bugün

Unlu basketbolcu Hidayet Turkoglu esiyle birlikte, Eminonu'nde geziyordu.Once akvaryumculari dolastilar, Kapalicarsi,Nuriosmaniye,Yerebatan Sarnici, Ayasofya, Sultanahmet,Topkapi Sarayi,Gulhane Parki derken, Yeni Caminin ,onune kadar geldiler.Orada bagira bagira simit satan bir cocuk vardi. Basketbolcubirdendurakladi...Sonra simitciye yaklasti: -
-Simit'in kac lira ?
-300 bin abi.Citir citir....
-Tezgahta kac simit var ?
-70-80 tane var herhalde...
-Hepsini alsam ne tutar ?
-Seksen desek 24 milyon.
- Al sana 30 milyon... Farzet ki hepsini aldim...
-Sagol abi... sagol...
Basketbolcu uc onluk cikartip simitcinin onune birakti.Esi saskindi.Uc bes adim yurumuslerdi ki esine yaklasipfisildadi.
- Hidayet sen delimisin ?
- Yooo
-Peki yemedigimiz simitlerin parasini niye verdin ?
-Bosver sorma.
-Diyelim ki soruyorum. Hem de israrla soruyorum.
-Oyleyse soyleyeyim.
-Tablanin kenari dikkatini cektimi ?
-Hayir.
-Baksan gorecektin. Tahtaya bir isim kazinmisti.
-Nasil bir isim ?
-Hidayet!
- Yoksa ?
- Evet o tezgah, eskiden benimdi.
Bu hikayeyi hidayet tv8 de katildigi bir programda kendisi anlatan milli basketbolcudur.
simit satmaktan bugunlere geldiğinden paranın kıymetini bilmektedir. kendi başarısının onda birini hayatında görmemiş denyolarında ağzına sakız olmaktadır.
parayı kendisine istemeyecek kadar zengin bir adamdır kendisi. kaynağı Orlando magic , toronto raptors ve en son oynadığı pizza reklamıdır.
paragözlülük değil hakettiklerini sadece kendi adına değil basketbol adına istemesidir. haydi yarın da sevinin 12 dev adam kaldırsın kupayı çok değil 2-3 sene sonra basketbolu yine götünüze takmayın. yine salonlar çakma taraftarlarla doldurulsun. büyük kulüplerde oynayan oyuncular bile sezon sonunda paralarını alamasın. bu çok mu hoşunuza gider?

bu adamların manevi destekten önce maddi desteğe ihtiyacı var. hido sonuna kadar haklıdır. adam milyondolarlarla zaten sevişiyor manevi olarak da bir şekilde kariyer açısından tatmin olmuştur takım arkadaşları adına konuşmasıyla birlikte dediklerinin içini oyarsanız bu adam tüm basketbolcular için konuşmuştur.bugün sevinmesini bilenler yarın salonları da doldurmasını bilsin.

kaçınız lisede çok iyi basketbol oynarken üniversiteye gelince okulunuzun siktiriboktan takımına girip sadece turnuvada oynadınız ? ay pardon kuruttunuz kendinizi..ya da okulda oynadığınız basketbolu profesyonel olarak iş hayatında devam ettirebildiniz?

basketbol bu ülkede maddi manevi desteklenmelidir.
hido tam bir abi modundadır. kendisi zaten çotkan parayı vurmuştur ama takımındaki vurmamış ve bundan sonra vuramayacak olan oyuncuların da farkında dır. onlar için uğraşmaktadır.
adam her seferinde vurguluyor.bu gençlere maddi-manevi destek diyor.kendi zaten kontratından indiriyor parayı.1milyon çokta tınlamaz hidoyu.
"yok artık daha neler " denilecek paragözlülük iddiasıdır, saçmadır.