bugün

"imkansızın şarkısı"nı okuduktan sonra türkçeye çevrilen tüm eserlerini okuduğum yazar. "sahilde kafka" ve "1q84" mutlaka okunmalı. bu sıralar yeni bir eseri türkçeye çevrilmek üzere diye biliyorum.
yeni romanı çıkan yazar. buralarda takılacağına al oku.
" insan kendisinin eksik bir parçasını bulmak umuduyla aşık olur. O yüzden de, aşık olduğu insanı düşünürken, kişisine göre değişmekle birlikte, az ya da çok hüzünlenir. Çok eski bir zamanda kaybettiği, özlemle andığı, uzaklarda kalan bir odaya adımını atmış gibi hislere kapılır . " diyor Sahilde Kafka adlı romanında.
bu öyle sıradan bir yazar değil. kitapları binlerce sayfa tuğla misali her yere taşıyamazsınız ama butun gün eve gidip okumak için akşam olmasını iple çekersiniz.
bir tengosu var ki onun için benim diyor, bir aomame o da aşık olduğu kadın. ikisi paralel evrenlerde yaşıyorlar. en son 10 yaşındayken görüştüler aradan geçen 20 yılda her gün birbirlerine
kavuşma hayaliyle yaşadılar. yalnızlığı tasvir ederken yaşatan yazar. ama öyle bir anlatıyor ki gece kalkıp yoğurt yemek gibi birşey. *
şimdi colorness'ni aldım o da beni feci heyecanlandırıyor.

marukami çok yönlü sevgili gibi her türlü tatmin ediyor. kitabı okurken romantizmin kralı, gerilimin dibi, fantastik kölen olsun der gibi yazıyor. her tür var adamda. yazar dediğin böyle olacak.
*
Sağlıklı bir psikolojisi olmayan*, belki de bu dünyaya ait olmayan sadece yazan, zihnin derinleri kazan, ufku mantığı herşeyi siken bozan, japon'un yazarıdır,*
Japon romancıdır. Sahilde Kafka ve 1Q84 gibi harika kitapları yazmış bir de yetmemiş Koşmasaydım Yazamazdım diye bir deneme kitabı ile kendini anlatmıştır. o koca koca kitapları üşenmeden yanınızda taşıdığınıza değecek.
geç keşfettiğim için kendime kızdığım muhteşem yazar.
'korku ve beş para etmez gurur yüzünden, çok önemli insanları yitirme sakın.'
(bkz: renksiz Tsukuru Tazaki'nin hac yılları'
koca koca kitaplar yazarmış kendisi tek bir istisna dışında (bkz: the strange library). tabi bu kısa eserinden diğerlerinin neden uzun olduğunu veya olması gerektiğini anlayabilirsiniz. hayalgücü zengini bir amca.
Sahilde kafka adlı kitabini okuduğum diğer kitaplarını da okumayı düşündüğüm nitelikli japon yazardır. Tavsiye edilir.
sahilde kafka adlı kitabı bana küfürü yerindeyse beyin *mciklamasi geçirtmiştir. filme uyarlanırsa mindfuck movies kategorisinde kendisine yer bulmaması için hiçbir sebep yoktur.
uyku kitabının yazarıdır. uykuları çalınmış bir kadının öyküsüdür.
yeni başladım bu yazarı okumaya .
şimdilik çok sevdim
bakalım zamanla değişecek mi düşüncelerim.
Surrealizm sevenlere bu adamın tüm kitaplarını tavsiye ederim. Anlatımı gayet akıcı.

(bkz: haşlanmış harikalar diyarı ve dünyanın sonu)
Leonardo di caprio'nun yazar versiyonu.
edit: dün itibariyle johnny depp in yazar versiyonudur.
Koca japonyanın tek başarılı yazarıdır.
Nobel edebiyat ödülünü bob Dylan'a kaptırmış yazar.
Nobel mevzusu Leonardo'nun oscarına dönen yazar.
Murakami’nin yeni romanının adının ‘Killing Commendatore’ olacağı belirtildi kitap şubat ayında yayımlayacak.
Neden bu kadar geç okuduğum için kendime kızdığım yazar. Muhteşem sürükledi gibi şeyler söyleyemesem de Sahilde Kafka 'da beni çeken bir şeyler oldu doğrusu.Mutlaka diğer eserlerini de okuyacağım çünkü son zamanlarda tüm romanlar bi başkasının benzeri gibi gelmeye başlamış ve tat vermiyorken karşıma tesadüfen çıktı ve aradığım başkalıktaydı.
Bu yıl da nobel edebiyat ödülünü alamamıştır. Seneye artık inşallah.
Okumak isteyip bir türlü denk gelip de okuyamadığım yazar. inşallah en kısa zamanda alıp okuyabilirim.
" Belli bir yaşı geçince yaşam dediğin, sahip olduğun şeyleri sürekli olarak kaybettiğin bir süreçten öteye geçemez hale gelir. "
“Bendeniz nakata çok akıllı biri değilimdir doğuştan akılsız değilim gerçi ”

Kitabın pek çok sayfasında değerli nakata kendini bu şekilde tanıtır ve her seferinde yeni baştan tanıştırır yazar nakata ile, okudukça sevdim sevdikçe 3 5 sf daha geriye giderek hep baştan hep baştan okudum , sayfalar ilerledikçe de üzüldüm niçin bu kadar geç kaldım diye. * Buarada eserin adı : (bkz: sahilde kafka) gelelim yazarımıza okumanızı şiddetle tavsiye ederim inanılmaz leziz yazmakta, defalarca Nobel’e aday olmuş olması da günümüzde çok geçerli bir bilim sanat ödülü olduğundan yazarın kalitesi hakkında illaki fikir verecektir. Tavsiyedir.
Sikko yazar.
Okuması kolay bir yazar, romanları sürükleyici, ama Batıya hoş görünecek şekilde kaleme alınmış hissi veriyor. Asyalı kökenine dair hiçbir iz yok kitaplarında, ehlileştirilmiş gibi.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar