bugün

kemalistlerin ülke kurulduğundan bu yana ceplerini doldurmalarından kaynaklanan durumdur. sonra bu burjuvalar çıkarlar ak parti yüzde 50 yi nasıl alıyor diye hayıflanırlar. tok açın halinden ne anlar arkadaş. evet.
kayıp trilyon, deniz feneri sahtekarlıklarına bulaşmamış oğluna gemicik almamış kemalisttir, yurt dışı banka hesaplarıda yoktur tonlarca altınıda.
böyle düşünen insanların dünyaya hangi zihniyetle baktıklarının kolayca anlaşılabileceği durumdur.halkın arasına ininiz ve biraz realist bakınız.bu ülkede iktidar olan kim olursa olsun yandaşları zengin olmuştur.çünkü sistem budur.a partisi b partisi farketmemiştir bugüne kadar.bu ülkede iktidar olup bu sistemin kalıcı olmasını sağlayan tüm iktidarlara *sevgilerimi* iletiyorum.
dindar geçinen, devlet ve yeşil sermaye sayesinde ceplerini dolduran ve iktidara çöreklenen yeni kapitalist sınıfın önüne kemik attığı zavallı lumpenlerin uydurmasıdır. milyonlarca kemalist zengin olmadığı gibi, milyonlarca samimi dindar insanımız da zengin değildir. gerçek budur.
-ha bu arada, abdestli kapitalistlerde vardır diye eklenesi hiç fakir şakirt olmaması diyedir
-beelki.
gemicikleri olan kemalistlerdir.
tok açın halinden ne anlar diyene, zamları hatırlatmak gerekir efendim.
zira zengini zengin edip, fakiri süründüren bahsi geçen hükümettir.
ha bahsi geçen fakir cemaatten ise sıkıntı yok şimdi kendisi zengin oluyor.
ayrıca sınav sorularını cemaatten aldığını itiraf eden çocuğu alnından öpmek gerekir.
erken yaşta kemalist olma sebeplerimden biridir. böyle zekiliklerim vardır.
çünkü parası olan kemalist oluyor farklı fikirlere değiniyor. zaten parası olmayan adam açlığı düşünmekten kemalistliğimi düşünsün be üstad?
kemalistim + fakirim : sonuç?
kıç dediğimiz organımızla gülünesi önermedir. bugün akp maddi durumu iyi olmayanlarla alay edercesine seçim vakti yardımda bulunurken geri kalanlarda yüzüne dönüp bakmamıştır. ayrıca nerde bi akp li görsem, gökdelen, rezidans, özel okul, en kötü dersane sahibi ne hikmetse.
gözü yerine götüyle gören adam tespiti.
bu adam(özür dileyerek söylüyorum) kocaman bir ironi ama farkında mı bilemiyorum.
(bkz: hadi bunu da açıklayın kemalistler)
tüm kemalistleri tanıdığını zanneden ergen tespiti.

konu dışı not:Hasebiyle nesebiyle kişi olmaz Çelebi,
Okumak cehli giderir; eşşeklik kalır ebedî

edit:yazım
apaçık bir yalandır.

ayrıca yoksulları bu tür yalanlarla kemalistlere karşı kışkırtanların, ülkemizi (bkz: yoksulların it muamelesi gördüğü ülke) haline getirenlerin yandaşları olması da ilginçtir.
eğitimli olduklarındandır.
ve iş güç sahibi olduklarındandır.
Ne fakiri mk. Tanrı onu dünya da koyduysa o da ihtiyaçlarını giderebilmek zorunda. Kapitalizm ve sömürgeciler yüzünden fakir gözüküyorlar bize. Ölümü düşünmeden ihtiyaçlarının fazlasını isteyen insanlar yüzünden fakirler ve onlarında düşünebilme yetisi var. Hatta azı gören insan bir süre sonra düşünmeye vakti bulursa mantıklı bir insan olabiliyor. Örneğin tupac. Okula gitmediyse Atatürk ü bilmiyor da olabilir. Bence bu bir kayıp değil. Düşünerek bulabilir yolunu. Fakirlik herşeyin ayağına gelmemesi değil fakirlik kapitalizmin oluşturduğu bir kelime.
Ben neyim mk.
ebleh yandaş yalanıdır.
(bkz: wasp)
kemalizmin bittiği anlayıp boğazda viskisini yudumlarken aç kemalistlere ölmediniz yıkılmadınız ninnileri söyleyen kemalistler .

sizler atatürkün askerlerisiniz asla pes etmek yok . vatan millet elden gitsede siz atatürkün neferleriniz .

koç aydın doğan vesair .

aynen .
ben mesela sıçtıktan sonra kıçımı dolarla siliyorum. ama kemalist değilim. enteresan.
Bir range roversli türbanlı gacı değildir. Yanlış yazmış olabilirim anladınız ama siz.
Fakir şık olmamasıyla aynıdır efem.