bugün

bazı kişilerin veya kurumların adına belli bir bölgeyi ağaçlandırılmaya verilen isim. yalnız o fidanlar dikildikten sonra iş bitiyor. bir daha kimse yüzüne dahi bakmıyor. fidan safhasından ağaç safhasına geçen nadir yerler var.

tohumlar fidana, fidanlar ağaca, ağaçlar ormana dönmeli yurdumda.
Bugün otobüsten dışarıya bakarken iki saat içinde yaklaşık 15-20 tane gördüğüm tabela yazısı, nasıl bir hatıraysa yirmi ormanı toplasan bir orman etmez cinstendi benim gördüklerim. yeni dikilmiş olması olanaksız çünkü ben o yollardan 20 küsür yıldır geçiyorum hatıra ağacı şeklinde adlandırılması daha doğru olur.
maalesef otoyol kenarlarına bedava reklam panosu koyabilmek için yapılmış üç kağıttır. üç kağıt dedim yapanlar kusura bakmasın da bize ilkokuldan beri ağacı dikmekten çok ona bakmanın önemini anlatmışlardı. sen hatıra ormanı diye ağaç dikeceksin sonra arkanı dönüp gideceksin. tabelan baki, ormanın fani kalacak. bu konuda devlet her alanda olduğu gibi zaafiyet göstermektedir. madem oraya reklam panosu astıracan ücret olarak da ağaçların düzenli bakımını koy da bir işe yarasın.
Alzheimer Hastaları için kurulması imkansız olan ormandır.