bugün

''arkadan vermeyenler varsa, versin(!)(!)(!)'' dediği halde arkadan kimsenin vermediğini gören dolmuşçunun son sözleri... *
parayı alamayacagını anlayan dolmuscunun ısyan sozlerı.
+nereye?
-hayat buysa üstü kalsın...
+yok ya...kolay mı öyle gitmek. daha dur bak ne kan alacaz senden.
"hayat; çorba kaşığıyla verdiğini kepçe ile geri alıyor."
üstü, sadece kayıp olan tek şey hayattır.
cemal süreya'nın bir şiirinde hayatla ölümün kesişmesini anlatan en güzel söz.

ölüyorum tanrım bu da oldu işte
her ölüm erken ölümdür
biliyorum tanrım
ama, ayrıca, aldığın şu hayat
fena değildir

üstü kalsın.
her kim söylediyse takdir ettiğim bir söz.

- evet, gerçekten üstü kalsın
ne dedin duyamadım?
ezilmişlikleri mi kaldırdınız?
son model ayarlamalar arasında kadını erkeği önce insan yapmak da mı var?
kaç hızla yaşıyoruz artık? yavaşlatıyorsunuz sistemi değil mi bu modelde? yani temeli kurmadan yaşanan ilişkiler, yıkılan hayatlar, temeli almadan hekimim diyen insanlar... hayat yavaşlıyor yeni işletimle diy mi?
efendim? bu modelde kadınlar erkekler kaşar gibi para için "et" de mi olmuyorlar artık?
gerçekten mi diyorsun, yani gerçekten mi bu modelde yasalar kanunlar açık vermiyor, katı ve kesin mi gerçekten?
her millet kendi egemenliğinde kimsenin hırsı altında ezilmeden ayakta mı duracak dedin? kimse mi boş yere dünya da yer kaplamayacak artık? kimse mi para uğruna şerefsiz işler yapmayacak? kimse mi milli değerleri satmayacak?
iyi ki bu yeni kurulum geldi o zaman. ben de nerdeyse tüm servetimi, var olan her şeyimi bu hayata yatırıyorum diye üzülüyordum. meğer umut ettiğimden daha fazlasıymış. bu fiyat mı? bence az bile. yo yo sakın, hizmet süper; üstü kalsın..
yeni moda apaçi atasözü.
(bkz: hayat bir sınavsa adımı yazar çıkarım)
klişeliğin ötesinde bir söz. Aynı zamanda kro insanların vazgeçilmez kişiseli.
sadece bir ergenin söyleyebileceği söz öbeği. aklı başında bir insan bu cümleye başlamaz bile.
hayattan nefret ediyorum anlamına gelen 2012 nin ünlü sözü.
üstü kalmaz. sakızla öder üstünü hayat.
bir zamanlar msn'de her iki kişiden birinde durum kısmına yazılan şimdilerde pek rastlamadığım efsane söz.

liseli kardeşim boşuna hatırlamaya çalışma, sen hatırlamazsın.
kamyon arkasında mı okudunuz.
Gözümde canlanır koskoca mazi.