bugün

bayrak direği olurdum. olmasam da olur ama işte kırk yılda bir belki bi işe yararım.
tolga zengin.
Kanatlar olurdu özgürlük orada belki de özgürlük sandığım şey orada, her neyse önün açık koş özgürce, takla at boynunu kır, forveti besle, yan hakemlere selam ver zamanı gelince önüne geç ki pozisyonu göremesin.
Sinsi ve özgürlük bir sanatçı daha ne ister?
üstüme üstüme gelen kara bulutları, sürekli dağıtmaya çalıştığımdan mütevellit; defans oyuncusu olurdum. yeter ulan gelmeyin, gelmeyin !..
hayat futbol sahası olsa, ben san marinonun kalecisi olurdum.
kanat olmak istesem de her zaman defans olarak kalacağımdır. üstümüze gelen saldırılar bitmiyor kardeş. hangi birini savunacağımızı şaşırdık.
Hayat bir futbol sahası olsaydı ben tribünde koltuk olurdum. Çünkü hayatımda ki insanlar benden aldıklarının hep üstüne oturdu.
mustafa pektemek.

bot: bu arada mustafa pektemek i beğenirim.
Mikrofonu kapattığını sanıp küfür eden spiker olurdum.
saha olurdum.

evet.
Futboldan zerre anlamam, Böyle uzakta, habersiz beklerdim.
görsel
(bkz: kova yaşar) yani su ingilizlerden wembleyde 8 yiyen meshur kaleci..

hayattan o kadar gol yedim ki ben ancak kova yasar olurum digeri icin (bkz: hakan arıkan)...
meşin yuvarlak, oradan oraya savruluyoruz am ko.
Top toplayıcı...
stadyum.
Tabii ki kaleci olm.

Bir kere hep yalniz, sevincinde de huznunde de. Arkadaslariyla sevinmeye kalksa harcayacagi eforun haddi hesabi yok.

Ha birde 10 tane kurtarirsin ses etmezler 1 tane yersin laf ederler..

10 kere sev, ov 1 kere dudak buk, ibnenin kralisin.

Velhasil mevki belli, 10 takim arkadasinin giydigi formaninin farkli rengini giyen kaleci.
Defans alanı.
başkan olurdu.
Yedek kulübesinde sırasını bekleyen gariban oyuncu.

Hayat hep yedekte tutuyor bizi, şöyle bir sahaya girip kendimizi gösteremiyoruz bir türlü.
Top toplayıcı.
bildiğin futbol sahasının çimi olurdum. filler tepişir çimenler ezilir. bizim durum da tam bu maalesef.
Kapı gibi kaleci olurdum. Milletin kıçını toplamaktan bitap düşerdim.
9 numara santrafor tipi var bende bence net.herkes oyle diyor.
Hakem olurdum. Yönetmeyi seviyorum lan ne yapayım. Halı saha maçları ayarlarken de tüm takımı ben topluyorum. Liderlik vasfı ayrı bir şey ya...
kenardan izleyen, arada tezahürat yapan seyirci.