bugün

Asıl sorulması gereken sorudur. Devletin, bütün imkanlarını kullanarak, haksız rekabet yaptıkları halde, istemedikleri sonuç yüzlerine vurulduğunda, hangi yüzle o koltuklarda oturmaya devam edecekler? il il, ilçe ilçe gezip kendisinin ne kadar gereksiz olduğunu savunan Binali Yıldırım, o güçsüz olduğunu savunduğu, iki başlılık zarar veriyor dediği başlılığa devam edecek mi? Bakanlar, milletvekilleri, hangi sıfatla, bütün yetkilerini devretmek istedikleri o meclisten içeri tekrar girecekler?
Edit : gerizekalı akitler hemen başlamış referandurum falan bu, neye hayır dediğinizi bilmiyorsunuz diye.
Bak salak kardeşim, ünlü siyaset bilimciniz bilale anlatır gibi anlatıyorum : şimdiki hükümet tüm imkanları ile, evet için çalışmıyor mu?
Başbakan çıkıp demiyor mu, Cumhurbaşkanı na yetkilerimi devretmek istiyorum diye, ben gereksizim demiyor mu bu adam? Eee hayır çıkarsa, kendini gereksiz gören bu adam ne yüzle oturacak o gereksiz koltuğunda?
Kardeşim isterse ülkenin yüzde doksanı hayır bassın o sandık sonuçları yinede evet olarak çıkacak, bu işler planlanmadan böyle büyük bi işe girilmez.
haklı bir soru. gereksizim deyip o koltukta oturmak başlıbaşına utanç sebebidir.
utanmayı bilene.
istifa etmezler. Burası Türkiye.

Eğer hayır çıkarsa Yıldırım'ın açıklaması aynen şöyle olur:
''Başkanlık sistemi iyiydi, güzeldi. Madem halkımız bu sistemi istemedi biz de kaldığımız yerden aynı şekilde parlamenter sistem ile ülkeyi yönetmeye devam ederiz.
Siz ne istediniz de olmadı?'' şeklinde olacaktır.
çok yerinde bir sorudur.

şeyh yozgati de geçen gün bunu sordu. yani hükümetin ortaya her şeyini koyduğu bir kampanyada millet hayır derse hükümet neye dayanarak ben hükümetim diyecek ?

bir daha khk çıkarabilecekler mi mesela ?
aktrollerin zeka konusu ile ciddi sorunları olduğunu yine gözler önüne sermiş soru.

referandum olduğunu da, neden hayır dememiz gerektiğini de gayet biliyoruz. hayır çıkınca hükümetin düşmeyeceğini de. bunları yazma gereği bile utanç verici.

eleştirilen konu ise şu andaki mevcut sisteme göre yürütmenin başı başbakan ve kendini gereksiz gören bir kişinin o koltuğu daha fazla işgal etme hakkı olmaması.
Güldüren sorudur.

Ve cevabi basittir pek tabi ki hayır.

Bu durumda cumhurbaşkanınında istifa etmesi gerekir ki, referandumdan evet çıkması için her yola koşturan o.

Sence istifa ederler mi?

Daha değişik şekillerde başkanlık sistemini getirebilmek için ellerinden geleni yapmaya devam edeceklerdir.

Milli irade ayağına*
görsel