bugün

(bkz: zoofili)
evde kalmış, işi gücü hayvanlara vermiş, bir köpek ölünce travestiler gibi sokaklarda bağıran, ama orta doğuda sokaklarda cıvıl cıvıl oynaması gereken çocukların beyinleri patlatılırken zerre kıllarını kıpırdatmayan, o kadar cazgırlık yaparken bir kere de onlar için yürümeyen, belki de tüm bu olanlar zerre siklerinde bile olmayan, elleri manikürlü, cırtlak renkli ojeli, saçları kabarık, acayip elbiseli hayvan fetişistlerine verilen ad.
ata tecavüz eden mühendis mi ne vardı bir ara, işte onların genel adı
hayvansever, bitki de sevmelidir. bitki olmazsa hayvan da olmaz. sokakta ölen bir köpeğe yaygara çıkartıyorsa, onu sokan akrebe de sevgiyle yaklaşmalıdır. kızların yanısıra erkekler de hayvansever olabilir.

-nükleer atıkları gömdük.
+hayvanlar orda mıydı?
-hayır
+ii. içim rahatladı. oh.
(bkz: hayvan sevici)

(bkz: animal lover)
evlerinin heryerleri tuhaf kokulu ve hayvan kıllı, misafir gelmediği için hayret eden/üzülen kişiler...
evinin her köşesinde tuhaf koku ve kıl bulunmayan, ne saçları kabarık, ne renkli ojeli, ne tuhaf elbiseli insandır. ayrıca orta doğu çocuklarına, ölüp giden mehmetçiklere, afrika'da aç kalıp ölen insanlara, myanmar birliğinde ölen insanlara üzülen, klişelerden uzak insan.
"banane hayvanlardan o kadar çocuk ölürken" deyip kendini avutan çoğu insandan o çocuklara daha çok üzülen insandır hayvansever.
çünkü hayvansever, en ufak canın bile ne kadar kıymetli olduğunu bilir. hayvanları seven, hayvanların canına kıymet veren insan, bir insan canının ne kadar kıymetli olduğunu bilen insandır.
sevmekle kalmayıp, özellikle kızarmış tavuk, hamsi buğlama, kokoreç, martı döneri, (bkz: kuzu çevirme) gibi hayvanlara bayılan insandır.
genelde vejeteryandir. hayvanlari sevdikleri kadar insanlari sevmezler. (bkz: bütün genellemeler yanlistir)
"hayvanları sevmeyen insanları hiç sevemez" deyimini en çok kullanan sosyal gruptur.
istediği kadar hayvanları sevsin, bu konuya bağlanan yürüyüşlere mitinglere katılmış olsun, bir tarafını ısıran sivrisineğe acımayan insandır.
hayvanseverlik konusunda coşmuş insanlar, hayvanları insanlardan daha üstün görme konusunda yoğunlaştıkları için, pek de anlayamadığım insanlardır aslında.
bu yüzden kendime hayvansever diyemiyorum. e hayvansever diyemiyorum, ne yapıyorum? gidip sokaktaki kedinin kuyruğunu kesip, köpeğin kafasını taşla mı eziyorum? hayır. bunları yapanları -daha rastlamadım ama- engellemiyor muyum? sadece henüz insanlar belli bir yaşam standartına erişememişken hayvanların süper konforlu yaşaması için uğraşmıyorum. uğraşanlara da her kuşu siktin bi leylek kaldi demek istiyorum. hani insanlar halloldu da sira hayvanlara geldi manasında.
hayvanlara yazık eden insanlardır. hayvanseverlik adına kıyafetler giydirilip ev ev gezdirilmez ki,onların da canı var yahu.
panter emel.
hayvansever hayvan seven insanlara denir.hayvanları seven insanları sever değilde, insanı seven herkesi sever, bana göre.
insanlara bir şey olunca hayvanlara üzüldüğü kadar üzülmemekle itham edilen, insan sevgisine de sahip olan; sadece bünyelerinde hayvanlar gibi savunmasız canlılara karşı ekstradan bir acıma ve kollama duygusu bulunduran kişilerdir.
benide sever sanırım bu.
iki yüzlü, sahtekar, insanlık bilincinden uzak insanlardır. çünkü insanlara verilmesi gereken değerden fazlasını hayvanlara verirler ve bunu dahi adaletli yapamazlar. misal bir kedi ile kelebeği eşit sevip onların yararına eşit miktarda çalışamaz. bu nedenle günümüz hayvan severleri yalnızca kedi, köpek sever.
http://www.dohayko.org/ *
birçoğundan Allah razı olsun denilesi insanlardır. Sonuçta ben de bir hayvanseverim lakin arkadaş mal her yerde mal bugün bir sahiplendirme ilanından "köpek bahçeye terasa terkedilmeyecek" yazıyordu. Lan teras anladım hayvan için işkence de bahçe ne lan? günde 1-2 saat havalandırma alan köpekler her saatini toprakla bahçeyle geçirecek köpek arasında dağlar kadar fark var haberin var mı? Tabii büyük ihtimal sen sonu olmayan çayırlarda, ormanlık arazilerde, köylerde oynaşan köpekleri hayatın boyunca görmedin, mutluluklarını doğallıklarını bilmiyorsun.
ülkemizde yaşayanları gerçekten talihsiz olan insanlardır. hayvanlar için üzülüp, onlara yardım etmek, bu bilinci yaygınlaştırmak için çabalayıp dururken hakaretin envai çeşidini,ön yargılı klişelerin tonlarcasını göğüslemek zorunda kalan yüreği zengin insanlardır.
hayvanseverlere yöneltilen saldırıların başlıcası onların insanları sevmediği ya da pek sevmediğine dair saçma inanıştır. dünyada o kadar aç varken, yardıma muhtaç onca çocuk varken diye başlarlar lafa. peki, kardeşim ben aynı zamanda insanlar için de uğraşıyor olamaz mıyım? benim yılda kaç kez çocuk esirgeme kurumuna gittiğimi, darülaceze'ye kaç defa ziyarette bulunduğumu biliyor musun? seni ikna etmek için bunları sana sayıp dökmek zorunda mıyım? ya da şöyle sorayım, sen ne yapıyorsun muhtaca,düşküne yardım adına da bana hesap soruyorsun? hangi sıfatla?
pek sevilen bir başka klişe de hayvanseverlerin ilgilerinin sadece kedi ve köpekle sınırlı olduğunu varsaymaktır. hiç şüphen olmasın sevgili kardeşim, istanbul sokaklarında yardıma muhtaç gergedan olsa hayvanseverler onların da imdadına koşar.
hayvanseverlerin genelde zengin,imkanları ve zamanları bol insanlar olduğu veri kabul edilir. işte,parası batmıştır,vakti çoktur,serde marjinallik te var, o yüzden hayvanlarla bozmuşlar akıllarını. öyle mi? değil canım,hayır arkadaşım, ben o çevrelerin içindeyim yıllardır, allah seni inandırsın kahir ekseriyeti kıt kanaat geçinen, kendi gibi hayvan dostları ile dayanışan,lokantaların,şirketlerin artık yemeklerini organize etmeye çalışan kişilerdir.
nerelerinden uydurdularsa,özellikle hayvansever kadınların evde kalmış ( buyur, bir iğrenç kavram daha) kızkuruları oldukları söylenir.çocukları olmadığı için bir nevi teselli meşgalesi. ah benim kıt zekalım,nasıl anlatmalı sana insan yüreğinin içine aldıkça genişlediğini,orada insan,hayvan,bitki,ağaç her türlü canlıya ferah feza yer bulunduğunu,hatta senin gibi sevgiye aşina olmayanlara bile.
insanları sevmenin kendine zarar verdiğini görüp sevgisini 'karşılıksız seven' hayvanlara adayan kişidir.
kedi, köpek beslemekle hayvansever olunmaz. hayvansever dediğin benim gibi koynunda yılan besleyecek....

(bkz: küçük iskender)
bi arkadaşımın köpeği var, yemin ediyorum köpek köpeklikten çıkmış artık. sahanda bira içen , boxer giyen bi şebeğe dönmüş hayvancaaz. yapmayın gözünüzü seveyim. böyle sevgi olmaz.
Hayvanlar alemini kedi ve köpekten ibaret sananları var. Şirin oluyorlar.