illa büyük adam olmayı hayal etmeyin gençler. hayallerinizi satmayın yeter. büyüklükten daha anlı, şanlı şeyler var dünyada, keşfedin...

düştüyseniz, kalkarsanız. ölmediniz ya...

hayalleriniz düşse de suya, umut etmeye devam edin. insani bir umut yaşatır, bir de umut öldürür. siz yaşamak için umut etmeye devam edin...
" Gitmek cesaret ister ufaklık! Gidecegin yer neresi olursa olsun, sevdiklerinle arana mesefe girince, varış yerinin hiç bir anlamı kalmaz. Vedalaşmakta zor iştir biliyo musun ? Oturursun geminin kıçına. Bakarsın sevdiklerine gittikçe ufalırlar ufalırlar kaybolurlar. O zaman anlarsın işte! Vedaşalmak asıl kalana değil gidene koyar. 100 defa söyledim sana hüzünlü değilim, mizacım böyle. Bak şarabımla beraberim. Çocukluğumdan beri hayaller kuruyorum. Şarabımdan Ayrılmadan hemde. Ben şarabımdan Ayrılmıyorum. O da bana bunca gidene rağmen hala hayal kurdurtmaya devam ediyor. Ne olmuş yani büyük adam olamadıksa? Hayallerimizi satmadık ya ?.. "
--spoiler--
ben şarabımdan ayrılmıyorum , o da bana bunca gidene rağmen hala hayal kurdurtmaya devam ediyor.
--spoiler--
--spoiler--

"...100 defa söyledim sana hüzünlü değilim, mizacım böyle."

--spoiler--

http://www.youtube.com/wa...mp;nr=1&v=jru6fayaxyo
rina filminin beni benden alan sahnesi.

gitmeyi bu kadar çok isteyip de kalmama sebep olacak bir sahne. bu sahne öyle bi' sahne ki içinde yaşarsın sanki sen gidermiş gibi ondan sonra "erdal tosun" konuşur "o zaman anlarsın işte! vedalaşmak asıl kalana değil gidene koyar" der sen gidemezsin.

işte bu yüzden "ben şarabımdan ayrılmıyorum , o da bana bunca gidene rağmen hala hayal kurdurtmaya devam ediyor."

--spoiler--
https://www.youtube.com/watch?v=jRu6FAYaXYo
--spoiler--
--spoiler--

Gideceğin yer neresi olursa olsun;
Sevdiklerinle arana mesefe girince,
Varış yerinin hiçbir anlamı kalmaz.
Vedalaşmak da zor iştir biliyor musun?
Oturursun geminin kıçına,
Bakarsın sevdiklerine,
Gittikçe ufalırlar ufalırlar, kaybolurlar.
O zaman anlarsın işte,
Vedalaşmak asıl kalana değil, gidene koyar.
Yüz defa söyledim sana hüzünlü değilim, mizacım böyle...
Bak şarabımla beraberim.
Çocukluğumdan beri hayaller kuruyorum.
Şarabımdan ayrılmadan hem de.
Ben şarabımdan ayrılmıyorum,
O da bana bunca gidene rağmen hala hayal kurdurtmaya devam ediyor.
Ne olmuş yani büyük adam olamadıksa?
Hayallerimizi satmadık ya...

--spoiler--
ne olmuş yani büyük adam olamadıksa?
hayallerimizi satmadık ya...
hayallerimi satsam sakız alamam la o bile pahalı.

(bkz: fakir olmanın dayanılmaz ağırlığı)
e biz de böyle avutuyoruz kendimizi ne yapalım.