hayır diyoruz pkk lı oluyoruz'un farklı bir versiyonudur. yine, yeniden akp'li bir kafa tarafından üretilmiş bir yaftadır bu. hayır verenin pkk'lı olduğunu bizzat akp'li yetkililer ima ederken bu versiyonunu akp'nin ölümüne militanları ima ediyordur.

şahsen bunların devamını bekliyorum ben. mesela;

hayır diyoruz ergenekoncu oluyoruz ,

hayır diyoruz siyonist oluyoruz ,

hayır diyoruz kafir oluyoruz ,

hayır diyoruz gerizekalı oluyoruz

vs

ilginç bir mantık hakikaten. yani ben bir vatandaş olarak, bir birey olarak anayasa değişiklik önerisini okumuş, araştırmış ve hayır yönünde karar vermiş olamam. illa bu gruplardan birine dahil olmam gerekiyor.

yanlış anladıysam akp'lilerden biri beni uyarıversin.
yanlış tespittir.

hayır dediğiniz için birşey olmuyorsunuz. ergenkoncuları savunduğunuz, cuntacıları kolladığınız için hayır diyorsunuz. süreç tek yönlü, suçlama yok tespit var. ilgili başlıklardaki yazılar kim ne kadar postalcı veya ergenekon savunucusu gayet güzel açıklıyor. okuma ve araştırma noktasına gelince değişiklik teklifi zaten açık, öenmli olan kimden beslendiğiniz, kimi okuduğunuzdur. demokratları mı yoksa ergenekon adına kalem oynatanları mı?
akp milletvekili mustafa öztürk'ün açık açık söylediğidir. * cümle şu;
--spoiler--
anayasa değişikliğine ergenekoncular, darbeciler, silah tüccarları, rantiyeciler, esrar kaçakçıları, teröristler de hayir diyor.
--spoiler--
neydi? halka en yakın parti miydi akp? bu nasıl bir açıklama peki?

sen oy verecek vatandaşlarının yüzde 40 ila 60'ını bunlarla yaftalıyorsun, böyle kandırmaya çalışıyorsun.

ne kadar zavallıca.

bunu söyleyene de... bunu görüp de hala akp militanı olana da...
(bkz: referandumda hayır diyenler darbecidir)
postal yalamış olmak,barzaninin ayağının altını yalamaktan evladır diyoruz ve hayır oyu kullanıyoruz.
(bkz: yalarım)