bugün

kemal kılıçdaroğlu önderliğinde kurulacak chp hükümetidir. her ay her aile ye 600 tl yardım yapacak olan hükümet, bütçeye binecek olan 8 milyar dolarcık yükü de ağaçtan para toplayarak karşılayacaktır.
ben duydum chp'liler tuvalette b.k yerine para sıçıyomuş.
bütçenin her ay 50 milar dolar fazla verdiğini zanneen amigoların da olduğunu görmemize yardım eden hükümettir ayrıca.
chp yi savunmuyorum yanlış anlaşılmasın . akp yi de .
ancak istense 8 milyar doları bulabilecek hükümet değil , 20 milyar dolarıda bulabilir .
sadece kayndakların ve iktisadi denge planının adam gibi kişilere yaptırılması gerekir.
ayrıca yan cebe değilde ortaya koyulması gereken paranın olması gerekir.
tabikide sadece bir seçim vaadinden ibarettir bu .
ama istense gerçektende çok çok rahat yapılabilir . ama istenirse .
hükümetin her ay kaç lira bulduğu bilinmeden yorum yapılmaması gereken hükümettir. *
zordur zor. koskoca boşbakan 8 yılda 2.5 milyar dolar araklamayı başardıysa bu iş gerçekten de zordur. diğer akapeli hırsızları saymıyorum bile. düşündüm de, evet bulunabilir.
kayıt dışı ekonomiyle ve düzgün bir vergi sistemiyle halledilebilecek bir olaydır.
46 milyarı için işsizlik sigortası fonunda biriken paraları kullanabilecek hükümet. ben bile bu kadar para buldum lan.
(bkz: hayallerde geziyorum demenin 100 yolu)
(#11164337)
Hala anlamamaktaki temel amaç umarım gerizekalılık değil, partizanlıktır. yoksa vay ülkemin haline...
kolpanın kaşifi olduğunu sanan hükümettir.