bugün

Çok az kişinin sahip olabileceği bir özelliktir.
bir insanın sahip olabileceği en büyük ödül.
imkanı olmayacak ütopik bir fikirdir.
daha üzücüsü ise (bkz: herkes tarafından sevildiğini sanmak)
yanılgıdır.
herkes tarafından sevildiğini sanmaktır. sizi sevgiğini sandığınız insanlar sadece ortama ayak uyduruyordur. dikkat edin tersine dönmesin.
güzel bir duygudur.özgüveni arttırır ve mutluluk vericidir.ama yine de "hiçbirşey göründüğü gibi değildir" gerçeğini de unutmamak gerekir.malum sonradan hayal kırıklığı yaşanabilir.
kimse tarafinda gercek anlamda sevilmemektir.
böyle bir insan olduğunu düşünmüyorum varsa bile etrafında bir sürü yalakanın olduğu insandır, çıkarı olmadan kimse kimseyi sevmez kaldı ki aşk bile bir çıkar ilişkisidir, bencilliğin taa kendisidir. neyse konumuza dönelim çok sıkı dostun gerçek dostun bir veya iki kişidir onunların dışında kimse sana samimi olmaz o yüzden kimse poliyanacılık oynamasın herkes tarafından seviliyorum ayaklarıyla kendi kendinin g*tünü kaldırıp egosunu tatmin etmesin.
anlatmaya bağlı edebi metinlerde yer alan güzel bir "masal" türüdür.
(bkz: yok öyle bir şey)
imkansızdır. sevilmemek için sıfır nedene sahip mükemmel bir insan dahi olsan, etrafta bulunan bazı fitne insanlar sırf herkes tarafından sevildiğin için seni kıskanacak ve sevmeyeceklerdir.
imkansızdır.
en basitinden ne atatürk ne de fatih bile herkes tarafından sevilmiyor. hatta peygamberi efendimizin bile düşmanı vardı.
bir çok yüzlü olmaktır, tanınmamaktır...

seni seveni sevmeyen, seni de sevmeyebilir...*
iyi değildir. eğer herkes tarafından seviliyorsanız yolunda gitmeyen bir şeyler vardır hayatınızda. mutlaka çevrenizi arkadaşlarınızı ve dostlarınızı gözden geçirin.
Lider kişilerdir. Ancak bir lider şu bu beni sevsin diye uğraşmaz çünkü böyle yaparsa lider olmaktan çıkar.
ben en geniş pencereden bakmaya çalışacağım...
şöyle ki; başlık kendi içinde çelişki içermektedir. kelime düzeyinde değilse bile, fiiliyatta bir paradosktur.

örneğin; peygamberleri düşünelim, dünya ve insanlık için hayatlarını hiçe sayarak tüm benlikleri ile daha iyi bir nesil yetiştirmek için uğraşmışlardır. bekledikleri bir teşekkür değildir elbet... çok kişi tarafından sevilmelerine rağmen, bir o kadar nefret edenleri olmuştur.

ya da ülkeleri için gelecek inşaa eden krallar, padişahlar veya komutanları düşünelim... ki bu kişiler en çok sevilen insanlardan olmalarına rağmen, başka bir milletler için 'caniler' olarak anılırlar ve sevilmezler elbet.

daha da uç bir örnek olarak 'yaratıcıyı' düşünelim... tattığımız, gördüğümüz, hissettiğimiz, düşündüğümüz herşeyin tek sahibi ve yaratıcısı iken, onu 'adaletsizlik ve haksızlık' ile suçlayanlar az değildir. düşün ki adam kendi yaratıcısı ile çelişmektedir hatta sevmemektedir.

sen!!
her hangi bir kişinin 'herkes tarafından' sevilebileceğine inanıyor musun?
"herkes tarafından seviliyorsanız mükemmel bir yavşaksınızdır."

ben demedim valla.
güzel oyuncu olmak, insanlara her zaman duymak istediklerini söylemektir.
istenmeyen bir durum. Bir zamandan sonra , insanlar buna mecburmuşta o yuzden seviyormuş gibi bir his yaratır.
bir yazı çok hoşuma gitmişti.dünyada 100 kişi kalsa ve hepsi sizi sevse siz kötü insansınız.çünkü o 100 kişi için de hırsız,dolandırıcı,yalancı,iki yüzlü insanlar vardır.eğer o 100 kişi sizi sevmiyorsa sizi kötü insansınız.çünkü 100 kişinin içinde iyileride vardır.ben bu kadarını hatırlıyorum.önemli olan herkes tarafından sevilmek değildir.
belki (bkz: herkes tarafından takdir edilmek) olabilir ama sevilmek değil.
yoktur böyle bişi, ütoooopikinin ötesidir bu durum. zira insanlara ne yapılsa yaranılmıyor. üç beş kişinin dışında diğer seviyor gözükenerin kesin yüzde yüz çıkarı vardır.
(bkz: yavşak olmak)
bunu yapan her kimse yavşaktır zira delikanlı adamın mutlaka (bkz: illa undra me penisus illud kasimus paseus) diyeceği birileri vardır.
illa birileriyle ters düşme ya da ister istemez itici gelme durumunda kalınan bi dünyada ütopiktir.