son birkaç senedir butarz fotoğraf makinası satın alanların bir anda fotoğrafçıyım çok iyi fotoğraf çekerim her gördüğüm objeyi çekiyorum sanat icra ediyorum triplerine girmesidir.
fotoğrafçı değilsin paran çok denebilir bu triballere. elinde canon var. ucunda teleskop gibi objektif. hatta teleobjektif kalkıp otomatik çekim yapıyor. usta bi çay koy diyesi geliyor azcık fotograftan anlayanın.
facebook sayfaları açanlar var, çoğunluğu 100 ü geçmiyor beğeni sayısı.
aralarında facebook için özel fotoğraf çekilir olayına girenler bile bulunur.
(bkz: canon alan fisher)
her eline fotoğraf makinesini alanın ben fotoğrafçıyım diye tribe girmesidir.

babam 13 senedir fotoğraf çekiyor. ve hala ben fotoğrafçı değilim, her gün yeni şeyler öğreniyorum diyor.

ben ise başlayalı iki sene oldu. ve benimle aynı sürede başlayıp fotoğraf çekmeye hemen facebook'ta orda burda bla bla photography sayfaları açanlara cidden uyuz oluyorum.
fotoğrafçılık golcülük gibidir, fırsatını yakalayınca kaçırmayacaksın, deklanşöre basacaksın, parası olan alır canon'u, nikon'u alır objektiflerini başlar çekmeye ondan sonra da bi anda fotoğrafçı olduğunu zanneder. makine güzel, çekimi kalitelidir ancak fotoğraf çeken güzel çekerse güzel olur.

tavsiyen tribe falan girmesinler fotoğraflarını çeksinler keyiflerine baksınlar.