bugün

inanmadığına hakaret etmeyi meziyet zanneden insandır.
mustafa kemal'e hakaret eden insanlar tarafından eleştirilir. kemalist miyim, hayır ama objektif açıdan durum bu.
fikir özgürlüğünün sınırı nedir diye sordurtur insana.
Cehennemde yanması gereken insandır.
aydınlanma katsayısı artmış yüce insandır. öyle ya, adam entel aga. illa sövecek de entelliğini deklare edecek.
elbette hakaret edilmesin. ancak bu kadar büyütülmesin. neticede sıran bir arap.
acizdir.

en önce hakaret etmek acizliktir.

eleştirilebilir.
hücurat suresi 2. ayette belirtilene karşı davranmış kişidir.

http://www.kuranmeali.org...urani_kerim_mealleri.aspx
beni insanlığımdan utandıran şahsiyettir.
Küfür ediyorsa acizdir.

Çok acayip bir iş lan bu. Bizde tüm peygamberler kutsaldır. Çocuklarımızın ismi isa, musa, davut, Muhammed'dir. Hepsini severiz, inanırız. Ama diğer dinlere inanan insanlar ise her zaman HZ muhammed'e küfür etmekte nefret beslemektedirler.

Sanırım bu da bizim dinimizin en güzel yanlarından biri.
bir papaya hakaret eden ile aynıdır. etmeyeceksin hakaret saygılı olun.
zavallılardır.
yapacak hiçbir işi bulunmayan insanların, can sıkıntısından dolayı, kendilerine meşgale aradıkları apaçık ortadadır.
hazreti muhammed'in sünnetini evirip çevirip insanları kandıran, bunu da islam adına yaptım diyen insandır.
Dünyanın O'nun yüzü suyu hürmetine yaratıldığını bilmemektedir. insanlar için kutsal ve değerli olan şeylere dil uzatan eblekler bir kere zavallıdır, saygısızdır, tahammülsüzdür, böyle iğrenç şeyler yaparak falan kendini marjinal zannetmektedir, Peygamber efendimizin yaşayışından, ahlak yapısından bir haberdir. Zaten bu insanların ahlakın ne olduğunu bildiğini de sanmam. Şayet bilse benim kutsalıma hakaret etmezdi. Bu sebeple ya ahlaksızdır ya da ruh sağlığı bozuktur. Söylenecek çok şey vardır. Lakin bu tip insanlar bunları bile okuyup kendini önemseyebilir.
tepki gösterilmesi gerekendir.

nasıl ki sözlükte atatürk ü, laikleri, alevileri karalayanlara tepki gösteriyorsam bunları da gördüğümde tepki gösteririm.

trollük ya da sanal şöhret uğruna kutsalımıza hakaret edilmesini hoşgöremem.

aynı kendi olduklarından farklı din, ırk, siyasi görüş, futbol takımı mensuplarına hakaretlere de karşıyım. umarım herkes bu hassasiyette olur. kimse bir nick in arkasına sığınıp boyundan büyük laflar etmez.
inanmamak özgürlüktür, peygamberleri kabul etmemek tercihtir, evet. sonuna kadar evet. kişinin inanmaması kendini ilgilendirir diğer bireylere zarar ya da fayda sağlamaz ama hakaret, alay deyince orda duracan aga. sana göre sıradan bir arap, bana göre alemlerin uğruna yaratıldığı bir kutsal. sana göre sadece muhammed, bana göre hazreti muhammed. yani sen tutup benim kutsalıma hakaret edince ben ister istemez rahatsız olurum dimi? kıçı kırık gs-fb konularında bile şakalaşma, alay bir yere kadarsa biraz geri basacaksın, ama inanma bana ne.
Cehaletin, fanatizmin ve saygısızlığın kol gezdiği dünyamızda risk almaktır. insanlık tarihi yüzlerce din adı altında işlenen katliam ve savaşlarla doludur. Uluorta yapılan bir hakaret varsa bu bazı şeyleri tetiklemenin başlıca yoludur. Cehaletin kol gezdiği ülkelerde hedefini kolayca bulur ve yüzlerce insanı bir anda yere serip iç savaşa sürükler. Benim tavsiyem : Bu da o'nun kutsalıdır, sok dilini götüne oturdur.
sorun hakaret değildir. müslümanların hakaret dedikleri şeylerdedir.
ben şimdi kalkıp muhammed'in peygamber değil orta doğu'lu bir siyasetçi olduğunu, çocuklara karşı ilgisinin olduğunu söylesem bu hakaret değildir. neden? çünkü bu belgelerle sabittir. ama az sonra başlayacak bir eksi yağmuru ve altta benim her şeyime hakaret edilecek. ama doğru, ben başlattım!

(bkz: battlestar galactica)
inanmayabilir, bunda bir sorun yoktur. bende çok inançlı bir insan değilim zaten ancak hakaret etmek; bu sadece hz. muhammed için değil, hiçbir insana hakaret edilmemelidir.
nursuzdur. canı cehenneme...
ayrıca allah belasını versin!
küçüktür ama mide bulandırır.
tarihte çok olmuştur bu insanlardan. ama peygamberimiz o kadar insan sevgisi ile doludurki kendine hakaret edenlerden onlar adına yüce allahtan af dilemiştir.
en ufak bir eleştiriyi hakaret olarak algılayan dini bütün müslümanların kendi abartması olan olay.

adamlara göre hz.muhammed'e , muhammed demek bile ayıp..

resmen senden inanmadığın bir şey hazretleri demeni istiyor.
1400 senedir hala sevenlerinin bulunması yüzünden deliye dönenlerdir.
Benim lan benim amk. ne olacak? Tüm din holiganlarına hakaret ediyorum.. Gelsin eksiler.....takmışsınız at gözlüğünüzü allahtı peygamberdi bilmem ne sürekli aynı boktan bahsedip durmayın. Bak sevgili arkadaşım, bu ülke cumhuriyet ülkesidir. TÜRKiYE CUMHURiYETi !! muhammedin saçmalıkları, recep'in durmak bilmeyen faşizmi, din kölelerinin anlamsız şekilde camilerde sürünmeleri bilmem ne filan, olum gidin lan bu ülkeden! Hemen gidin yani. Mekkede filan yaşayın. özendiğiniz cahillikte sürünün. arabistanda geberin.... sen kimsin ki benim fikrimi sorgularsın ?