bugün

motto olması gerekendir.
sürekli, hiç vazgeçmek istemeden haykırmak istediğim cümledir.
hayat gerçekten çok güzel lan.
ve güzel olması için inanın ne bir sevgiliye, ne çok paraya, ne müthiş bir işe gerek yok.
hayat kendi başına çok güzel, yalnız başına evde otururken güzel; arkadaşlarınla eğlenirken de güzel.
hayat tuttuğun takım şampiyon olurken de güzel; rakip takımdan fark yerken de güzel.
hayat sadece aşık olunca, birisiyle tanışılınca güzel değildir, o hep güzel lan.
hayat kendi başına güzel lan, başka hiç bir şeye gerek yok.
insan kendisini bilsin yeter.

not: kafam güzel değil,
polyanna olamayacak kadar iriyim.
dağılın burdan.
(bkz: neşe fışkırması)
kafası güzel olan insan söylemi. ya da küçükken polyanna' nın dozunu fazla kaçırtmış ebeveynlere sahip kişi de olabilir. belki de aşık olduğu ve mutlu olacağı sanrısı içinde olan kişinin ağzından çıkar bu cümle. kısa süre sonra hayata isyan içeren cümle ve cümlecikler çıkacaktır muhtemelen aynı ağızdan.
güzele güzel demem benim olmadıkça. hayat benim değil bu durumda.
Dünya; açlıktan öleceğini bilen , tuttuğu takımı olmayan , tek derdi bi parça ekmek yemek , temiz su içmek olan insanlara da ev sahibidir..
Hayat güzelse sana bana güzel..
yalan oldugu vapurlari felan görmediginde ortaya cikar.
bu düşünce de olan insanın muhakkak gözden kaçırdığı bir şey vardır.
10 yıl önce bakkala giderken kaybettiğim kardeşim cafer senmisin gibi sarılak hele ley lim.
evet bazen gerçekten hayat çok güzel. mesela yoğurt yediğinde hayatın inanılmaz güzel olduğunu düşünürsün.
avuntudan başka birşey değildir.
boylamıyorsa biz de gelelim dediğimiz hede.
bir de gerçek olmasa...

diye devam ettirilecek cümle.
'yersen' şeklinde devam ettirilecek cümledir.
hayat çok güzel tabi ki üç günlük dünyada üzünmeye değmez. mutluluğu sonuna kadar yaşamalıyız.
işler tıkırında gittiği zamanlarda kullandığım cümle. Keşke her anımız böyle olabilseydi.