bugün

Depresyon sebeplerimdendir.
Ne yapsam nere gitsem sürekli başka şeylerden mahrum kaldığımı hissediyorum.
Sırf hayat burada devam ediyor diye sözlüğe giriyorum.
Ama burada başlık ve entryler ortada.
Doktor ölecekmiyim!!!
gitgide bir kısır döngüye sebep olan histir. hiç bir şey yapmak istememek, hayatta bir şeyleri kaçırıyor olmak hissine ve bir şeyleri kaçırıyor olmak hissi de hiç bir şey yapmak istememeye sebep olur ve bu süreç böylece devam edip gider. son vermek içinse sadece bir yerden başlamak istek ve iradesi gereklidir ancak yeterli değildir.
(bkz: ukte).
istenilmeyen. kişinin aslında istemediği şeyleri yapmasından kaynaklanmaktadır.
Hayat biz bir şeyler planlarken yaşadıklarımız. O anlar. Ve hep kaçıyor. Ya maddiyat yüzünden ya iş ya önceliklerimiz yüzünden hep eksik kalıyor bir şeyler. Geç kalıyoruz geç yaşıyoruz bazı şeyleri. Belkide böyle daha güzel.
Bende olmayan histir kaçan kaçsın sizi olduğunuz kişi için tercih eden insanlarla birlikte olun.
Birşeyler hep kaçıyor aslında. Bazen kötü şeyleride kaçırdığım oluyodur elbet diye teselli ediyorum kendimi.
neyi kaçırıyorum düşüncesine saplanmış kişi iddası. önüne bak, anı yaşa dolu dolu anı! o zaman hiçbirşeyi kaçırmassın.
Olur öyle arada.
35 sonrası daha çok baskın olan his. insan 35' e kadar bir şeyleri eksik bıraktıysa bu yaştan sonra güçlü biçimde eksikliğini hissediyor.
Elden bir şey gelmiyor maalesef. Ben de isterdim cebime tonla para koyup koy koy gezmeyi kaltaklarla sikişmeyi ama yok.
Hayattan ne beklediğimize göre değişir. Bazı insanlar kaçırmaya mecbur bırakılır. Örneğin çocuk onkolojisi diye bir bölümün olması ne acı öyle değil mi.
Çevre baskısı yüzünden oluşur.
Bak şunda bu var. Şu şöyle bu böyle.
Birseyleri değilde hayatı kaçırmışım hissi daha baskın siz yine iyisiniz köftehorlar.
Yakın çevrede evlenen, çoluk çocuğa karışan, iş güç sahibi dostları gördükçe insanın ister istemez sürüklendiği duygu durumudur. Her şeyden öte ona buna bakmadan, her insanın biricik olduğu gibi kaderlerinin de biricik olduğu anlayışıyla önümüze bakmak gerek. Umutsuzluk bataklığına saplandıktan sonra oradan çıkmak çok çok zor. Her ne olursa olsun türkiye gibi bir cenderede umudunu muhafaza eden tüm dostlara selam olsun.
Kaçırdığımız şeylerin haddi hesabı yok. Neredeyse hayatın tamamı elimizden kayıp gidiyor ve yapabilecek de pek bir şey yok.