bugün

zippo ile hava yapmak ayrı tutulmalıdır.
iç güzellik/dış güzellik problemini de aşmış tiptir.
marka poşet koleksiyonu olanlar tanıdım. o nasıl bir ruh halidir arkadaş!
çok normal şekilde dolaşan tiptir.

arkadaş vahşi düzende bakkalar bile kendi adını poşete bastırıp ekmeği o poşete koyarken "marka" ların ne yapmasını bekliyodunuz?
içinde altın olmadıktan sonra, kadife kesenin ne kıymeti var?
Mevlana.
alacak parası olan, beğendiyse gidip alan, elinde gezdirmek yerine mağazanın 'tabi ki markasını ya da logosunu' bulunduran gayet şık bir karton çanta ile taşıyan tiptir. gayet normal birşey yapmaktadır. bugün hangi avm ye gidersen git, hangi mağazadan 10 liralık çorap bile alsan senin de yapacağın şeydir. elinize bin lira tutuştursam çoğunuzun elinde bir değil üçer beşer tane olur. akşama kadar nerde abuk subuk dizi varsa izleyip sorunca belgesel seviyorum diyenler gibi herkes eleştirmiş amk.

edit: düzeltme
kıçındaki donu yıkamaktan aciz olan züppedir.
egoları boyunu aşan, baba parasını sokucak münasip bir yer arayan, marka maymunu. genel kultur bılgısı sıfır olan, hayattan sadece marka gıyınerek ve bunun havasanı basarak doyum alabılcegını dusunen işe yaramaz cep parazitlerıdır.
aldığı nefesin o poşet kadar bile etmediğinden habersiz olan tiptir, zihni boştur. hatta bomboştur. yazıktır.
birde bunların orta yaş sendromundaki teyze tipi vardır ki çifte kavrulmuş gibi, altın günlerine günün sponsoru olan kuyumcunun çantasıyla giderler.. malum kuyumcu çantası haybeye alınmaz öyle. hem "kuyumcudan çok alışveriş yaptığımdan sıkı-fıkıyız" hemde " zenginiz biz" imajını orta yerde gözünüze sokuverirler. havanın tillahı onlardadır asıl.
süt bidonunu havam bozulmasın diye adidas poşetine koyam ergen tiptir.
ego sahibi insandır.
havasını ancak hava civa insanlara atabilecek zavallı.
terziye pantolon paçası yaptırmaya gidiyordur belki lan.
gereksiz insan.
(bkz: özenti)
ensesine ıslak odunla vurulasıdır, eziktir.
bir mağazaya girdiğinde tipi şunu söylüyordur : "uğraşma,nasıl olsa birşey almam ben."
poşetle gezmenin amacı : "benimle de ilgilenin."
eziklik midir ? ne yazık ki evet..
ilkokuldaki beni tanımlıyor gibi. proje ödevlerini, dönem ödevlerine falan hep babamın yurtdışından getirdiği fuar poşetlerine, ne biliyim ünlü markaların poşetlerine koyar götürürdüm. öğretmen hariç kimse böyle şeylere dikkat etmezdi o da ayrı tabi.
Görmemişin en önde gidenidir.
adidas das'ı kopsun adi'si kalsın onla dolaşırsın inşallahhh.
(bkz: kesin kızdır bu)
aile bireylerinden birinin ya da birden fazlasının, isim yapmış bir giyim mağazasında çalışması durumunda ayyuka çıkan vakanın kurbanıdır. o poşetler illâ ki eve taşınır, elinize tutuşturulur. bir süre sonra alışkanlık yapar, başka poşet kullanamaz olursunuz. evde tartışması bile yaşanır.
Kendini kime kanıtladığını bilmeyen ve kimsenin onu takmadığını anlayamayacak kadar salak bir tipdir.
okuldan dönerken migros servisinden faydalanmak için bu markalı poşetleri tercih eden tiplerde vardır. *