bugün

görsel
görsel
(resim:#3)

Amerika da House Md ismi ile 8 sezon ve 177 bölüm olarak yayınlanan dizi Türkiye de Hekimoğlu ismi ile yayına çıkacak. 2004 2012 yılları arasında yayınlanan dizi Amerika’nın dışında bir çok ülkede de yayınlandı ve çok sevildi. Doktor drama dizisi olarak ekranlara gelecek Hekimoğlu dizisinde başrolde yer alacak oyuncu bulaşıcı hastalıklar yani enfeksiyon bölümü uzmanı olacak ve aynı zamanda Nefroloji de de ihtisasa yapmış olacak.

Hekimoğlu dizisinde başrol oyuncusu olan doktor  Hekimoğlu karakterine Timuçin Esen hayat verecek. Bilindiği üzere daha önce Hekimoğlu  dizisinin Tv8 ekranlarında yayınlanacağı açıklanmış ancak bütçe konusunda anlaşılamayınca dizi Kanal D’ye satılmıştı. Aynı zamanda daha önce Hekimoğlu dizisi için ünlü oyuncu Cansu Dere ile anlaşıldığı açıklanmış ancak dizinin ocak 2020’ye kalınca Cansu Dere projeden ayrılmıştı.

Hekimoğlu dizisinde iki kadın başrol oyuncusu olacak bu nedenle Hekimoğlu dizisi yapımcısı Karga Seven Pictures şimdiden iki kadın başrol oyuncusu bulabilmek için bir çok ünlü isme teklif götürdü.

Hekimoğlu dizisinin yapımcısı daha önce Her Yerde Sen ve Kayıtdışı gibi dizilerin de yapımcılığını üstlenen Karga Seven Pictures olurken Hekimoğlu dizisinin senaristliğini ise Masum ve intikam gibi dizilerin senaristliğini üstlenen Berkun Oya üstlenecek. Hekimoğlu dizisinin yönetmenliğini ise Vatanım Sensin ve Muhteşem Yüzyıl gibi dizilerin yönetmenliğini üstlenen Yağmur Taylan ve Durul Taylan kardeşler üstlenecek.
görsel

Hadi bakalım. Hayırlı olsun şimdiden.
görsel

Yayınlandığı bütün ülkelerde reyting rekorları kıran ve büyük bir hayran kitlesi yaratan House M.D. dizisi, Hekimoğlu adıyla yakında Kanal D’de ekrana gelecek. Dizi dünyasının unutulmaz karakteri Dr. House’u Türkiye uyarlamasında Timuçin Esen canlandıracak.

Hekimoğlu dizisinin tanı ekibi olarak görev yapan hastane ekibinde Okan Yalabık ve Ebru Özkan gibi deneyimli isimlerin yanı sıra Kaan Yıldırım, Damla Colbay ve Aytaç Şaşmaz da rol alıyor. Senaryo uyarlamasını Banu Kiremitçi Bozkurt’un yaptığı dizinin yönetmeni ise Hülya Gezer. Dizinin yapımcılığını bir Red Arrow Studios şirketi olan Karga Seven Pictures Türkiye’den Ömer Özgüner ve Ümmü Burhan üstleniyor.

Dizide, Ateş Hekimoğlu (Timuçin Esen) enfeksiyon hastalıkları ve nefroloji konusunda nam salmış başarılı bir doktordur. Asosyal, huysuz, ukala ama aynı zamanda zekâsıyla hayranlık uyandıran bir doktor olan Hekimoğlu, hem otorite karşıtı hem de sorun giderici ve kurtarıcıdır.

Amerika’da NBC Universal şirketi tarafından hayata geçirilen, iki Altın Küre ödüllü House M.D.’nin Türkiye uyarlaması Hekimoğlu, yakında Kanal D’de! 

Tanıtım fragmanı:

https://youtu.be/AqcTTiTweEQ.
Aklıma hekimoğlu türküsünü getiren dizi.
Dönüp duran teaserındaki detaylar, introsu ve içinde timuçin esen olduğu için başlamadan heyecanlandıran dizidir.
Türk dizilerine tekrar şans vermeye başlama miladım olabilir kendisi.
Ne zaman özgün içerikler çıkaracağız çok merak ediyorum.
Kanal d nin "house md" adlı yabancı diziden uyarlama yeni doktor drama dizisi "hekimoğlu" nun yayın tarihi açıklandı.

görsel
Kanal d nin yeni uyarlama tıp dizisi hekimoğlu nun afişleri.

görsel
görsel
Niyeyse hatemoğlu diyesim geliyor Allah kahretsin.
muhteşem'den sonra izleyeceğimi umduğum dizi. tırt çıkmaz umarım.
gayet iyi bir oyuncu kadrosuna sahip dizi. (kaan yıldırım kazmasını saymazsak )

bakalım senaryo da aynı kalitede olacak mı ?

house md birebir kopyalanacak mı, yoksa house md'den yalnızca esinlenmeler mi olacak ?

bekleyip göreceğiz.
Bu dizi güzel olacak gibi, merakla bekliyorum. izlenir.
Tabi lan manyak mısındır şeker olayı süperdi.
Bir doktor hiçbir zaman o kadar ilgisiz olmaz,beğenmedim.
house md'yi ezberlemiş, hatta finalini izlemek için dağıtım iznine üç gün takmış biri olarak ilk bölümde Domuz pastırmasını ne yapacaklarını merakla bekliyordum ki...

---spoiler---

(bkz: çiğ köfte)

---spoiler---
Bu da yeni çıktı. Elin yabancı ülkelerinden kopyala yapıştır yapıp kafa yormadan diziler yayınlamak. Üstüne üstlük ek olarak da entrika ve aşk koyuyorlar içine şahtı şahbaz oluyor. Ne hale geldi bu Türkiye beh.
görsel
görsel

iyi başlangıç yaptı.
o kadar bekledik ama bence pek tutacağını sannetmiyorum bu dizinin birazcık saçma geldi.
ilk bölümünü izledim. Gayet güzel hikayesi.
türkçe dublajlı house md.
Sonunda el attığım dizi. House tadını özlemişim şaka maka.
Bu gece ilk bölümün tekrarını izlediğim dizi. Bu yabancı menşeli doktor dizileri de olmasa seyirci kalifiye Senaryo bulmakta zorluk çekiyor. Tüm ekibe Tebrikler. Güzel iş çıkarmışlar, perfect. Replikler de bir harika;

+demek bana yalan söyledin..
-evet söyledim. Ne var? Bir yalan da ben söyledim..
+sen hiç tanımadığın birinin hayatını kurtarmak için en iyi arkadaşına yalan söyledin..
-en iyi arkadaşın ben miyim?
+benim değil senin en iyi arkadaşın..
-ya ben senin??
+sen benim tek arkadaşımsın..
Güzel dizi olmuş. Evet.
çok güzel bir dizi şu anda izliyorum.
oytunkaran ın da er gazinosunda izleyerek beğendiği dizi. Hayde içtimaaağğğ.