bugün

islamiyetin tek temsilcisi.şimdiki temsilcileri görse savaş yapmak isterdi.
insanların en hayırlısı ve en çok sevilenidir. yoluna kurban olmak gerekir, kahramanımdır.
peygamberimize hakaret ederek prim yapmayan çalışan insanları da Allah'a havale ediyorum.
(bkz: hazreti muhammed)
ayakları öpülesi insan.
(s.a.v.)
--spoiler--
ARTIK SEN VARDIN
SUSUZ TOPRAKLARA RAHMET iNDi SENiNLE
ANNENDEN SONRA ANNE HALiME SEViNDi SENiNLE
YAĞMURA MI iHTiYAÇ VAR?
KALDIR ŞEHADET PARMAĞINI,
YAĞMURLARI SALSIN ALLAH.
SONRA TUT AĞACIN YAPRAĞINI,
KÖKLERiNi ÇIKARTTIRIP YANINDA YÜRÜTSÜN ALLAH.
YETERKi SEN iSTE,
SEN iSTE YARASULALLAH
DEKi BEN KiMiM?
DAĞLAR, TAŞLAR DiLE GELSiN,
DiLSiZ ÇOCUKLAR ELLERiNDEN TUTUP,
ENTE RASULULLAH DESiN.

SEN VARDIN
BEDiR KÂRDI,
UHUT DARDI
HENDEK YÂRDI.
YiĞiTLERiN VARDI.
ÖLMEK iÇiN YARIŞAN YiĞiTLER
--spoiler--
(bkz: cebelavi sokağının çocukları)
kainatın efendisi (sallallahu aleyhi ve sellem)
(s.a.v)
Levlake levlak lema halaktül eflak(Sen olmasaydın Kâinatı yaratmazdım.)
allah ın efendimiz e hitap eden kelamı olup kutsi hadistir.
(bkz: #9760599)
kainatın kendisi için yaratıldığını söylüyorlar. altı üstü 60 sene yaşadığı bu kainatın içinde, sadece iki tane arabistan şehri görmesi bunu kanıtlıyor.
islam dininin peygamberi ve son peygamberdir.

kainat kendisi için değil, tüm insanlık için yaratılmıştır. allah "sen olmasaydın alemleri yaratmazdım" diyerek kendisine olan sevgisini göstermiştir. ama bu kainat hz. muhammed için yaratıldı demek değildir. onun şerefine yaratıldı demektir. velevki onun için yaratılsın bunda da sorun yoktur. alemlerin efendisi için yaratılmış çok değildir. ayrıca mirac hadisesinde kendisi kudüs'ü görmüştür.
iki cihan güneşi,son peygamberdir.
edit: ayrıca bok atanlara söylüyorum o sizin laflarınızla yere gelmeyecektir. nasılsa her şeyin bir sonu var.elbet aklınız başınıza gelecek,iş işten geçmiş olacak.
(bkz: #10244648)
dul kadınlarla evlenmenin güzel olduğundan bahsetmiş fakat kendi karılarıyla,öldükten sonra, evlenilmesini yasaklamıştır. yine aynı konu üzerinden gidersek, bir savaşta öldürdüğü yahudinin dul kalan karısıyla evlenmiştir. yine evlatlığı olan eski kölesinin karısıyla, daha adam sağken, evlenmiştir(onları boşadıktan sonra). yine en yakın arkadaşının çocuk yaştaki kızıyla evlenmiş evine almış ve gerdek için regl olmasını beklemiştir.

uzun lafın kısası çok güzel tezgah kurmuş ve tonla adamı da yaptığı herşeyi allah adına yaptığına inandırmıştır.

edit: bu yorumumu "silik" kısmından kopyalayıp yapıştırdım.
silinme nedeni şuydu:"ispatlanması mümkün olmayan bir hakaret içeriyor(yine en yakın arkadaşının çocuk yaştaki kızıyla evlenmiş evine almış ve gerdek için regl olmasını beklemiştir.)."

neresi yalan ve hakaret anlayamadım.hz aişe ile çocuk yaşta evlenmesi mi? yoksa cinsel ilişki için regl olmasını beklemesi mi?

edit:yahu hadi bunu eksilediniz.ne diye hemen ardından deniz gezmiş hakkında yazdığım yorumu da eksiliyorsunuz.iki tarihsel figürü aynı kefede değerlendiriyorsunuz demek ki.kimseye kızmayın o zaman bilmem kimle muhammedi aynı kefeye koyuyorsunuz diye..
hakkında yazmanız için katı sansüre gitmeniz gereken zat. olumsuz ne yazarsan yaz silecek bir neden buluyor yalaka tayfası. ne tapınma meraklısı adamlarmışsınız. insan dediğin biraz olsun onurlu olur. patrona yalakalık, peygambere yalakalık, allaha yalakalık. bıkmıyorsunuz da hiç. yazık.
alemlerin nuru hakkında kötü söz yazabilenleri gördükçe yemin ederim ürperdim. çoğumuz müslümanlığı tam manasıyla yaşayamıyoruz belki ama, allaha şükür imanımız var. hakkında kötü sözler sarfettiğin efendimizin (s.a.v) yaradılışı sebebiyle içinde yaşadığın dünya var olmuştur. kanıtlayayım mı? merak etme diğer tarafta beraber yanarken hatırlatırım bunları.*
alemlere rahmet olarak gönderilen yüce insan. allahın elçisi, insanlığa örnek kişi. keşke onun imanının yüzde biri bizde olsaydı.
kuranı kendisi yazı diyenlerin yazdığı kitap ve yaşadığı hayat ile ilgili sorulara cevap vermesi gerekiyor.

mesela niçin günde 5 vakit namazı farz kılmıştır. kitabı kendisi yazdığına göre pekala namazı sadece hristiyanlar gibi haftada ikiye indirebilirdi. ya da günde bir kez diyebilirdi. hatta tamamen nesh edip çok daha kolay bir ibadet şekli bulabilirdi. sabahın köründe evdeki çok sayıda karısının şahit olması nedeniyle onlarca yıl sabahlara kadar namaz kılmak , sabah namazı dışında yine onlarca yıl sahabilere imamlık yapıp namaz kıldırmak çok aptalca. soruyorum niçin bu adam kitabı kendi yazdıysa kendisini bu kadar yoracak "aslında olmayan" bir tanrıya ibadet etmek için yıllarını harcamıştır? niçin oruç diye bilinen yahudilerde de görülen ibadeti nesh etmemiştir? pekala orucu birkaç saatle sınırlandırabilir ve sembolik hale getirebilirdi. niçin yapmamıştır bunuç neden o kadar kişinin şahit olduğu neredeyse hergün oruç tutmak gibi bir çaba sarfetmiştir. sırf kendi yazdığı kitapta hayali bir tanrıya onlarca yıl oruç ile göderme yapmak ne demektir?

eğer azılı bir kafir olsaydım feci şekilde bu adamı merak ederdim. bu nasıl bir "azimdir" ki insanları kendi yazdığı kitaptaki olmayan bir tanrıya inandırmak için onlarca yılını bir "tiyatro oyununa" feda etmiştir. hayatında arap yarımadasındaki herkesin sahip olduğu şeylere bile sahip olmadan geçiren bir adam bunu olmayan bir ilah için yaptıysa bunun açıklaması nedir.
arap mitolojisinde bir yarı-tanrı.
insanları allaha inandırmak zorundaydı ki kuranda kendine verdiği güçleri kullanabilsin. allahın gücü eşittir kendi gücüydü çünkü.

bu kadar basit bir olayı bile anlayamayan kişilerin taptığı kişi.
yani bu kadar dingilce eleştirilip yalanmaya çalışılan başka bir peygamber var mıdır merak ediyorum.

kendi gücü için insanları Allah'a inandırmak zorundaymış, bu kadar basitmiş mesele.

bir insan kendi din uydurmak istese 40 yıl mı bekler bunun için? Güce ihtiyacı varmış ulen adamın ailesi zaten arap yarımadasının en soylu ailelerinden biri. Güç istese en başta amcasının kendisine devretmek istediği kabe muhafızlığını kabul eder, üzerine zengin olan eşi ile rahat bir hayat sürerdi.

Bir insan daha çocukluğunda; herkese iyi davranayım, malımı mülkümü dağıtayım, 40 yıl bekleyip peygamberliğimi ilan edeyim diye düşünür mü yahu? hangi insan böyle bir riske girer hemde 40 yıl bekleyip.

Şahsen inançsız biri olsam sırf şu saçma mantık sayesinde içimde bir inanç kıpırtısı oluşurdu.

Tamam inanmıyorsan inanma ama gelip böyle saçma sebepleri gösterip ben inanmıyorum demeyin rica ediyorum. Bok atacaksınız anladık da daha mantıklı yollardan deneyin bunu.
hak din olan islam dinini kullara tanıtan mübarek elçidir.
--spoiler--
1680.insanları allaha inandırmak zorundaydı ki kuranda kendine verdiği güçleri kullanabilsin. allahın gücü eşittir kendi gücüydü çünkü.

bu kadar basit bir olayı bile anlayamayan kişilerin taptığı
--spoiler--
bu şekilde düşünenlere tamamen objektif bir soru soruyorum. allaha inandırmak için numara yaptı diyelim peki neden namaz 5 vakit hergün haftada 1 haftada iki ya da günde bir olsa insanlar inanmayacaklar mıydı? inananlar 5 olduğu için mi şüphe etmiyor. oruç denen şey 12 saatten fazla değil de 3 saat olsaydı. kitapta böyle denseydi. insanlar kndisine inankmayack mıydı? niçin yarım asırlık ömrünü böyle ""yorucu "" şeylerle geçirsin. madem kendisi yazdı yazardı haftada b,r namaz kılın günde şu kadar vakit oruç tutun diye insanlar ona inanır ve böylece 40 yıl hergün 5 vakit abdest namaz, ve en az 30 gün -ki kendisi 2 günde bir tutardı- oruç ile kendisini yorsun. bu adam bunu düşünemez miydi? namazı haftada 1 orucu birkaç saat sınırlı tutsa sanki insalar "namaz 5 olmaz ise inanmam" diyerek red mi edeceklerdi?
anneanesinin soyadı abduluzza olan * arapları millet yapma harekatının lideri, arap edebiyatçı...
dinle ilgili en sevdiğim şey, dincilerle tartışırken olum bunları çözdük biz daha mantıklı argümanlarla gelin biz de mantıklı cevap verelim tandanslı cümleleri. hiç şaşmaz. ekşide de vardı bugün. kurana inanın, hadise inanmayın, bak böyle hadis var, kuranın çevirisi doğru değil arapçasını okuyun, araplar kuranı yanlış yorumluyor, gerçek islam bu değil vs vs. bir tutarlı olun gözünüzü seveyim. kuran da kendi içinde çok tutarsızdır tamam da siz tutarlı olun bari. o kadar kişi aklamak için çırpınıyorsunuz onlar yapamamış bari sizin bir sabitiniz olsun.

anlamadığım bir şey daha var bilenler aydınlatsın, şimdi aişe nin yaşını 16-17 olarak söylüyorsunuz, hatta 21 diyenler oluyor. 6-9 olarak geçiyor normalde. hani reglden sonra sayılıyormuş. peki 40 55 yaşında olan evlendiği diğer kadınlar da aslında 55- 70 yaş civarında mı oluyorlar? regl lerini de sayıyoruz ya. bir de üstüne 15-20 yıl daha yaşıyorlar. yaşa yaşa bitmiyor. dünyaya bak.

nasıl aklanılacağı şaşırılmış kişi. nereden tutsan elinde kalıyor o ayrı.