bugün

Tanım olarak aç insanlardır. Çok gözüme batar bu tür insanlar. Sinirlenirim, kendime kızarım keşke almasaydık lan derim. O derece.
unuttuk ayağıyla sizi yolladıktan sonra oturup kendi yiyecektir, aç gözlüdür.
cimri insandır.
benim tatlım lan bu, nasıl ikram etmezsin diye bağırınca da patavatsız oluyor.

edit: patavatsızım lan.
bunların bir de kendi hiç bir şey ikram etmeyen versiyonu vardır.
sanki kendi çok ikramda bulunmuş gibi sizi götürdüğünüz pasta, tatlı her neyse o da hemen mutfağın derinliklerinde kaybolur.
uzak durulması gereken görgüsüz insanlardır.
ya fakirdir ya cimri. büyük ihtimalle ertesi gün gideceği misafirlik için tatlıyı bedavaya getirmeye çalışıyordur.
eğer hatırlatırsanız sizden yüzlü çıkacak olan ev sahibidir. en iyisi evinize giderken tatlınızı da alın.
unutkan olan ev sahibidir. * *
(bkz: karnınız açmı)
bir daha ayni yere hediye goturmeme sebebidir.
sinir olduğum ev sahibi modellerinden bi tanesi. o kadar para bayıldık lan tatlı yiyelimde tatlı konusalım diye. camışlığın alemi yok sanki hepsini kendin bitirebilecen. aç gözlü cimri seni.
kız isteme olayından soonra erkek tarafı annesinin cebindeki yedek konudur.
acil durumlarda ortaya çıkartılır.
birde bunun 'bir çay bile vermediler' ile başlayını vardır.
hevesi kursakta bırakan şahıstır ya da kendi yaptığı tatlı heba olmasın diye uğraşan iyi niyetli kişidir.
aceleye getirme rolüyle kapıdan misafirleri yolcu ederken pişkin pişkin "ay tatlıyı da yiyemedik ama neyse artık bidahaki sefere" diyebilecek kadar da çirkinleşebilen, gündelik kâr peşinde koşmaktan sıkılmayacak, fesat insanlardır.
unutmuştur muhtemelen zira bunu yapan bi öküzle henüz karşılaşmadım. ayrıca o kadar tatlı istiyorsa gelsin söylesin kutu kutu alırım.
hepsini mutfakta gizli gizli kendisi yiyen koca g.tlu ev sahibidir.. ayrica benimdir bu.. yapmisligim vardir.. ne lan? bana gelmedi mi olm tatli? o zaman hepsini yiyebilirim tabiki de.. ben zaten sana ev sahibi olarak suyunu vermisim, cayini vermisim.. ee daha ne? ben sana verdigim sudan "1 yudum da ben iceyim" diye hopurtediyor muyum?.. onu da yaptim gerci ama konumuz o degil simdi.. konumuzun ne oldugunu da unuttum zaten s.ktir et.
çingene olma ihtimali yüksek olan ev sahibidir.ya da devşirme veya kırmadır. başka ne olabilir ki . ....hint fakiri olabilir.
ha geldi ha gelece diye beklenir tüm misafirlik boyunca. saatler ilerlemiştir ve hala gelmiyordur tatlı. kalkmak istersiniz ama belki tatlı şimdi gelecektir diye kalkma düşüncesini yok edersiniz ama beklemek boşunadır. sevgili ev sahibi ya bu nezaketten bihaberdir ya da gerçekten unutmuştur.
(bkz: umut sarıkaya tipi mutsuzluk)
kendisi misafir olduğu konumda, hediye götürdüğü tatlının kendine ikram edilmesi zorunluluğunu hissetmeyen ev sahibidir.
unutmuştur tatlıyı ikram etmeyi.

hem hediye getirdiği tatlıyı yemek için bunca hırs niye? bir paket de kendine yaptır, evinde iştahla ye.

misafirlik gecesini "getirdiğim tatlı, hehm, ük" diye kendine zehir etmek nedir?
vakti gelmeden saatine bakan beynamaz amcadır.
evinde ağırladığı ilk insan evladıdır, aldığı ilk ev hediyesidir. tatlıyı yemek yerine vitrininde sergileyebilir yada vazoya koymuştur ne bileyim.
(bkz: aferin şampiyon)
Neden hediye etsindir? Benim götürdüğüm bir hediyeyi neden bana ikram etsindir? Bir kaç kez karşılaşılan durumdur. Anlam verilemeyen bir hadisedir.