bugün

her şeye maydanoz olma heveslisi kişidir. alakalı alakasız her konu hakkında yorum yaparlar, cehaletini çok konuşarak azaltmaya çabası ise boşadır.
her boku bildiğini zanneden insandır ki konuştukları vasatın altındadır.
geveze insandır. boş fıçıdan çok ses gelir sözünü doğrular.
sözlük yazarı olma ihtimali yüksek insandır.
eğer konuşan insan gerçekten doğru bilgiler üzerine konuşuyorsa o konuşsun ben sabaha kadar dinlerim insanlarından olabilir. güzel bir örnek için (bkz: sunay akın). tabi zevk ve renk işin içine girdiği zaman tartışılmaz, sevenleri kadar sevmeyenleri de olabilir.
bir şeyi de bilmesen ölürsün,
diye tepkisel yaklaştıklarımızdır, ne yazıkki öyle çokturlar ki etrafımızda.
(bkz: sözlük yazarı) *
kardeşim bu dünyaya geldiysen her boku konuşacaksın tabi, ölüp gidicez ulan niye konuşmayayım her boku ?
tabi bunu hıncal gibi yapmayın o direk alakaya maydonoz durumudur, ama bir insanın her konu hakkında hiç değilse iki kelime konuşacak kadar bilgisi olmalı olmak zorundadır.
örneğin siyaset konuşursun yanınıza bir amca yaklaşır,' gençler siz bu işlere karışmayın okulunuza bakın', niye karışmayayım lan öküz yıllarca sen karıştın halimiz ortada bırak konuşsun herkes istediğini.
futboldan konu açılır size laf geçiremeyen birisi atlar hemen,'sen hocadan iyimi biliyorsun', biliyorum olum tabi o gavur hocaya sor bakalım caddeye kaçan topun arkasından koşmuşmu ?
neyse arkadaşlar, bir insanın daha güzel bir dünyada yaşaması ve haklarını koruması için her konu hakkında konuşması gereklidir.
maydonozgiller familyasıyla akrabalığı olması muhtemel insandır.
beni ve hatta bizi ilgilendireni icin (bkz: her aklina gelen hakkinda baslik acan yazar)
susturulması gereken insandır.
diğer adları geveze olan insanlardır.
Gereksiz insanlardır. Genelde bilmedikleri halde siyaset. Hatta dünyada ki siyaseti bile tartışırlar. Bu cahillikleri insanın canını sıkar.
güncel Önemli Başlıklar