bugün

hayatımda bir defa film galasına gitmiş ve bunu sözlükte ifşa etmekten utanmayan aksine gurur duyan bir insan olarak söylüyorum, kesinlikle kendisinin bir suçu, hatası yoktur. çünkü galalar davetiye usulü seyirci aldığından sadece yeterli derecede tanıdığı olmadığının göstergesidir bu. bu da utanılacak, ayıplanacak, aşağılanacak birşey değildir.*
hayatında ilk defa film galasına gitmiş ve bunu sözlükte ifşa edecek insanımsı kadar görgüsüz ve sonradan görme olamayan insandır.
Kendimi çok ezik hissettim.
(bkz: Ağlayarak uzaklaşmak)
ezik sayılamayacak derecede olan bir insandır.
(bkz: çürük)
(bkz: galaya gitmeyi marifet sanan yazar)
hayatında film galasına gittiği için adam olduğunu sanan malın insanlara yüksekten bakmak teşebbüsü.
hayatında film galasına gittiği için adam olduğunu sanan malın insanlara yüksekten bakmak teşebbüsü.
(bkz: filmi anan mı çekti)
hayatında hiç film galasına gitmemiş ezik insanın kendi sıfatını tanımladığı başlık.
(bkz: geçen gün yine galaya gidiyorum)
annesi tarafından ünlü bir filmin galasında doğrulmamış, doğduktan sonra da kırmızı halıya sarılmamış insan tipi.
eziklik böyle bişeydir. hiç sevgilisi olmamış bir insanın ilk sevgilisi olduğunda herkese onu anlatarak kendini tatmin eder. sonuçta görmemiştir eziktir. çok görülmemelidir. anlıyorum ızdırabını dostum.
hayatında film galasına gitmiş insan; film galasına gitmişsin ama adam olamamışsın dedirten 3. tekil şahıs.
bu tür durumlar için;
(bkz: oha görmemişliğin bu kadarı)
normal, üne sahip olmayan insandır. (bkz: kafan çok güzelmiş canım güle güle kullan)
(bkz: sürekli film galasına giden ezik insan)
(bkz: ben buna gerizekalı demiyecem)

(bkz: o kadar kültürlü ki o bilir kendini)
(bkz: recep ivedik)
beleş davetiye bulup film galasına gidip bunu torunlarına bile anlatacak kadar büyüten insanın yanında kral adamdır. hem ne işimiz var film galasında. sıkıcı, gri insanların birbirilerinin yüzüne gülüp arkasından ana avrat sövdükleri bir etkinlikte ne işimiz var değil mi efenim?
her film için on lira vermek zorunda kalan insan.
(bkz: ota boka ezik diyen büzük tip)
kuvvetle muhtemel kendini galaya gittikten sonra hatırlayan ve ancak geri kalan zamanlarda "hiçkimse" rolünü çok iyi oynayan kişinin başkası için dert edeceği durumdur.
Bir film davetiyesi eline ulaştığında koşarak ve oynayarak giden insandan daha az ezik olan insandır. Yok yani bize de geliyor her yıl yirmi otuz tane de biz seçici davranıyoruz.
bazen torrent galadan daha erken gelir. ve izlediğinde galadakiler ezik olur.
O ben oluyorum. Arada internet sitelerinde ödülü gala davetiyesi olan sorularla karşılaşıp umutla bekliyorum. Lakin nerede bizde eziklikten kurtulacak bilmem kaç kişi arasına nail olma şansı? Ne yapalım önümüzdeki galalara kısmet.