bugün

başbakan'ın süheyl batum adlı postal yalayıcısı faşiste verdiği tarihi ayar.

http://www.haber7.com/video-galeri.php?cID=10045
tipik bir rte klasiğidir. ve acı olan şudur ki bununla övünen insanlar vardır. ve bir kez daha göstermiştir ki rte incisözlük yazarı olursa hiç zorluk çekmeyecektir.
kodu mu oturtan başbakanın ifadesidir.
yerinde bir tepkidir. halkın tepkisine tercüman olmuştur.
hedef süheyl batum olduğu için 12 den vurmuştur.

bir anayasa profesörünün orduyu darbeye çağırarak o anayasanın ilkelerine ters düşmesi nasıl izah edilebilir?
başbakana yakışmayan cümledir. bu adam hep böyle oy topladı bu vakte kadar. herkesin ağzındaki "ananı da al siktir git burdan" lafı, 2009 seçimlerinden önce "sayın baykal gece 12'den sonra konuşsun" lafı falan, hem bir aile babası olarak, hem de başbakan olarak tayyip erdoğan'a yakışmayan laflardır. ben akp'li değilim, lakin bunları sempatizanı olmadığım bir partiyi ve onun genel başkanını yermek için söylediğim düşünülmesin. sözlükte aylardır yazıyorum, zaten bilen bilecektir. ha nerde kalmıştık, sayın başbakan imamhatiplidir, o okullarda hitabet dersi verilir, başbakanın etkili hitabetinin arkasında biraz da bu vardır zaten. ama dersini gördüğü bir konuda, neden daha çok ağırlığını koymuyor da adaba yakışmayacak sözlere giriyor? baykal'dan çok daha iyi görüşlerini savunup, karşı tarafı mağlup edebildiği halde, neden baykal'a öyle demiştir? hem zaten başbakanın bu tavrının sevilmesindeki en büyük etken olan davos çıkışması da çok da etkili olmamıştır. nolmuştur yani, israil beyaz bayrak mı çekmiştir, türkiye'den, filistin'den, ortadoğu halkından özür mü dilemiştir, amerika'nın güdümündeki büyük israil'e adım adım yürüyüşünden geri mi durmuştur, ne etkisi olmuştur bu "van minut"olayının? kısacası başbakan bu vakte kadar sözle götürmüştür işleri, devletin bütün kurumlarından azar azar satmıştır, özelleştirmiştir diyelim hadi. chp'nin en ufak bir sözüne tahammül edemeyip laf sokan başbakan, vatanı bölmek isteyen kürtlere neden çıkışamamıştır? kılıçdaroğlu'na, bahçeli'ye ve son olarak da batum'a bağırdığı kadar neden demirtaş'a tek kelime bağıramamıştır? yoksa başbakan'ın ses telleri mi tutsaktır?
"Asıl senin her yerin başbakan olsa ne olur insan olamadıktan sonra" diye cevap verilesi ifade.
peynir gemisi kaptanı korkuturum belki diye düşünmüş olmalı, laf söylemiş.
(bkz: haber7 ne la)
(bkz: şakirt alert)