bugün

mutsuzluğun neden bu denli çok tercih edildiğinin göstergesidir.
mutluluk için emek gerekir, mutsuzluk için sadece şikayet edip hiçbir şey yapmamak yeterlidir.
(bkz: kabz hali)

Şükür eksikliği
bozuk olan sistemi düzeltmek ve haksızlıklara baş kaldırmak için birşeyler yapan insanlara 'ortalığı ayağa kaldıran, düzen bozucu' gibi tanımlar kullanılmasına sebep olan olaydır.

şöyle bir dönüp bakıldığı zaman herkes 'haksızlıktan' şikayetçi olur. ancak, sadece sözde olurlar. yahut, işlerine geldiği zaman haksızlıktan şikayet ederler. bu şikayeti ancak bir kaç kişi belli bir yere taşımaya çabalar. ancak o zaman o insanlar, sözde şikayetçi olan insanları arkalarıda göremezler. yalnız kalırlar. isimleri, sadece hak savunmayı amaçlarlarken 'düzen bozucu, ortalığı ayaklandıran' olur.

suçlu olan her zaman haksızlığa baş kaldıran olur. şikayet edene ve olaylar gelişince püf diye uçana bir halt olmaz, merak etmeyin.
içe kapanıklılık'ın başlangıcıdır.
cesaretsizliktir.
daha çok gençlerde görülen bir rahatsızlık olup geniş bir kitleye yayılmıştır. (bkz: işsizlikten şikayet edip iş beğenmemek)
70 milyon nüfuslu türkiye cumhuriyeti'nde yaşayan her bir bireyin içinde bulunduğu durumdur.
(bkz: sorunlu)
acizlik göstergesidir.
acaip ayar olduğum sıklıkla karşılaştığım ne aradığını bilmeyen aradığını bulmayan bulsada mutlu olamayan insan tipidir uzak durmak gerekir.
kişinin kendi kendisini kısıtlamasıyla oluşan durumdur. hayatındaki her şeyin düzenli ve yolunda olmasını isteyen ancak hiç bir şeyi tam olarak yapamayan insanlarda görülür. bu davranış 10 - 30 yaş aralığındaki insanlarda görülmekle birlikte daha sonra yerini pişmanlığa veya umursamazlığa bırakır. her iki durumun da çözümünü alkolde bulan insanoğlu kendini rakı sofrasında boş şişeyle muhabbet ederken bulur.
looserlığın dibine vurduğunda, varoluşun üzerine düşündükten sonra cevap alamayıp, kendine söylenip gerçekleştirdiğin eylemdir.
(bkz: Türkiye gençliği)
başlık her şeyi açık hale getirmiş zaten, insanın sürekli mükemmel düşünüp sonuç olarak onları risk alıp yapmama durumu. tanımımın olduğu başlığı buldum len.
bugünlerde çok sık maruz kaldığım ruh halidir. işsizim ben.
Hiçbir şey yapmamak için her şeyi yaparım diyen canlı tipinin tanımıdır. (bkz: garfield)
(bkz: balık burcu erkeği)
"Sözlük ölüyor, bitiyor hiç canlı değil" deyip ayda yılda bir entry girmek buna dahildir efendim. Sen entry girmezsen başkası girmezse elbette aktif olmaz burası. Geçen sözlük çok durgun diye şikayet eden bir yazara baktım en son 2018'de entry girmiş. Şikayet edecek son kişisin diye yazacaktım normal sözlüğe transfer olmuş.
harekete geçmemektir.