bugün

kapısının önüne bir kap su, bir kap artık yemek bırakan merhametli insandır. unutmayın ki siz onlara zarar vermediğiniz sürece, zararsız olacaklardır.
hayvantaparlık ile karıştırılandır.
terliksi etme başka hayvan istemez.
keşke herkes olsa dediğim. evinde alıp beslediğin, şefkat gösterdiğin bir hayvanla işkence çeken tüm hayvanların kaderini değiştiremezsin belki ama o baktığın masum hayvan için değer. en azından onun kötü şartlarda yaşamasına engel olursun.
uzaktan sevmekle olmuyor efem sesini çıkarandır bugün taksimde yürüyendir.
empati kurabilen en mükekkem insan çeşididir. tırnakları bakımlı saçları yapılı olduğu halde vicdani değerlerinden birşey kaybetmemiş evdeki eşini çocuğunu bırakıp eyleme katılabilmiş, nasolsa param var rahatım da yerinde deyip adamsendecilik yapmamış, kimsenin acısının kendisininkinden az olmadığını bilen eğitim ve kültür seviyesi yüksek insandır.
bunların bir diğer kısmı da o çok özendiğiniz birliğine girmek için yırtındığınız ama başaramadığınız avrupalıların yüzde 85ini oluşturan insanlar topluluğudur. ayrıca eğitim seviyesi yüksek insanların dahil olduğu guruptur. ''ad bi daş gidivesin remezeeeeen'' cılar kadar varoş değillerdir.
hayvan sevmeyenlerin değerli annesinin sevilesi olduğuna inanan insan.
bunların büyük kısmı ikiyüzlü insanlardır. sıkıldıkları hayvanları sokağa atıp başlarına bi iş geldimi ciyaklarlar. abi sokaklarda herşey gelir o hayvanların başına sen onları dışardan besleyeyecene al evine bak oluyor mu böyle saçmalıklar. ya da hiç yapma o hayvanlar nesiller boyu rezillik çekmesinler.
buna en iyi ornek eliyle pkk'li terörist besleyen askerdir. net.
bunlar aslında çoğunlukla kedi köpek sever. isimleri de bu şekilde olmalıdır. hangimiz hayvan sevmeyiz ki. bunu dile getirmek, özel isme bağlamak bile ayrı bir kibirdir.
yani bunlar der ki; ben insanım çok yüceyim, hayvanlara acıyorum, onlara iyilik ihsan ediyorum.

bir nevi tanrılığa soyunmaktır bu. çok tehlikeli, aman dikkat.
http://www.hurriyet.com.t...magazinhatti/22332759.asp
bazıları için keşke insanları da o kadar sevseler diyorum!
Kimi dahilerin altında ‘’ keşke hayvanlara verdikleri önemi insanlara da verseler’’ dediği başlık. Tabi bunu diyene sebep sorsan, ‘’önce insan ‘’ cevabını verecek sana. içindeki sevginin daha değerli, daha saygın olduğunu düşünecek. Büyük bir iş başardığını, bu sevgi ile insanlara yardımcı olabildiğini söyleyerek kasılacak. ‘’Birazcık empati kur, senin yardıma ihtiyacın olsaydı ve insanlar sen yerine hayvanlara yardım etseydi’’ gibi bir cümle kuracak. işte o sıra sağ elini havaya kaldırıp, Allah yarattı demeden asılacaksın bu ibneye tokadı. Ulan gebeş, senin sevginden banane. ister insanı sev, ister ağacı, ister ayakkabı bağcığını sev, ister Nihat Doğan’ı. Hangini daha çok seversen sev, sikimde değil. Senin ne yaptığın benim sikimde değilken, benim neyi ne kadar seveceğime sen ne karışırsın.insan sevgisi ve Empati kısmına gelince, şöyle bir şey yapalım.. Aç google’yi, görsellerde yrak kafasını arat. Arattın mı? Olmadı mı? Olmaz tabi, önce aradaki harfi tamamla mal adam. Yine mi olmadı? Oğlum uğraştırma beni, ben senin yerine aramayı tamamlayayım. al bak bu sensin:

görsel .

şimdi gel google’ye geri, arat bakalım mısır’da tecavüze uğrayan gazeteci diye. Çıkan videolardan birini izle. Kur şimdi empatini. Kuramadın dimi? Kuramazsın, çünkü senin başına öyle bir şey gelemez. Kızsan kendini bilen kızsın, erkeksen zaten delikanlı adama neden tecavüz etsinler. Her iki durumda da senin başına gelmez bu. Peki aç bak bakalım sadece türkiye’de, 2013 yılında kaç kişi tecavüze uğramış. Baktın mı? Şimdi dön videoya. Videodaki adamları gördün mü? Tamamı insan. Diğer tecavüzcülerde insan. Trafikte Yol kavgasında adam öldüreni yine insan, elinde palayla kalabalıklara dalanı da insan, bakire olmadığı için kızını öldüreni yine insan. Ama tüm insanlar öyle diye bir durum yok ki. Peki artık ne kadar çoklar, farkında mısın? Ne kadar yakındalar sana bu adamlar. Aldıkları nefesi senin çok uzağında mı alıyorlar sanıyorsun? Seviyor musun bu insanları da? Neyse, konuyu dağıtmayalım. Empatideydik. Şimdi koy kendini bir kedinin, köpeğin yerine. Bildiğin tek şey kedi olmak. Sokakta doğdun, küçük insanlar tarafından taşlandın, daha büyükleri tarafından kıştlandın. Yemek bulabileceğin tek yer çöplükler. Havalar ısınınca suya hasretsin. Arabaların lastiklerinin altında can verme ihtimalin her daim var. Şöyle bir saat bir gölgede uyuyayım dediğinde büyük bir ihtimalle yine bir insanın tekmesiyle ya da yaptığı bir agresiflikle uyanacaksın. Peki tüm bunların sebebi? Var mı mantıklı bir sebebi? Kimseye tecavüze kalkıştın mı, öldürmeye, gasp etmeye, hiç birini karşına alıp yalan söyledin mi, ya da kırdın mı? Aksine, seni iki okşasalar gösterivereceksin sevgini. Kurabildin mi empatini, koyabildin mi kendini bu kedinin yerine? Yine olmadı değil mi? Zaten senin insan sevgisi söylemin muhtemelen marjinal görüneyim, farkı bir duruşum olsun, dikkat çekeyim kaygılarıyla çıktı ortaya. Neyse sen aç verdiğim linki, resmini incele biraz. inceledikçe anlarsın belki, ne seni ne de samimiyetsiz sözlerini sevmediğimi...
hayvansever olduklarını farketmelerinin başlangıcında gayet sevilesi insanlar olup sonradan kafayı sıyırmaya başlayanları da çokça görülmektedir. hayvanlara zarar verenlerin genelde insan olduğunu düşünürsek , hayvanseverler zamanla insanlardan nefret etmeye başlar ve elinden bu hayvancağızlar için bir şey gelmediğini düşündükçe çıldırır , aşırı tepkiler vermeye başlar. bu da toplum tarafından bu insanların deli , kafayı yemiş olarak adlandırılmasına yol açar ki bu şahsımı son derece üzmektedir. Bu insanlar sadece ayarı biraz fazla kaçıran birer yardım sevenlerdir.
hayatında bir kere bile bir köpeğin çapağını temizlememiş, bir sokak köpeğinin göbeğini kaşımamış insanların kendilerine koydukları sıfat. ulan sen daha bir hayvanı nasıl sevmen gerektiğini bile bilmiyorsun ki. evcil hayvanlarımın yanına yaklaşıp sevmesine izin vermediğim ve hoşlanmadigim tipler.
Hasan şaş ve volkan demirel gibi futbolculardır! Hasan şaş carettaların yumurtladığı sahile otel yapmayı düşünmüştü. Volkan da Felipe melo'yu kastederek "belediye gereksiz sokak köpeklerini zehirlesin" demişti.
Benimdir.

Özellikle 1.85-1.95 arası boyda olan esmer hayvanları seviyorum.
Hayvan sevdiğini iddia edip, taksimin göbeğinde hayvan hakları için şarlatanlık yapanların, neden bir mezbahanın kapısına dayanıp, bu zavallı koyunları, sığırları kestirmeyeceğiz demediklerini, oldum olası merak etmişimdir.
genelde insanı sevmeyen tiplerdir. halbuki insanı sevip hayvanlara da kötü davranmamak yeterlidir.
kedici ve köpekçiler olarak ikiye ayrılırlar.

köpeği olan kedi, kedisi olan köpek sevmez.

ama adı hayvanseverdir.

ya kedi ya da köpek hayvan değildir yada bunu söyleyen ikoncan kardeşimiz insan değildir.
Hayvan sevmek öyle kedi köpek işi degildir. Boceklerden ölümüne korktuğu halde biri öldürecek mi " amann sakın öldürme" demektir. Böcekle bile empati kurmaktır. Kuş alıp kafeste, balık alıp kavanozda öldürmek demek değildir.

Hayvanı kendi mutluluğu için yanında tutan kişi onu değil, kendini seviyordur sadece.
Hayvanları aşırı derece severim insandan daha çok severim ama insana da merhamet ederim. Hayvanlar benim için çok başka düşünsenize dilsiz bir hayvan aç susuz kalmış. Konuşamıyor diyemiyor. Çok başka bir şey ama sokakta evsiz aç çocuk görsem alırım yemek yediririm . yaşlı teyze görsem köşe de kıyıda gider elini öper yakınlarında simit vs gibi yiyecek varsa alır getiririm . Sokakta Ki çocuklarla konuşurum muhabbet ederim. Odama sinek girdiği zaman öldürmeye kıyamıyorum camı açıp kovalıyorum Ki hani gitsin gelmesin daha da. Kedi köpek sevipte ben hayvanseverim demeyin.
Diğer canlılara da merhamet edelim. Ahirette dilsiz canlılardan helallık alamıcaz ama günahı o kadar büyüktür ki.
Rabbim hepimize merhamet duygusu vicdan duygusu versin. Hayvanları deli gibi sevsekte dışarı da yatan kardeşlerimizi de unutmayalım. ister Suriyeli olsun ister başka bir ırktan olsun insan insandır.
en iyi arap, ölü araptır !
Lisedeki arkadaşlarımı seven insanlar .
görsel
Sosyal medya hayvanseveridir çoğu.