bugün

entry'ler (1527)

akp seçimi kazanırsa nolur

her şey güzel olur.

hdp ile pkk farklı algısı

pkk ve türevleri arasında fark yoktur.

tam kapanmada alkol satışı

kendiniz imal edin, google de tarifleri var. hem çok tasarruf etmiş olursunuz.

thodex mağdurları

kolay yoldan zengin olmak isteyen, kolay yolda batar.

atatürkçüleri çıldırtacak bir şey bırak

çanakkale savaşında birçok osmanlı paşası ve albayı ile alman generalleri varken, yarbay rütbeli mustafa kemal in savaşı kazanan komutan olarak gösterilmesi.

makan aracı ile zikir çekmeye gitmek

rakı içenin aydın, dindar olanların ahlaklı sanıldığı bir ülkenin vatandaşı olmanın zorluklarından biri.

aşı yaptıranların kısırlaştırılması

bu gidişle her yerde aşı yaptırma koşulu uygulanacak ve aşı yaptırmayanlar kısırlaştırılacak, hatta erkeklerin pipisi kesilecek.

türkiye nin en büyük takımı

şüphesiz ki beşiktaş jimnastik kulubü, türkiyenin en güzel futbol kulubüdür.

kaç telefon değiştirdiniz

20 yılda kızlarımın yenisini aldıklarında bana devredilen 4 adet, kendi aldığım 4 adet olmak üzere değişik markalardan toplam 8 adet telefon kullandım.

yaş hesaplama

boş ver hesabı, hissettiğin yaştasın.

haldun boysan

allah rahmet eylesin.

lc waikiki

çalışanlarının sevdiği, çalışmaktan mutlu olduğu ender firmalardan.

cumhurbaşkanına hakaret etmek

internetin olmadığı dönemlerde cumhurbaşkanlarına hakaretin az olması çok normal.

çoklu baro sisteminin kabulu

haremlik selamlık barolar da kurulsa, mesela kadınlar barosu ve erkekler barosu, eşcinseller barosu gibi. madem ki çok çeşitlilik isteniyor.

alışmadık götte don durmaz

10 yıl geçmiş aradan

arabistanda don adeti yeni yeni giyilip moda olduğunda, önceleri yalnız zengin araplar giyip etek altından don gösterip hava atmaya başlamış. bu arap gençlerinden birisi özenmiş, nişanlısına hava atmak için iki metre kumaş alıp annesinden kendisine don dikmesini istemiş. annesi 2m kumaştan 1 ad. don dikmiş, bir metre kumaşı kaldırmış.delikanlı donu elbise altına giyip nişanlısına gösterip hava atmak için nişanlısının evine giderken sıkışmış, tuvalete gitmiş, donu çıkarıp askıya asmış. işi bitince ( alışmadık götte dön durmaz. ) donu unutup, elbisesini giymiş, nişanlısının evine varmış. bir odaya nişanlısıyla buyur etmişler. nişanlısı ile karşılıklı sedirlerde otururken, genç donunu göstermek, hava atmak için bağdaş kurup bacaklarını aralamış ve " nasıl, beğendin mi ? bir metre de evde var . " demiş. kız tabii mosmor olmuş.
işte " alışmadık götte dön durmaz " lafı burdan çıkmış.

5
1979

30.03.2010 08:29 abdulcanbaz07

alışmadık götte don durmaz

cumhuriyet tarihimizde adalet, özgürlük, demokrasi gibi kavramları içselleştirememiş tüm siyaset erbabı iktidar olduğunda bu kavramları işine geldiği gibi yorumluyor. sonrasında ya bol geliyor, ya dar geliyor ve unutuluyor.

sözlüğü yobazların basması

klişe bilgi,slogan ve beyinlerine yüklenen paket programlardan beslenen sağ/milliyetçi/laik yobazlar ile sol/Kemalist/laik yobazlar arasında kalıp, taraflarca hor görülme bahasına bağımsız düşünmeyi tercih ediyorum.

ruhu güzel insanların ortak özellikleri

asaf demiş ki: " herkes fazlasıyla sevmiş, ben eksikleriyle de sevdim." ruhu güzel insan böylesine sevendir.

pyd terör örgütü değildir diyen chpli vekil

chp li izmir brigitte bardot başkanı kıbrıstan çekilmeyi ister, kamal bey pyd ve ydp "terörist değildir" der. pkk yı nerdeyse ilahlaştıran tanrısının kulu ve maske giydirilmiş canan kızıyla bu chp yi istanbul brigitte bardot başkanı ekrem bile kurtaramaz artık.

bedava süt ve ekmek için chp ye oy vermek

vatan kahramanı kahramanmaraşlı "sütcü imam" dan sonra, istanbul belediyesi süt işleri müdürü "karadenizli sütcü imamoğlu"