bugün

islami sermayenin düzenleyebileceği alternatif kampanyalardandır. kanal 7, samanyolu tv, vakit gazetesi tarafından desteklenebilir.
(bkz: baba beni cumaya gönder)
sadece gençlere yönelik cumadır.
namaza gidene para veren zengin amcaların ezan vakti çağırma sesi.
bitmek bilmeyen cami restarasyonlarına katılımı artırma çabası.
bu söylemi kullananlar sadece bu islami hareketin güç odakları değildir.mahalelerdede bu abilerden boldur.
abi-gençler bir cumaya gelin vaaz dinleyin
gençler-tamam abi

denilip cumaya gidinilmeyen durumdur
rabbimin nuruyla doldurduğu bir gecenin sabahında lavanta kokulu bir güne merhaba dedik. bu güneş, bu hava, gayyadan kopup gelen iblislerin boğazına sarılası geliyor insanın. gürgen dallarından sarkarak secde etsek yeridir rabbimize. şükürler olsun verdiğin bütün nimetlere. şu an öyle bir huzur var ki her yerde, sanki gizlice bir meleği okşuyorum bu satırları yazarken.

"haydi gençler cumaya" yerinde ve zamanlı bir uyarı bu. yorulmadınız mı dünyevi dertlerden. ergenekon, savcılar, kafes balyoz, avrupa ligi derken yorulmadı mı ruhunuz? haydi hep beraber secdeye duralım ve rabbimize şükredelim. şüphesiz ki kalplere ferahlık veren o'dur.

geçenlerde bir arkadaşımız öldü. biz de ölebiliriz. ölüm hem çok yakın hem çok uzak. çok seviyorum ben bu kelimeyi. alnınız secdeye değsin. ruhunuzu düştüğü o karanlık boşluktan kurtarın. dinlediğiniz garip garip müzikleri, izlediğiniz saçma sapan dizileri, alelade bir yazarın entry geçmişini incelemeyi bırakın. hadi hazırlanın cumaya gidiyoruz. allahsızlık, dinsizlik, imansızlık dolmasın kalbiniz.

hayat istediğiniz gibi gitmiyor değil mi? hatta boş. her şey boş. o zaman allah'a sığının. bir şekilde hepimiz öleceğiz. iki gün az iki gün çok yaşamışız ne fark eder. ne için çabalıyoruz nereye gidiyoruz bi düşünün allah için.

sen yavru iblis, heyy orada çizim yapan uyuz mimar, miskin mühendis, projeyle uğraşan ünili, sağdan soldan şarkı dilenen liseli çopur genç, reçetesi bitmiş doktor, şimdilik peçete kullan. ya da bırak her şeyi. bak burada ne yazıyorum heyyyy. kaldır kafanı. rabbine yönel. kalkın ve abdest alın. lütfennn.
o ne güzel cümledir öyle!!

insanın içini kıpır kıpır eden cümle. merak ediyorum acaba bu sözü duyduktan sonra cumaya gitmeyen bir mü'min var mıdır?

bu arada başlığı cuma vaktine kadar yukarda tutalım arkadaşlar...
(bkz: cuma ya gittim gelicem)- (bkz: robinson crusoe)
(bkz: şerefsizim gidesim geldi)
(bkz: cumaya gittim gelecegim)
cuma namazında bugüne kadar hiç zararlı bişey konuşulup düşünüldüğünü görmediğim için güzel bir çagrıdır. gencler cumaya giderler, haram yememek gerektiğini, yalan soylememek gerektiğini, dosdogru olmak gerektiğini, vatanı sevmek gerektiğini dinlerler. ha anlarlar anlamazlar orası bilinmez ama zararlı bi tarafı olmayan bi eylem oldugu su götürmez gercektir.
imamdan beklediğim kelam lakin bazı hödükler başkalarının işini yapmayı gene çok seviyorlar.

Hayya ale-salah = haydi namaza
gidenin değil de götürenin sevap kazanmak maksadıyla düzenlemiş olduğu bir kampanya...bir ara ben de bu kampanyadan faydalanmak isteyen bir yakınımın talebiyle kaza kurşununa gitmiştim..
hazırlanıp birazdan gidilecektir. allah kabul etsin şimdiden. ülkemiz ve milletimiz için bol bol dua edelim.
20 dakika kala son uyarıdır.
bir uyarı değil bir ricadır.