bugün

faşist-ırkçı tabir ettiğimiz bünyelerde sıklıkla rastladığımız bir davranış bozukluğu şeklidir. pkk terör örgütü marksist-leninist çizgide bir örgüt olduğunu ve bölgenin beşeri demografik yapısını göz önüne aldığımızda böyle bir genellemenin son derece yanlış olacağını idrak edebiliriz. klanlar halinde feodal bir sistemle yaşayan kürtler de pkk'dan en az bizler kadar muzdarip olmakla birlikte, büyük bir kısmı salt türk egemen bir türkiye cumhuriyetinin varlığından duydukları rahatsızlıktan dolayı örgüte destek vermektedirler.
bu tarih boyunca bu şekilde süregelmiş olup, kimi zaman şeyh sait'e,kimi zaman hizbullah'a, kimi zaman pkk'ya şimdi de kendileri için bir kurtarıcı olarak gördükleri barzani'ye destek olmaktadırlar.
(bkz: hatali önerme)
dunyanin en yuzeysel adaminın yapacağı iştir. yine mi sen lan!
çoğumuzun yaptığı zararlı ama doğru bir genelleme...
Boyle dusunen kisiler klavyede gotunu yayip yazarken, sehit olan kurt askerler oldugunuda unutmamalidir.
Olum ne malsınız amk. Her kürt pkklıdır diye diye kendinize de düşman ettiriyosunuz, kendiniz de düşman oluyorsunuz. Her şeyin sorumlusu sizsiniz siz.
Pkk'nın asıl amacına ulaştığının belirtisi...
hepsi değil sadece hdpye oy verenler buda yaklaşık olarak %70'i demek.
Bir bakın lan temmuz ayından beri kaç kürt şehit oldu. Yazık size.
Zannetmek değil bizimkisi zaten öyleler. şimdi bir kısmımız görüyo ileri de herkes böyle oldugunu görecek.
(bkz: yasin börü)
her kürt pkklı değilse hdp bu kadar oyu kimden alıyor?
yurtdışında yaşıyorum. 3 arkadaş bekar evinde kalıyoruz. diğer iki arkadaş teyze oğlu ve mardinliler.

bunlardan büyük olan pkk düşmanı. ben ne kadar sövüyorsam o yüz mislini sövüyor. yıllarca içlerinde yaşadık. sizi koruyacaz dediler haraç verdik. sizi koruyacaz dediler milletin çoluğunu çocuğunu alıp dağa götürdüler. göndermek istemeyen aileler ölümle tehdit edildi yaralamak suretiyle göz dağı verildi. tc bize şöyle yaptı böyle yaptı diyorlar ya hani hah işde biz pkk dan 100 mislini çektik. allah rızası için en ufak bir faydasını görmedik. kürt üz diye adımızı terörist e çıkartmaktan başka hiç bir halta yaradıkları yok. inşallah tez zamanda yok olurlar diyor. kendisi ak partili ama erdoğana da çok kızgın. bunlara çok yüz verdi şımarttı tepemize ettirdi diye. bunu diyen kişi 34 yaşında evli iki çocuk babası bir adam. öz be öz kürt.

diğerine gelince. oda 29 yaşında. ve öyle sempatizan felan değil arkadaşlar bildiğin terörist. yani hadi desinler alıp silahı gidecek o dereceye getirmiş kendini. akşama kadar imc tv yi izleyen bir adam. pkk yı terörist olarak değil gerilla olarak yorumluyor. savaşçı diyor onlara. az bişey konuşmaya başladığında ise roboski katliamı falan filan alıyor gidiyor konu biz zulume uğradık a geliyor. o yüzden diğer arkadaşla ben pek konuşmayız onunla. tartışmak kesinlikle mümkün değil. (insan gibi) yani az zorlasan alıcan bıçağı eline mutfaktan giricen birbirine allah ne verdiyse. o dereceye geliyor. abisinden (üstte anlattığım arkadaş teyzeoğlu) nefret ediyor. dönek abi bunlar diyor. davamızı satıyorlar diyor. e olum diyorum abin yıllarca köyde yaşamış onların içinde başlarına gelmeyen kalmamış pkk dan ötürü. yalanmı söylüyor diyorum. evet diyor. peki sen köyüne en son ne zaman gittin diyorum ?
bakın burası çok önemli !

''hiç gitmedim abi diyor'' bir gün giderim elbet diyor.

e olum hiç gitmediysen orada yaşananları nerden biliyorsun diyorum. biliyorum abi diyor. duyuyoruz okuyoruz diyor.

şimdi şöyle bir değerlendirecek olursak şayet batıda yaşayıp (ikiside izmirde yaşıyor benim gibi) köyüne meleketine adım atmamış insanlar var. kulaktan dolma bilgilerle dava adamı olduğunu zannedenler var. yav bu adamlar öz be öz teyze oğlu kardeşim. kardeş sayılırlar. ve küçük olanın söylediklerine bakarsak şayet inanılmaz bir nefretle dolu. yani doldurulmuş. peki bunda bizim payımız ne kadar ? bence bunda birazcık da olsa bizlerin de payı var arkadaşlar. her kürt şerefsizdir, her kürt eşşekcidir, her kürt namussuzdur, her kürt apocudur, her kürt yengecidir diye giydirip durursan ''bütün bir kökene'' bu adam ne seni, ne beni, ne de türkiye cumhuriyeti devletine ait olan herhangi bir şeyi sevmez. sevemez. sana yapsalar sende sevmezsin, bana yapsalar bende sevmem kardeşim. bizlerin yaptığı şey aslında pkk nın yapmak istediği ama tam olarak yapamadığı şey. ''sempatizanlık'' bizler bu tür eylemlerle, bu tür sözlerle pkk ya darbe felan vurmuyoruz. yapacağımız tek şey onların istediği gibi insanların pkk sempatizanı olmasını sağlamaktır. yani o şirinmi şirin görünmeye çalışan hdp nin ekmeğine yağ sürmektir. bence önemsenmesi gereken büyük bir yanlış içindeyiz arkadaşlar. sap la samanın ivedilikle birbirinden ayrılması gerek. ben yıllarca bu insanların içinde yaşamış (iş icabı) ve hala aynı evi paylaşan biriyim. adımdan ne kadar eminsem bundan da o kadar eminimki ''her kürt pkk'lı değildir''. bunu biliyorum ve kesinlikle eminim. değildir.
Kürdüm mhpli ülkücüyüm. Türk hissediyorum bundan gurur duyuyorum. Az insan olun be herkesi ayni kefeye koymaktan bir vazgecin artik.
bugün ben kürdüm lakin mhpye oy veriyorum diyenler öncelikle, kendi milletini satmış olan kimselerdir kendi milletini satanların yarın bizi yarı yolda bırakmayacağını nereden bileceğiz?

şimdi diyecekler türklerden şerefsiz yok mu evet var ? 5 parmağın 5i bir değil sonra diyecekler ki kürtler için niye aynısını düşünmüyorsun?

1-) doğu da ki hiç bir ilde teröre lanet yürüyüşü düzenlenmemiştir. (diyarbakır hariç mhpli bir devlet memuru eşi ve çocuğu iile yürüdü)
2-) pkkya insan kaynaklarını kim sağlıyor ? ermeniler almanlar destek veriyor evet ama bu silahları kullananlar kimler?
3-) bayrağımız indiği zaman neden doğuda ki hiç bir ilden tek bir ses çıkmadı?
4-) terör neden doğuda?

bu soruları düşündüğünüz her kürdün potansiyel pkklı olduğunu anlayacaksınız . -1% kesim hariç-

kürt şehitler konusuna gelince tsknın mermileriyle -biji serok apo- yazanların ne derece üzüleceğimiz tartışılır? askeriye çıkışlı biri olarak söylüyorum bu ülkede zaten kimin nereden hangi etnik kökenden geldiği gayet açıktır ve bunların hepsi belgelenir. bir insan ben kürdüm diyorsa bitmiştir. askerde şehit düşenlerin ise oraya seve seve gittiğini zannetmiyorum.

ben kürdüm demeden önce ne mutlu türküm demeyi öğrenecekler! aksi takdirde türkün gücünü görecekler!