bugün

Sözlükteki hdp seçmenine sorulan soru.

Bilerek kürtler demedim çünkü, hdp kürtlerin hepsini temsil etmiyor.

Not: Seyyid kemalspor.
Boş soru.
Bölücü piçlerin oylarını kasma gibi bi derdi yok ülkücü Mansur yavaş’ın.
Hdp kitlesi gün gibi ortada olduğu üzere ya Hdp ya da Akape'ye oy vermektedir. Bu da göstermektedir ki; kendi adayları dışında oy verebilecekleri tek isim Recep Bey'dir. Boş bir soru bu.
Her evden hdp’ye bir oy çıkaran parti yandaşlarının partisine verirler tabii ki. Mansur hariç.

istanbul’da gördük. Gün gibi ortada + seçmen istatistiklerince tescillenmiş bir şekilde Hdp’lilerin tümü cehapeli eko’ya verdi.
Hdp-chp ilişkisi dillere destan.

Hdp’nin baş teröristi selo’yu hapisten çıkarma çabasında bulunan o malum partiyi değil de başka hangi partiyi destekleyeceklermiş ki.

Tabii ki bu dediklerim ülkücü Mansur yavaş’ın olası adaylığı için geçerli değildir.
arkadaşlar öncelikle "kürtler solcular mansur'a oy vermez" salaklığından vazgeçin.

adam belediye seçimlerinde, deniz gezmiş'in sığınağı (gerçi adam istanbul üniversitesi öğrencisi amk niye sahiplenildiyse), kürtçü, vegan, lgbt, ateyiz komüniz marjinal yuvası diye göme göme bitirilemeyen odtü'den yüzde 90 küsür oy aldı mına koyim. siz neyin tatavasını yapıyorsunuz?

buyrun sonuçlar:

https://yazhocam.com/one-...19-yerel-secim-sonuclari/

ilçe belediyede hdp'ye oy verenlerin alayı büyükşehir'de mansur'a basmış oyu.
Verir!

Hdp seçmeni demokrasi-özgürlük lafını düşürmez ağzından dikkat ederseniz.

Batıdaki ayrılıkçı olmayan kürt de görüyor aq senin benim ülkenin "ne kadar demokratikleştiğini"...

Onlar da bu durumdan kurtulmak için vermeyecek karşıya hele de demirtaş içerdeyken.
Ve re cek ler.

Vermezlerse siktirsin gitsinler sıkıntı yok yine kazanırız.
Bavulunuzu toplamaya başlayın de.
sonuçlara baktım... odtü'deki 9 saadet partiliyi düşünüyorum... acaba birbirlerini tanıyorlar mı, birlikte bifa marka bisküvi yiyip, çay içiyorlar mı.. ilginç buldukları hikayelere gülüp, "bunlar güzel tevafuklar" diyorlar mı..
Elbette vermez. Cidden bu kadar bariz bir şeyi söylüyoruz diye troll ilan ediliyoruz. iyi partililerin çatı aday olması durumunda demirtaş'a oy verme ihtimali ne ise(elbette sıfır) hdp'lilerin de Mansur yavaş'a oy verme ihtimali odur yani sıfırdır. Ayağınız yere bassın biraz.
Yahu zaten vermezsen verme. Bize milletimiz yeteer.
Hdp'nin ne idüğü belirsiz oylarindan medet umulmasi bile, utanç vesilesidir. Akp'nin küskün ve hayal kırıklığına uğramış seçmenini ikna etmek, yeterli olacaktır.
Vermelidir.

Artık siyaset üstü düşünmeleri gerekiyor.

Saygılar sunuyorum azizim…
Siz boş verin hdp seçmenini filan, ülkenin en zeki öğrencilerinin önemli bir kısmının okuduğu ODTÜ'de AKP'ye %3.9 oy çıkması çok şey anlatıyor.

Hayır, asıl merak ettiğim şu %3.9'luk malların bunların arasına girmeyi nasıl başardığıdır.

Şu da güzel: yurtlar bölgesinde hdp'ye tek bir oy bile çıkmamış. Çankaya'da az bir oyları var.
Ekrem kadar doğudan alamaz lakin yine de oy alır.
Ancak Ekrem'in de hukuki durumu belirsizdi.

Mansur ise ekrem'e kıyasla MHP'nin çoğunluk olduğu illerde bile çok ciddi oranda daha fazla oy alır.
Hatta arttırıyorum Yozgat gibi yerler dahi Mansur Yavaş lehine düşebilir. *

Benim çevremde çok sayıda insan var CHP'ye soğuk ama Mansur aday olsun adamdır diyen. *
vermezler ve vermesinler zaten cevabına sahip sorudur. onlar yıllardır yaptıkları gibi yarısı hdp ye yarısı akp ye oy versin. mansur başkan aday olursa onların oylarına ihtiyacı zaten olmayacak.

yıl olmuş 2023 merak ettiğin bir şeyi internet üzerinden saniyenin bilmem kaçta biri kadar sürede bulabiliyorsun. misal son 5 genel ve yerel seçim sonuçlarını saniyeler içerisinde bulabiliyorsun arattırıp. ama bu teknolojiden bihaber arkadaşlar hala hdp ve hdp liler akp değilde muhalefeti destekliyor ona oy veriyormuş gibi algı kasıyorlar. akıl alır gibi değil.. doğunun tüm illerinde akp ile hdp hep çok yakın farklarla birinci ve ikinci parti yıllardır. genel seçimlerde de aynı yerel seçimlerdede. bu arkadaşlara göre kürtler tek bir çatı altında toplanıyor ve hepsi hdp li. ama nasıl oluyorsa doğudaki oyların yüzde 45 i hdp ye yüzde 45 i akp ye gidiyor. muhalefetin toplam oy oranı yüzde 10 bile değil. o yüzde 10 un arasında mhp de var düşün.

istanbul seçimlerinde hdp oyları sayesinde kazandı imamoğlu diyorlar. bunda bile kendi kendileri ile çelişiyorlar ama farkına varabilecek kapasiteleri yok. hadi onların mantığından bakalım ; ilk seçimde oy farkı 12 bin idi. tekrarlanan seçimde fark 800 bine çıktı. demek ki ilk seçimde hdp liler akp ye oy vermiş diyorlar kendi ağızları ile. ilk seçimde akp ye oy veren hdp ye laf yok ama tekrarlanan seçimde değiştirip muhalefete oy verdiklerinde bu kötü pis kaka bir şey. vay arkadaş vay vay vay..
uğur dündar bile normalde sokakta görse sakallı diye taşlayacağı karamollayı yayına çıkarmıştı. erdoğan korkusundan gözleri dönmüş bunların ne getirsen oy verecekler zaten.
her ne kadar bütün kürtleri temsil etmesem de bir sosyal demokrat kürt olarak cevabı tarafımca evet olan soru cümlesi. demokrasi hepimize lazım.
yeni bir algı operasyonu çalışması. ne meraklıymışsınız dertleri, siyasi algıları, kendi içindeki farklılaşmaları konusunda zerre kafa yormadığınız insanların oylarına "ipotek koymaya."
Güç dengeleri ekseninde baksanız arkadaşlar? ilk turda seçimi kazanabilen bir cumhurbaşkanı adayı olduğunda hdp peşinde koşulur mu? Hayır. Sizce niye karşı olduklarını söylüyorlar?

Hdp seçmeni koyun mu güdülsün? Aşiret marabası mı bu insanlar? Hayır değil ama muhtemelen bunları bu şekilde yazınca bana çıkışırsınız ama muameleyi bu şekilde yapana ses çıkarılmıyor, tuhaf.
"şu grup oy verir mi ? bu grup oy verir mi ?" şekilde soru soran kişilerin ekonomik gelirleri yüksektir, rahattırlar.
bence bizim en temel sorunumuz siyasetimizde sağlam alternatif muhalefet partimizin olmayışı malasef ki son yıllarda bu durum hiç değişmedi bir taraftan bir insanı yaptıkları ile eleştirirken bir taraftan da elle tutulur gözler görüler olgular vatandaşa sunmak zorundalar aslında istanbul ve ankara insanımıza vitrin olmak adına son derece önemliydi lakin bunu olumlu yönde kullanmayı başaramadılar şimdi hdp nin mansur yavaşa oy verip vermeyeceğine gelirsek muhalef erdoğan gitsin ne olursa olsun kafasında olduğu için belirlenen adaya hepsi oy verir lakin muhalif kanat umudunu bence çokta diri tutmasın erdoğan bu seçimi de çok rahat kazanacaktır halkta karşılığı olan bir isim severseniz sevmezsiniz. selam ve dua ile.
Benim tanıdıklarım verir. Kürdü türkü herkesin yaşadığı sorun aynı. Ve Mansur Yavaş şimdiye dek sorunların üstesinden geleceğini göstererek umut verdi.
terliğe bile oy veririz diyen kitleden ne bekliyorsunuz ki?
Oy vermeyi bırakın, hdp gibi terör örgütünün adeta derneği olan, bir parti'nin varlığı sorgulanmalıdır, bu parti milli güvenlik sorunudur, en kısa zamanda ekşi sözlük gibi kapatılmalıdır, birde mahsur yavaşa buradan bir oy gelecekse hiç gelmesin daha iyi.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar