bugün

mutsuz eder.
cevrende dusuncene saygi duyan insanlar yoksa zor bir durumdur.
Zamanla herkeslesecektir. Lakin beyin simdi direnmektedir.
Zorlu bir yaşam sizi bekliyor demektir. Yine de yılmamalı bu farklılığı olumlu yana çevirmeye bakmalıdır. Ben beceremedim pek ama siz yine de deneyin.
bazen fikrini sonuna kadar savunmayı gerektirir. herkes aynı düşünüyor diye bunun doğru olacağı kesin değildir.

ancak bazen de susmayı gerektirir. insanı yalnızlığa iten büyük etkenlerden biridir ve acıdır bence susmak.
Doğruları bilseler dahi farklı düşündükleri, çoğunluğa uymadıkları için farklı gezegenden gelmiş muamelesi yapılır farklı düşünen insanlara. Çoğu insan sindiremez böyle düşünceleri, düşünenleri. Bundandır ki çoğu insan düşünmez de sürdürür ezbere hayatını. Görmez kendini , yapabileceklerini. Kimileri uyandırılmalıdır buna ihtiyacı vardır, kimileri için ise çok geç kalınmıştır.
Herkesten farklı düşünmek beyinde yeni ışıklar yakmak, ufuklar açmaktır. Bu sürekliliği korumak emek ister elbette, sabır ister. Kaybetmemek için vazgeçmemek gerekir çoğu zaman. Hayata belki de üçüncü gözü açabilmektir herkesten farklı düşünmek. Budur bizi ilerletecek olan.
Bir duruşu olmasıdır insanın... Ben varım ya yeter gerisi olmasa da olur, yola çıkabilirim diyebilmesidir.