bugün

sektirmeden yaptığım durumdur. profil fotolarını ayrıldıktan sonra daha bi tahrik edici seçmesi, duvarını ara ara açması falan. komik oluyor. neyin peşindeyse artık. cem yılmaz hesabı (bkz: biz daha ölmedik).
(#12386390)
(bkz: dün gece resmini beğendim de yattım)
facebook' ta

hesap=>gizlilik ayarları=>kullanıcı engelle

bölümünü kullanarak bu takıntıdan kurtulabilir insanlarımız.
(bkz: bakmadan uyuyamıyorum efendim)
aynaya da bakarım
o'na da
ayna da terk edecek bir gün beni.
can sıkıntısı olabilir bence.
psikopatlıgın en ince çizgisidir. zira hiç bi faydası olmayıp sadece insanın kendi kendini üzmesine yarar.
arkadaşların hepsine harfi harfine katılmakla birlikte yakın arkadaşının facebook hesabı şifresi istenir eski sevgilinin fotoları pc ye kaydedilir her gün her saat her dakika o acı veren yüze bakılır herşey mazide kalmıştır artık asla bir daha yaşanmamak üzere. elinde kalan son anılardır o resimler çünkü onun güzeller güzeli yüzünü gördükçe bir zamanlar yaşadığınız o güzel günler gelir aklınıza hiç çıkmamak üzere.
unutamadıgının resmı belgesıdır. ayrılıgın ılk zamanlarında bolca yapılan bı faalıyet olsa da daha sonralarda bu alıskanlıktan vazgecmek kuvvetle ıhtımaldır.
bir hastalık belirtisidir.
(bkz: paranoya)
yeni nesil efkar kaynağıdır.
aslında eski olmadığını gösterir. anlatılmaz ki lan. kimseye çaktırmadan saatlerce bakılmaya çalışılır. biri görür de ne oldu lan hani sana bir şey olmazdı demesinler veya olm hala mı bu kaşar bilmem ne gibi sözleri duyup dünyayı başlarına yıkmamak için akıllı uslu bakılır. içten duygular köpürür, yoldan çıkmak için bahane aranır. facebookta kendi profilinden önce o arkadaşı ekle butonuna bakılıp efkara gark olunur. en sonunda, beş dakika sonra tekrar aynı eylemi tekrar etmek üzere küfür ederek kapatılır.
bakamamaktan iyi bir durumdur.
obsesyon besleyici durumdur. çünkü insaoğluyuz ve eski sevgili denilen varlığın bizden sonra ne b.klar yemeye devam ettiğini çılgınca merak ediyoruz. sevsen de sevmesen de ediyorsun işte. zaten bu teşhir ve gözetleme zevkinden zibilyon üyesi yok mu facebook'un? bakarsın işte, eğleniyo mu yeni sevgilisi kim napmış ne etmiş. bi süre sonra sıkılırsın, arada aklına geldikçe bakarsın. acep ne yapıyor sevdiceğim diye şarkılar yazdırmıyor işte modern zamanlar.
eski ama eskimeyen sevgilidir.
beyler itiraf ediyorum bende bakıyorum ve bakarken kıskanıyorum elimde değil.
belli bi' acı çekme düzeyine ula$tıktan sonra ya siz onu, ya da o sizi siler.
ona ait bir tutam saç veya bir mendile bakıp göz yaşı dökmekle aynı yas tutma şeklidir bir nevi. bakacak bir facebook profili, saç ya da mendil olmasa bile zihindeki hatıralar asla silinmez ne yazık ki...
unutunca yapılmaktan vazgeçilen eylemdir.
(bkz: eski sevgiliye takmış sözlük)
hala ekliyse ve bakılıyorsa, yeterince eskimemiştir henüz.
(bkz: kabullen dostum)
bu kişi benim kuzenim işte. hiç bıkıp yorulmadan hala eski sevgililerinin facebook profillerini ziyaret eder, sahte profil açıp arkadaşlık isteğini kabul etmesini bekler, olur da bir tanesinin fotoğrafları gizli değilse bakar bakar 'ay çok kilo almış yea' der. baya bir saçmalar yani. en son da kendi sevgilisinin profiline girerek duvarına aşkımlı cicimli bir söz yazıp çıkar. tey allahıııım sen koru bizi rabbim!
artık yeni aşklara açılmananın zamanı gelmiştir olmuyorsa olmuyordur.
(bkz: ölünün bile arkasından kırk gün yas tutulur)
uğruna f5 taşu eskitilir.