bugün

katılıyorum efendim, bildiğin küçük görüyor aşağılıyor. Ciddi psikolojik sorunları olmayan hiçbir kadın dine gerçekten inanmamalıdır. Toplum baskısı mı diyorsun aç başını uyma kurallarına soran olursa inancımı yargılamak sana mı kaldı de. Ben öyle yapıyorum yoksa hadi müslüman ol bak müslümanlık şöyle güzel, böyle doğru gibi şeylerle beni o bok çukuruna çekmeye çalışıcaklarını biliyorum.

Muhammed'in karısını dövmemesi, yetimleri ezmemeye çalışması, hiç bir kimseye vurmaması gibi şeyler meziyet değil insan olmanın gerekliliğidir.

Hele birde kızını evlendirirken fikrini almışmış, peh sanane amk kız isterse evlenir istemezse evlenmez onun kiminle güzel sevişeceğini, kimsen sağlıklı çocukları olacağını biliyor musun? hayır. Ne bokuma karışıyorsun o zaman. Bide çok özel bir şeymiş gibi anlatılıyor din kitapları bunu çünkü kadının insan değeri görmesi aşırı duyarlıların yapacağı bir şey. Sormayı bırak kararı o kıza bırakmak zorundaydı çünkü o kız evlenip o herifin koynuna girecekti kendisi değil.

9 yaşında gelin olarak aldığı kuzenine ne demeli? Korumak için falan diyorlar. Yalan ulan yalan ona en çok destek veren amcasının kızıydı. ilk başta ona inanıp müslüman olmayı seçenlerdendi, baya baya uçkuru için 9 yaşında kız çocuğunu koynuna almış. Ulan peygamber zannediyorlar bu çocuğa dokunulmayacak desen dinlemeyecekler mi seni, hadi o olmadı evlatlık gibi alamadın mı?

Hadi onu bunu bırakın adam 40 yaşında bir tüccar kuran inene kadar okumayı bilmiyor olmasını aklınız alıyor mu? Neymiş okumayı bir anda vahiy inmesiyle çözmüşmüş. Nah vahiyle çözdü adam tüccar ulan. Mantıklı düşünün biraz. Eğer tanrı varsa eminim böyle bir kitap göndermedi ve bir yerlerden bu aptalları izleyip onlarla dalga geçiyor.
amı olanın imanı olmaz mı, olur olum niye olmasın.