bugün

soylarının ibrani yani yahudi soyuna dayandığı gerçeğidir.

$imdi sol frame'de kur an neden arapça indirildi diye bir ba$lık gördüm. hz. muhammet'in arap olmasından dolayı olabilir diye bir dü$ünce hakim. olaya farklı bir yönden bakarsak resulların hepsi ibrani soyundandır. bu bir.

ikincisi hazreti ibrahim avrupa dillerinde adı ''abraham'' diye geçen büyük peygamberlerdendir. sami ırkından olan ve ibranilerle arapların ortak atasıdır.

üçüncüsü hz. ibrahim'in sara ve hacer adındaki iki e$inden iki oğlu vardı. birinin adı hz. ishak diğerinin adı hz. ismail'dir. ilki yahudilerin diğeri arapların atası sayılır. yani bu iki karde$ aslında yahudi, müslüman ayrımının ba$langıcıdır.

dördüncüsü Hz. muhammed mekke'nin en büyük ailelerinden olan kureyş'tendi. dedesi'nin adı abdülmuttalib'in babası haşim, peygamberin soyu olan haşimilere adını vermi$tir. öte yandan haşim'in babası abdu'l menaf, kureyş'in torunlarından, kureyş de hz. ibrahim'in oğlu hz. ismail'in çok uzak torunlarındandır.

Beşincisi hz. ismail, hz. muhammed'in çook uzaktan akrabası sonucunu elde ediyoruz.

altıncısı hazreti isa hz. meryem'in oğludur. hz. meryem'de davut peygamberin bir soyundandır. hz. davut ise ibranilerin yani israiloğullarının ikinci kralıdır.

yedincisi hz. muhammet ile hz. isa akrabadır.

$imdi herkes adem'in oğlu kızı değil midir? evet. soylar illaki bi' yerde kesi$ecek. bu gavur kavramının tıkandığı noktada bu. yeni bir din gelir, diğer dinden insanlar o yeni dini yadırgarlar. fakat $akirtlere bunu söyleyince ''hadi be ordan'' gibi cahil cühela laflar i$itebilirsiniz. $imdi $öyle bir metaforla anlatmak isterim; yıllarca anne bildiğin insan senin annen değil de ablan olsun. annen de bir anda kar$ına çıkıp ben senin annenim desin. $imdi yeni dini hristiyanların yadırgaması, kabul etmemesi onları cehennemlik yapması, bana garip gelmektedir. sonuçta atan ne ise, senin dinin o'dur.

saygılar sevgiler.
dahada öteye gidersek ibrahim nuh soyundandır nuhun büyük dedelerinden kenanın babası enoştur enoşun babası şittir şitin babasıda ademdir.
hz isa hz ibrahimin oğlu olan ishakın soyundandır. hz muhammet hz ibrahimin oğlu hz ismailin soyundandır. doğrudur.
(bkz: bunu zaten bilmiyor muydunuz)