bugün

at gözlüğü takmış, nankör, sadece negatif eleştirmeyi bilen, cebine giren paranın hesabını yapmadan gider hesabı yapan kişidir.

akaryakıt olsun, elektrik olsun, su olsun veya başka bir şey olsun her zam sonrası adalet ve kalkınma partisini hiç utanmadan, hiç sıkılmadan eleştirebilen zihniyettir. oysa 2002'den bu yana kişi başına düşen geliri, asgari ücret artışını, düşen faizleri görmezden gelmektedir. efendi! yiğidi öldür, hakkını ver diye bir söz var. kapiş? esenlikler.

ddcss
alman hristiyan demokratlarına çemkirmesi gerekendir.
zikilmeye meyilli olan zihniyettir...
daha yokmu diyenleride çoğunluktadır...
(bkz: yok mu bizi siken)
akp nin yandaşı değildir. doyurulmamıştır yani, semirmemiştir zamdan etkilenmeyen saray çevresi gibi...
akp'yi değil akp'yi iktidara getiren abd'yi eleştirmesi gerekmektedir.
her zam sonrası akp ye söven zihniyetten daha kibar olan zihniyettir.
sosyal sorumluluğu olan zihniyet.
her zam sonrası değil, akp yi eleştirme meselesi de değil, kuru kuruya muhalefet de değil.

dünyanın en pahalı benzinini biz kullanıyoruz ulaaan!! var mı ötesi? bunun sorumlusu kim oğlum? petrolün tüm dünyada artması bir etken tamam. ama neden en çok bizim ülkemizde artıyor? kodumun petrol çukurlarıyla aramızda binlerce kilometre mi var? burnumuzun dibinde lan hepsi. resmen göz göre göre birileri bizi sikiyor oğlum!?!?!? bu kadar net!

esas sen yiğidi öldür hakkını ver lan zurna. de ki tamam akp hoş güzel, ama bu petrol meselesini çözemiyor, halkı bayağı eşşek yerine koyuyor. de işte lan bunu! o zaman düşmanının gözünde saygınlık kazanırsın.

aptal dostum olacağına akıllı düşmanım olsun derdim, ama düşman da aptal. dostlarım gelin yanıma, size haksızlık etmişim.
akp'yi değil kenya birleşik hükümetini eleştirmek gerektiğini anlamamız gerekmektedir.
ben hep kaddafiyi eleştiriyordum ama o da gidici. dur zamlar için bundan sonra muhalefeti eleştireceğim.
ulan benzin 5 lira olmuş doğalgaz almış başını gitmiş, sen neyin peşindesin de bu tür aforizmalarla geliyorsun karşımıza diye sormazlar mı adama?
Şaka falan ama simit yiyemiyor ulan millet 1 tl olmuş....
köşedeki bakkal amcayı eleştirmek lazım değil mi ?
(bkz: kör olmak)
akp'yi papua yeni gine'nin partisi sanan zerzevatların söylemi.
bakkal osman'ı mı eleştirelim, akp'yi eleştireceğiz tabi. benzin nerede 4 lira, ben görmedim diyenler, yarın utanmadan benzin nerede 5 lira ben görmedim diyecek bu gidişle.
akp yi kendince büyük gören ve her seferinde mikilmeye hazır durumda bekleyen şahıstır.