir başka sorum olcak padişahların nasıl çocuğu oluyor. babam dedi bana sevişmiyor diye nasıl çocukları oluyor peki. bunlara bir açıklık getir amca.
--spoiler--

(bkz: 10 adımda ironi öğreniyorum)
osmanlı padişahları, hatta osmanlı halkının ağızdan öpmediklerini bize medya sayesinde öğreten dizidir. o aralar salgın hastalıklar yaygın olduğundan 19.yy'da dudaktan öpüşmek batıdan öğrenilmiştir.
haremler altın günü için kurulmuştur zaten. kadınlar gün yapsın; pasta, börek, çörek yapıp yesinler diye. bir de ulaşım sorunu olmasın herkes ortak bir yerde buluşsun diye şey etmişler.
"padişah dediğin direk siker aga" insanı kafasıdır.
(bkz: bölünerek çoğalma)
(bkz: sevişme bizim kültürümüzde yoktur)
(bkz: sporla çoğalma)
Son dönemde sevişemediler diye kurduk biz cumhuriyeti (!)
sevişmez harem kurar.
bak Devlet Bahçeli'ye işi yüzünden evlenmemiş bile .

koskoca padişah sevişmeyecekse koskoca haremı ne yapacak. padişahım çok yaşa ! en iyi de o sevişir !
yıl olmuş 2010, hükümete oynayan bir partinin evli genel başkanı, aynı partinin evli milletvekili ile gizli gizli ilişki yaşıyorsa, yıllar önce neler yaşanmışsa hoş görülür. ingiltere de tuvalet bile yoktu siz düşünün.
padişahlar sporla çoğalır, yani toz yoluyla döller zevcelerini.