bugün

1977'den beri olan durumdur. 77'den beri bırakın iktidar olmayı, seçim bile kazanamayan ve onun mağlup seçmeninden bahsediyorum. acı verici.

ben allahıma şükür 2002'den beri girdiğim tüm seçimlerde sandıktan ezerek çıkan bir partinin seçmeni olduğum için sorun yok. gerinerek dolanıyorum seçimlerden sonra. turuncu mavi ak parti bayrağımla taksim'de tura çıkıyorum. durun bir anımı anlatayım.

sene 2007 haziran falan. temmuzda seçim var. ortam sakız gibi, gerildikçe geriliyor, uzadıkça uzuyor. cehape seçmeni laikçi arkadaşlarım bana çatıyor, 'oğlum ampulu vercez elinize', 'yaşar paşadan muhtırayı da yediniz', 'terör sizin yüzünüzden azdı', '%25 zor alırsınız'... duyduklarıma inanamıyordum. tamam cehape seçmenini az çok tanıyorum da, bu kadar hayalperest olduğunu da düşünemiyordum. ulan %25i sadece marmaradan alırız biz be! ayrılırken şu diyalog geçti arkadaşla:

- seçim sonrası buluşuyorz, kaçmak yok eheheheheh.
- tamam bu lafını unutma.

çok sonra duydum ki, sandıklar açılınca ak parti'yi %50 görünce kalp krizi geçirmiş arkadaş. 1-2 ay yoğun bakımda kalmış. tam toparlarken ak parti'nin gülü abdullah gül'ün cumhur-u reis olduğunu duymuş ve nalları dikmiş. evet kankulilerim, bu da böyle bir hikayeydi. büyük beklentilere girmeyin seçimlerden önce.
cenabı hak partisinin müridi olan laikçidir.
yaşadığı hezimet sonrası kendini dine vermiştir. bol bol nutuk okuyodur. dinimiz amin..
(bkz: lakikçi)

saldırayım derken heyecan yapmak.
yaraklara ters basma olayıdır.
ne iş yaptığı tam anlaşılamayan şahıstır.

en azından kelimeleri düzgün yazan,okumuş insandır.
(bkz: cumhur-u reis)
(bkz: kankulilerim)
okumayan ama yazmakta beis görmeyen insanın sanrısıdır.
yazarın hayatı boyunca evden çıkmayan, çıkartılmayan kitleden geldiği bellidir.
şeker hastalığının siniri... artı çok sevdiklerinden miras kalmış sara krizi... artı öfke, kin, nefret... sonuç;

(bkz: van münit)
ülkesi için üzülen laikçidir. vergi vermeyenler affedildiği için, suçsuz insanlar hapse atıldığı için, 180 kişiyi öldüren caniler serbest bırakıldığı için, teröristler yurda getirilip davullarla zurnalarla karşılandığı için, kâr eden bütün kurumlar satıldığı için, ormanların satışına da başlanacağı için, içki yasaklarıyla, haremlik selamlıklarla ülke iran'a çevrilmeye başlandığı için..
4 aydır başlık lakikçi olarak duruyor ya mod arkadaşlar ya gözünden kaçırıyor bunu ya da lakikçi sözü hoşlarına gidiyor..

çok doğru bir önermedir ayrıca..

ama elbet göğsü kabararak balkondan selamlama da yapacakları gün gelecektir..

biz trakya olarak bu selamlamaya alışığız.

not: chp li değilim.

not 2: mod arkadaşlar beni takip ettiğinizi biliyorum.. teşekkürler soluğumu hissettiğiniz için.
malum partiye oy vererek gelecek kuşaklara özgürlükleri olmayan, baskıcı, polis devleti bir memleket bırakma vebali altına girmediğinden, buna katkıda bulunmadığından vicdanı torunlarına karşı rahat kişidir aynı zamanda.
"oy verdiğim parti iktidar oluyor, bak ne kadar akıllıyım",
kafasına ulaşmış, sürünün içinde birey olmayı hiç bir zaman akıl edemeyecek, en azından bu durumun övünülecek bir halt olmadığını anlayamayan yazar kişisinin açtığı başlık.
tanıyorum böyle birini hem de milletvekilidir kendileri.

22 temmuz 2007 genel seçimleri akşamı bir büyük rakısıyla beraber evine kapanmıştır. sonra çıktı tabi. herşey eskisi gibi.
Ramiz dayı gelse ; "mesele seçimlerden sonra domokrasiyi hazmedip üzüntüsünü kendi başına yaşayanlara bok atmak değildir, mesele darbelerden sonra ne yaptığındır yeğen" dedirtecek durumdur...
Mesele darbelerin ardından oluşan baskı ortamında bugünün akepe'yi baş tacı eden liberalleri gibi darbelere methiyeler düzmek değildir yeğen, mesele o darbelere ses yükselttiği için maphus yatıp işkence görenlerin bugün oluşan sivil baskı ortamına da ses yükeltebilmesidir (Bkz. Müjdat Gezen)
hulâsa-i kelâm demokrasilerde ülkesinin hayırna olduğuna inandığı için seçtiği partinin iktidara gelmesini kutlamak da vardır, ülkesinin göz göre göre uçuruma yuvarlandığına inandığı için başka bir partinin %50 oy almasına üzülüp eve kapanmak da vardır.
işin özü yeğen senin "ileri demokrasi"nde nasıldır bilemem ama demokrasilerde seçim sonuçları " nasıl koyduk ama" diye tezahür etmez.
yine geldi o gün işte. laikçilerin eve kapanacağı büyük güne geldik, 12 haziran, yarın. ak parti'nin %50 alarak iktidar olacağını görünce yine eve kapanacak laikçi tayfa. tv karşında kitlenip kalacaklar.

bence bugün sizin gününüz. iyice gezip eğlenin doya doya asfadsdfsadsfs.
mısır patlatıp film izlesin küsmesin hayata.
film nasıl gidiyor sevgili chp li? sonu belli gerçi.
her seçim öncesi kendini iktidar olmaya şartlandırdığı için seçim sonrası oluşan havanın çarpması ile yaşanan olaydır.