bugün

akıllara ziyan sözlerdir.

-nasılsın?
-valla maalesef kanserim işte çare yok.
-sus lan manyak nerden biliyon kanser olduğunu, ağzından yel alsın alala lallaa...
-doktor söyledi teşhis öyle.
-sen boş ver o ibnelere, geçen bir arkadaşımda da öyle dediler nezle çıktı..
Multiple sclerosis adlı ciddi hstalığa yakalanan arkadaşımız ziyarete gidilir. hastalık bağışıklık sisteminin aşırı çalışmasından dolayı sinirleri kaplayan tabakaların aşınmasıyla falan ilgili kompleks bi olaydır. ziyaretçi akrabalardan bir teyze "ah yavrum hep ıslak saçla çıkıyordu sokağa ondan oldu" der.
ne kadar salakça olursa olsun hastaya bir tür ilaç olacak cümlelerdir. hasta olanlar bilir.
hastayı teskin edici sözlerdir genelde. ancak hastalığının çaresi olmadığını bilen birisini teskin edecek bir babayiğit varsa beri gelsin.
Bizim bir X * abi vardı rahmetli, o da senin gibiydi diye söylenen gamlı baykuş söylemleridir.
-benim muat isminde bir arkadaşım vardı,
teşhis konduktan sonra o kadar kısa sürede öldü ki öldüğünü bile anlamadı.
sen merak etme geçer.
tabi birde ziyaret edilen hastanın söylediği sözler vardır ;

- köprü sıkışık mıydı, rahat gelebildiniz mi ?
- kaynıngiller nasıl, gelini doğurdu mu ?

(bkz: cem yılmaz)
(bkz: hasta ziyaretlerinde söylenmemesi gereken sözler)
vah vah ne kadar da zayıflamışsın. rengin de sapsarı. eee doktorlar ne dedi. hastanın ve hasta sahibinin cevaplamaya fırsat bulamadığı sorular zinciridir. soru memuresi aynı şahıs, ziyaretini tamamlayıp veda ederken hastaya bakıp, allah çok çektirmesin deyip ayrılmıştır. hastanın bu ne ya, ben çok mu kötüyüm, hastalığımın tedavisi var mı? sorularıyla sıkıştırdığı, yemin billah iyi olduğunu anlatmaya çalışmak yine size düşmüştür. bizzat yaşanmıştır.
(bkz: geçmiş olsun)
- ay aslında baklava getirecektim de
+ eee
- anam işte bizim pastane bugun çıkartmamış, ondan sütle petibor getirdim.
(bkz: vasiyetini hazırlamış mıydın)
-borcunu ver lan artık kefenin cebi yok.
allah başka dert vermesin boşver hadi sana geçmiş olsun.
'' baban da kalp krizinden gitmişti di mi?.''
-oha ölmemişin hala! *