bugün

bazı iftiracı ibnelerin nefes aldığını bilmek gibi gerçeklerdir.
hepimizin öleceği gerçeği.
deveyi diken, insanı siken. yani; özellikle işyerinde altındakilere saygı göstererek saygı kazanılmıyor.
hayat çok acımasız olabilir ve sen bunu kabullenmek zorundasın.

bazı insanlar senden birkaç adım önde olabilir bunu da sineye çekmek zorunda kalırsın.

sevdiğin insan seni senin sevdiğin kadar sevmeyebilir bu da sana koyabilir ama bunu da kabullenmelisin.

istemediğin anlarda istemediğin insanlar karşına çıkabilir ama elinden bişey gelmez.

kötü şeyler iyi insanların başına gelir ama dert etme midemiz geniş bunu da kabulleniriz sevgili hayat sen çok dert etme.
sonunda ölücez. tüm hırslarımızla tüm aşklarımız tüm acılarımız tüm intikamlarımızla tüm kötülüklerimiz ve tüm merhametimizle birlikte hayata dair ne sığdırdıysak. ölürken öldürerek gidicez.
100 hayal kuruluyor ise 99'unun gerçekleşmeyeceğini bilmektir öncelikle. birine bağlanırsın, hayaller kurmaya başlarsın, birşey olur ve o çekip gider. bu da mı gol değil dersin ve avunursun.
herşeyin cinsellik üzerine kurulu olduğu gerçeği.
bir gün hepimiz öleceğiz.
tamam öleceksin bu kabullenilebilir ama, lan hiçbir şey öğrenmeden, bu dünyadan hiçbir şey almadan gideceksin. ot gibi yaşıyoruz, yedin içtin sıçtın arkandan hatırlayanın olmayacak.
sürekli kullandığım bakınız olduğu için bu arkadaş iftiracı ibne diye bana demişti. vay be yıllar ne çabuk geçiyor.
Bu hayat ne yazıkki müslüman kişiye daha zor ve çileli geçiyor.
Kardeşimin yürüyemiyor olması.
Kabullenemiyorum hergün kabus görüp uyandığımı sanıyorum.