bugün

başımız da ben doğrum doğalı pkk denen bir illet var. en büyük temennim çocuğum olursa bu illetin var olmadığı bir ülkede yetişmesini isterim ama anlatacaklarım bu konu değil.

sözlükte kürtlere karşı yapılan ırkçılık had safaya ulaştı. ayrım gözetmeksizin tüm kürtler pkk'lı pis cani bir topluluk olarak yaftalanmak da. zaten olayların bu kadar büyümesindeki sebebi zamanın da bu ayrımın doğru bir şekilde yapılamamasını olarak görüyorum.

sadece kürt olarak aşağılanan toplumun da bu ülke için şehitler verdiğini vermeye devam ettiğini belirtmek ve sadece biraz hafızaları tazelemek istedim.

yunus yılmaz ismi size tanıdık geldi mi bilmiyorum. hafızanızı çokta yormayayım yüksekova kalleşce öldürülen üç şehidimizden biriydi yunus yılmaz. memleketi bingöl’ün karlıova ilçesi dörtyol köyü’nde kürtçe ağıtlar eşliğinde toprağa verildi.
sizin olmadığını iddia ettiğiniz kürtçe ağıtlarla kendisi de kürttü üstelik yunus yılmazın. ama öldüğünde ayrım yapmadan tüm kürtlere küfrettiniz aşağıladınız.

yada sultan gidiş diyeyim size belki hatırlamazsınız onu da anlatayım.
şehit annesi kendisi. abdullah gül'ün çankaya köşkü'nde şehit yakınlarına verdiği iftar yemeğinde türkçe bilmediği için derdini anlatamayan şehit annesi sonradan sorulduğu'nda çektiği evlat acısını başka annelerin çekmesini istemediğini söyledi.

yada ibrahim engin diyeyim size. 4 yıllık polis memuruydu kendisi. diyarbakırlıydı üstelik. hani sizin (bkz: diyarbakır a gidecek olanlara tavsiyeler) başlığında atıp tutuğunuz diyarbakır. şırnak'ta pkk'lı teröristlerin düzenlediği saldırı da lojman da nöbet tutarken şehit oldu. olayın ardından halası nejla dağtekin, "buna layık değildi, hiç kimse layık değil. hepimiz kürdüz, hepimiz türküz, hepimiz insanız. giden orada bizim evladımız, bu da bizim evladımız" diye gözyaşı döktü.

lütfen.... tüm kürtleri aynı kefeye koymaktan vazgeçin. bu çok sevdiğimiz ülke için onların da kan döktüğü gerçeğini unutmayın.
bakış açısıdır. ben kürt değilim olmakta istemiyorum. amk senin sikindirik entrylen mi hümanist olacam. evet.
önce insanız, en azından insanlığımızı kaybetmemeye çalışıyoruz.

bu konuyla ilgili konuşulacak, anlatılacak çok fazla şey var ama kime anlatacaksın?

millet olarak kalıplara gömülmeyi, eleştirilemez kutsallar oluşturup, saldırmanın farz olduğu lanetler yaratmayı o kadar seviyoruz ki sırf bu yüzden olayın kaynağını ve var oluş sebebini bir türlü tartışamıyoruz.

başlıkta "hepimiz kürdüz" dediysen altında sadece küfürler ve hakaretler dolaşır. sen dünyanın en güzel entrysini de girsen kimse ne tenezzül edip okur ne de başlıktan ötürü sana hak verir.

böyle bir ortamda neyi tartışabilirsin ki sağlıklı bir şekilde? en fazla seks tartışır, karı kız geyiği kovalarsın.

sanmıyorum ki dünyada bizim kafamızı yaşayan başka bir millet daha olsun.

her şeye rağmen güzel bir entry olmuş, yazarın eline, emeğine sağlık.
ülkemizin şu zor günlerinde herkesin benimsemesi gereken tanım.
faşizm her ülkede öyle ya da böyle, vardır. faşist olanların kendince haklı tarafları olsa da, bazen çizgiyi aşarlar.
ve emin olun, türkiye dünya' da faşizmin en düşük olduğu ülkelerden biri. ırkçılık son yıllarda moda (!) olduğu için bu kadar gündemde.
yani kısaca gene batı özentiliğimiz depreşti, ondan böyle saçmalıyor- uz/lar.
insanlıkla uzaktan yakından alakası olmayanları insanlaştırma çabası.

şehit ailelerine de böyle söylersiniz.
pek değil sözlüğün ilk açıldığı yıllar türk-kürt ayrımına bakın.

bir de şimdi bakın.

akp'nin açılım politikası ne kadar kutuplaştırdı ise kürtlerin tavırları da o kadar ayırdı. sorunu türklerde aramayın artık. Habur'da karşılanan pkklılar, şehit haberlerine sevinen kürtler, Doğu'ya giden insanların gördükleri, uğradıkları ayrım, katliam. dün kürtler kardeşimiz diyenler bile bugün kürtlere nefretle bakıyorsa kusura bakmayın sorunun kaynağı belli.

şimdi kimse kürtlerin hepsi aynı değil falan filan demesin. geçsin o ayakları. tüm türklere aynı muameleyi yaparken kürtler nasıl keyifli ise bundan sonra da "tüm kürtler" olarak gayet güzel genellenirler.
(bkz: hepimiz kürdüz hepimiz insanız).
Uzun yıllar insanların içinde biriken öfke düşünülünce doğru olamayacak önerme. Fantezi olsun diye kimse kürt düşmanı değil. Yani her durumda sanki suç tümüyle türklerinmiş gibi yapılıyor ve bununla sadece türkler anlayışlı olmak zorunda imiş gibi bir intiba uyandırılıyor. Onu bunu bırakın, kardeşlik vs bunlar hikayedir. Aynı babanın çocukları bile kanlı bıçaklı olurken iki toplumun barışması öyle çok kolay değildir. Bir kere yüksek bilinç düzeyi gerekir. Kürtler pislik yapmayı bırakacak türkler de aşağılamayı. Ardından el ele iyi yaşam düzeyine sahip bir ülke inşa edilir. Herkes mutlu olursa gerilmez boş yere. Fakirin çocuğunu kimse kandıramaz. Vatan için ölmek yerine vatan için yaşanır. Bu toprakların üzerinde gezinen akbabaları görmüyor mu hiç kimse ? Eğer görüyorsak her birimiz birer adım gideceğiz. Orta yolu bulacağız ve akılla yükseleceğiz. Öfke ve saçma sapan ilkelerle değil.
Humanism den anlamayan itlere verilen isim bkz kürt, niye genelleme yapıyorsun kâmil, türk oğlu türk kendine kürt dermi? tabiiki demem!, insanlığa gelince eşşek hoşaftan ne anlar hoşafını içer dağa çıkar sokağa çıkar.
Zaman içerisinde PKK ve Kürtçülük düşüncesinin AKP iktidarinda şehre inmesiyle kürt dusmanligi ciddi derecede meydana gelmiştir. Kürt kökenli insanlarimizin da türk vatandasi olduğunu unuttuk. Daha kötüsü, onlar da bunu unutup kendilerini bu milletten soyutlamaya başladılar. Tabi herkes için bunu söylemek doğru değil. Kürtleri temsil ettiğini iddia eden tek parti olan hdp'nin 10 milyonu aşkın kurt kökenli vatandasin olduğu memleketimizde 3 milyon oyu alamaması olayi özetlemektedir.

Irkçılığa son vermek, milliyetçilikle ayni kefeye koymamak önemlidir.

Yaşasın vatan, yaşasın türk milleti.
bakış açısıdır. bende kürt değilim ve olmak istemiyorum.
Ben kurt degilim ermeni de degilim olabilirsiniz. Ha insan miyim hepsine saygim var mi var.
pkk ve kürt sorunu bu güne kadar savaşla çözülemediğine göre kesinlikle hümanist bir yaklaşımla ve siyasi olarak çözülmelidir. apo yakalanana kadar sorun sadece pkk sorunuyken a ke pe nin tavizkar politikalarıyla kürt sorununa da dönüşmüş oldu.

madem savaşla olmuyor analar ağlıyor şöyle bir hümanist yaklaşım getirelim.

kürtler ne istiyor?; demokratik özerklik, yerel yönetimlerin güçlü olması, ana dilde eğitim, ileri aşamada büyük kürdistan falan filan.

türkler ne istiyor?;terör ve şiddet olaylarının olmadığı, ekonomik kaynaklarımızın pkk yüzünden heba edilmediği güçlü ve müreffeh bir ülke. hatta bu ülkede siyasi nedenlerden ötürü(faşist olduğum zannedilmesin) kürt görmek istemeyen şahsım gibi insanların sayısı da oldukça fazladır.

sonuç olarak; kürt kardeşlerimizin hepsi yatağı döşeği toplayıp 'diyarbakır sur' ötöbüs firmasından bir bilet alıp, anadil de eğitimlerini yapıp, kendi kendilerini yönetebilecekleri güneydoğu ya gitsinler.

biz türk halkı da 'kürt süz bir sabaha uyanmanın' paha biçilmez mutluluğuyla gül gibi yaşayıp gidelim.
hadi türküz kürdüz kısmını geçtik de hepimiz insanız kısmı çok iyimser olan düşünce.
yorumlari goruyorum da keske okusaydiniz diyorum. ben olen sehitlerden bahsediyorum adam gelmis bunu sehit ailelerine anlat diyor. ben tum kurtler pkk lı degil sehit veren kurt aileler var diyorum diyorum da diyorum ama bosuna diyorum.
hepimiz insanız... beyninin sadece %9-10 'nu kullanıyoruz nasılsa deyip %1 çalıştıran özürlülerin toplumların güçlenmesini engellemek için oluşturdukları sen şusun sen busun siyasetidir, tehlikelidir ve olmuşturda. %1 ile kitleleri hareketlendiren, 3. dünya ülkelerinin yanında 1. dünya ülkelerinde de halen görülen bu durum insan olmakla alakalıdır. Her kan grubunda bir kaç ml. bulunur ayrımcılık.
(bkz: nokta) denilesi önermedir.
Alın milletiniz sizin olsun. Önce insan olmayı öğrenin de gelin. Sonra aranızda kimliklerinizi paylaşırsınız.
(img:#1085967)
Ben k.rt değilim şahsen fakat insan ve türk olduğum doğrudur.
kürtlük felsefi açıdan yaşamla mücadeledir. bu yüzden hepimiz kürt olamayız.

(bkz: güldüm)