bugün

nota denilen şey aynıdır. sadece birbirleriyle oluşturulan kombinasyonları değişir. bir de ton. anlatılmak istenen aynı şeydir, insanın hikayesi... kişisel. bu bakımdan gerçek müzik dinleyicisi "samimi olduğuna inanırsa hepsini dinleyebilir." kendisini evinde gibi hissettiği müzik türü ne olursa olsun.
(bkz: saf çelik üreten insan)
(bkz: senfonik metal)
müziği kategorize etmeyen bünyedir.

james hetfield'ın şahane yorumundan bir low man's lyric dinledikten sonra, eğer seviyorsanız pavarotti'den nessun dorma'yı da arkasına ekleyiniz. etkileri inanılmazdır.
manowar,therion,rhapsody,skyclad,apocalyptica,dark moor,epica,skylark,dragonland,stratovarious,nightwish gibi power etkileşimli grupların ardı ardına klasik müzik bestelerininin metal versiyonlarını icra etmesinden mütevellit sayıları artan topluluktur.malmsteen,alexi laiho,jeff loomis gibi hayvanatların youtube'da dönen klasik müzik uvertür ve prelüd videolarıda cabası.
KARMAŞIK RUH HALiNE SAHiP iNSANDIR. OLDUKÇA KARAMSARDIR. VE DAKiKASI DAKiKASINI TUTMAZ.
klasik müziğin de metal müziğin de ruhuna hitap ettiğini düşünüp dinleyen insandır.

sonunda yorulup ikisini de karıştırarak, senfonik ya da gothic metal dinler.
efendim hiç te ilginç bir durum değildir * bir insan amon amarth dinleyip akşamına da carmina bruna ya da gidebilir ki şahsen yapmışlığım vardır. bu insan hem klasik müziğin hem de metal müziğin zevkini bilen insandır. ayrıca bu tür insanlar senfonik metal den de çok hoşlaşırlar. insanların akıllarındaki duvarları da yıkmak gerekiyor bir yerde en azından metal müzik konusunda ki ;

kimse metal dinliyor diye siyah giyinmek zorunda değil, kimse metal dinliyor diye klasik müzik dinlemez diye bir şey de yoktur, metal müzik dinleyicileri satanist ya da ateist değillerdir *, metal müzik dinleyenler de sizin gibi insandır akşam oturup kuru pilav + soğan yerler.
hem klasik hem metal dinleyen kişiler müziğin matematiğinden anlayan kişilerdir genellikle.
hem özgün müzik (grup yorum vb), hem rock müzik, bazen de klasik müzik dinlediğim için kendime mal lık oranınımın seviyesini sormadan edemiyorum çoğu kez.
insan hepsini sevebilir mi diyorum?
grup yorum'un madenci türküsünü dinlemekte, metallica nın nothing else matters ını dinlemek de beethoven da bana zevk veriyor.
symphony metallica dinleyerek ikisini aynı anda yapabilen insandır. S&m- no leaf clover, nothing else matters, one dinlemenin keyfini alır.

Ayrıca mp3 playerında vivaldi- four seosons: winter dinler kışın son günlerinde baharı haber veren güneşli ama soğuk havanın seyrine dalar cam kenarında. Göksel baktagir dinler, aşkı için bir damla daha göz yaşı döker belki mazoşist bir zevk alır bundan.
Farid farjad'a gelir sıra ama hüzne bir dur demek için, testament- hammer of gods açar gaza gelir. En şanslı müzik dinleyicisidir o.
ben metalciyim yok efendim ben jiletciyim gibi saçma sapan kalıplara sığmayan insan tipidir. metal dinleyen klasik müzik dinleyemez ya da pop dinleyen rap dinleyemez diye bir kural mı var arkadaşım? kulağına ne hoş geliyorsa, o anki ruhun ne durumdaysa ona göre dinlersin.bırakın kalıpları artık.
Ruhu güzel ve renkli bir insan türüdür klasik ve metal müzik dinleyen insan. tabi bu insan böyle olabilir de: symphonic metal dinleyen psikopatın teki.
iki türde de enstrümantal besteler olduğu için gayet normal bir insan modelidir.
Opeth dinleyebilme ihtimali yüksektir.
önemli olan "müziği" seven insandır.
klasik müzik de metal müzik de hissedilerek dinlenmesi gereken müzik türleridir. müzik zevkinin kesinlikle çok iyi olduğunu düşündüğüm insandır. candır.