bugün

akp lilerin ortak görüşü olan tespittir. dünya lideri olan Cumhur'umuza, liderimize yakışan saraydır. helal-i hoş olsun.
(bkz: başbakanlığım döneminde kirada oturdum)

o zaman neden sesiniz çıkmıyordu muhteremler, iki yüzlü olmayın.

rte mütevazi insan olduğu için açıklamıyor ama harcamaların bi kısmını kendi cebinden yapmış olduğu söyleniyor.
napolyon mubarek para para para..
sadece kendisine değil, onu bu savurganlığı yapabilecek seviyeye getiren herkese tüm ailem adına ne kadar hakkım varsa haram ediyorum.

hesap gününde görüşmek üzere...

diye cevap verilmesi gerekendir. haram edin.
desteklediğim bir projedir. ilk olarak eski saray çok eskimişti yani bir yenisi şarttı. ayrıca bunu yaptırmasalar atatürk ile nasıl aşık atardı. sonuç olarak onun bir kabri var. ayrıca eski sarayın komşuları dırdır etmeye başlamışlar, çok ses geliyor. kızlı-kızlı, erkekli-erkekli oturmalar yapılıyor filan sıkıntı olacaktı. tabi ki obamanın white house'u varken bizimkinin ak sarayı olmaması zaten dünya siyaseti arenasında yadırganan bir durumdu. yabancı devlet büyüklerinin çocukları gelip vazo mazo kırsa "amaaan ne olacak ki biz mi ödedik parasını?" denileceğinden, misafirperverliğimizi de göstermemize olanak sağlayacak bir proje ayrıca. eski sarayın depozitosu da bilalin cebine kalmıştır herhalde.
Moneytalk.
gerçekten buna izin veren millete helal olsun! diyorum.
eğer bu israfı yapan ya da yaptıran rte müslümansa israfı sevmeyen Allah ın dini başka bunların ki başkadır.
yavşaklık ve minik çıkarcılık konusunda master degree bir yeni türkiye vatandaşı bidonun artık olağanlaşmış hezeyanı.
haram zehir zıkkım olsun. yedikleri bütün ailesinden çıksın.
hayatın boyunca çalış, ayda 1-2 bin. Yazık mk. Keşke 18 de kalsam mk, emeklide olamaz neslimiz, adam onuda yerin dibine soktu.
geberip gittikten sonra baskalari oturacak neyse ki..
1. 3 milyarı ülke nüfusuna böldüğümüzde kişi başına 5-10 lira civarı para çıkıyor. ben kendi adıma "zehir zıkkım olsun" diyorum.
(bkz: tüyü bitmemiş yetimin hakkını helal etmek)
Sokakta milyonlar açken milyonlar harcanarak yapılan saray ve kıçında don olmayanların saray gerekliydi diyerek o sarayı yapanlara alkış tutması durumu.
Gerçek Müslüman israftan kaçınır. Ama bunların korkusu yok naylon Müslümanlar.
bugün tv'de (bkz: kapı alışverişinde seviçten ağlayan insan) gördükten sonra daha da yazık dediğim durum.
insanların 2014 türkiyesinde oda kapısı, sobası yok. tv programı hediye edince alışverişte kapılara dokunurken bile gözü yaşlı insanların yaşadığı ülke türkiye.

hani ekonomi tavan yapmıştı, hani kimse türkiye'yle boy ölçüşemezdi.
hangi gelişmiş ülkede kapısız sobasız evlerde yaşayan insanlar var.

alt tarafı 200-250 liralık kapı taktıramıyor insanlar evlerine (gecekondularına)

lazım tabi saray olunca türkiye daha güçlü, daha modern. yersen...
helal olsun tabi, madenciler de ''evim şahane'' programına başvurup yaşam odası yaptırsınlar kendilerine.

yahu arkadaşım, sen kaç milyarlık ihracat yapıyorsun bu ülkede, pardon ne milyarı? kaç milyonluk? başarın ne? vatandaştan alınan vergilerle yapılan köprüler, tüneller mi? vatandaşın parasıyla yapılan saraylar mı? bunlar mı başarı? haa ülkenin yıllık en az 2milyar dolar ihracatı olur, bu ihracat oranı hızla artış gösteriyordur, sen de o sarayı yaparsın. 8milyar dış borcun varken, ihracatın yerlerde gezerken, vergilerle vatandaşın sırtına binerken binemezsin özel uçaklara, belki ben o vergilerle dış borçların ödenmesini istiyorum, belki öncelikle eğitime harcanmasını istiyorum. hiç geçmeyeceğim, kimselerin de geçemeyeceği her geçişte 40küsür tl ödenen bir köprüye ihtiyacım olmadığını düşünüyorum, 3 senede belki 1-2 defa kullandığım hava alanı bana yetiyor da artıyorken, senin çankaya köşkünde kalman bile mütevazilikten uzak geliyorken böyle bir saray yapmanı istemiyorum belki. milli irade değil mi? ben değil miyim o milli irade? benim akrabalarım, komşularım değil mi? daha çevremde bir tek insan görmedim bu saraya ''helal olsun'' diyen . hangi millete yaıldı bu saray? milli irade kimlerdir?

madem öyle sadece akp ye oy verenlerden vergi alınsın, madem öyle akp ye oy vermeyenler yani söz söyleme hakkı olmayanlar geçersiz vatandaş sayılsın.

sen daha madencini göçük altında yatırırken, yatamazsın saraylarda. vergileri düşürürsün, sadece caner erkin in karısı değil, binlerce kadın-erkek lamborgini arabalara biner, halkın büyük bölümü lüks evlerde, villalarda yaşamaya başlar, o zaman saray da yaptırırsın, her semte helikopter pisti koyup, tepemizde de gezersin.

bilmiyorum benim müslümanlık ve islam anlayışıma biraz ters bu ak-it kezbanının inancı nedir onu da bilemiyorum tabi.
hırsızlık arsızlık bilimum sahtekarlığa alıştırılmış akepeli beyanıdır.
şimdi bu ülkede yaşayan belli bir kesim ''helal etme'' hakkını kendin de buluyorsa.

bende bu ülkede yaşayan biri olarak ''haram etme'' hakkımı kendim de buluyorum..

haram zıkkım olsun...