bugün

bazı fikirleri vardır, bu fikirleri müziksel romantizmin önüne geçmektedir ve haz alamaz sözlerinden.
dinleyenlere de tü kaka şeklinde bir yaklaşımı yoksa kimenedir,sananedir.
(bkz: tok ayi)
(bkz: uzayda mı yaşıyorsun hacım sen)
kendini daha tanımıyordur. kendisine;
"atatürk'ün soyadı nedir evladım",
"Ankara'nın başkenti nerededir" tarzı soruların sorulabildiği kişidir.
her şeyin bir ilki vardır:

http://www.dailymotion.co...kaya-katlime-ferman_music
çok şey kaçırmıştır çook.
çok şükür demesi gereken insandır.
"dışarda kar yağıyor benim içime yağmur, ağlama göz bebeğim biraz daha dur" diyen bi ses eşliğinde içememiştir muhtemelen.
el üzerinde tutulması gereken insandır. daha kulakları sikilmemiştir.

(bkz: bakir)
anılanın yaptığı sanatın önüne başka bir takım aykırı ve lanet olası eylemler geçtiğinden hak verilip desteklenesi insandır.
niye yaşıyorsun be adam anadoluyla hiç alakası olmamış insandır, çünkü ahmet kaya anadoludur.
büyük olasılıkla yeni ergenler olabilir.
yaşadığını iddia etmemelidir. cem yılmaz'ın dediği gibi: "ölmüş bu. beyin olarak ölmüş." aga.
hiçbir şey kaybetmeyen insandır. hatta çok şey kazanmasıda muhtemeldir.
gurur duyulması gereken insandır.

not:o insanlardan biri olduğum için kendimle de gurur duyuyorum. benim vatanıma küfreden pkkyı ve apoyu öven biri sanatçı olamaz.
not2: eğer beni ahmet kaya dinlerken görürseniz vurun lan beni.
demekki bir bildiği vardır. iyi de yapmıştır denilir.
çok da birşey kaybetmemiş insandır.
yarım insandır.
adı yılmaz kendi yılmaz benzeri terörist propagandalarından uzak durmuştur.
kanımca iyi etmiştir.
hala ana babalarının dediklerine inanan, müziğin ne kadar evrensel ve ahmet kayanın ne kadar gönül teli üstadı olduğunu bilmeyen, ön yargılarını yıkıp dinlemeye başladıktan sonra içinden bir şeylerin nasıl kaydığını görecek ve dinlemediği günler için pişman olacak insandır.

edit: cümle biraz uzun olmuş farkındayım. sözlük formatı işte napacan?
türkiye'de yaşıyorsa ve akli muhakemeleri, beş duyusu yerindeyse, yoktur böyle bir insan profili.
hiç kimse bana martaval okumasın. tanımadığınız birinin "düşman"ı olamazsınız. ahmet kaya'yı önce siyasi tutumları, eylemleri söylemleriyle tanımış olsanız dahi, gündelik hayatta kulağınıza mutlaka bir yerlerden girer onun sesi.
http://www.youtube.com/watch?v=qXWmJM0IxTg

dinleyene kadar ben yaşadım dememesi gereken insan..
zararın neresinden dönülse kardır.bir an önce başlamalıdır.
ahmet kaya şarkıları dinleyerek büyümüş biriyle anlaşamayacak olma ihtimali yüksektir.

(bkz: yabancı insanlar)
teröristi dinlemem diye dinlememiştir. Haklıdır da. Ama şöyle bir durum var ki bu insan oludur. Yani dinlense kimseye para kazandırmaz. Bu yüzden dinlemelidir. Ahmet kaya'nın güzel şarkılarından bir zamanlar orospu çocukluğu yaptı diye mahrum kalmamalıdır.
(bkz: milliyetçi) dir.