bugün

yüzüklerin efendisi serisinin bu versusa bir taraflariyla gulecegi gercegini su goturmeyecek durumdur.

harry pottermismis, peh *
kisisel olarak harry potter alir diyorum.
simdi eksileyebilirsiniz.
Harry pother çoluk çocuk filmidir, yüzüklerin efendisi fantastik filmdir her yaşa hitap eder.
cocuklugundan beri harry potter zaafi olan biri olarak bile yuzuklerin efendisi dedigim karsilastirma. nedenlerini saymaya gerek yok sanirim.
tabiki harry alır.

"hay harryy"
her ikisi de ayrı dünyalara açılan kapılardır. versus yapmak olmaz.
Yüzüklerin efendisini harry potter la mı kıyaslahahahaha ay tamam olabilir neyse.
lotr havada siker.
yüzüklerin efendisi için ''ulan şu sahneyi bi daha izleyim''dediğim filmdir.
J. R. R. Tolkien'i, J.K. Rowling ile kıyaslamaktır, hadsizliktir.
Harry Potter fikrimce her izlediğimde keşke orda olsam dedirtir hogwarts mektubu beklettirir insana.
(bkz: Bunlar babadan oğula nesil galiba)

Yazarımızın sıradaki başlıkları Sagopa vs Ceza - Metin Akpınar vs Zeki Alasya şeklinde olacaktır.
ikisi de çok sevdiğim serilerdir. Tüm filmlerini 3 er 4 er kez izlemişliğim var. Objektif olursak yüzüklerin efendisi alır. Çünkü ondaki eşsiz kurgu ve detay harry potter'da yok. Tolkien tamamen yeni bir dünya inşa etmiş ve bence bu büyüleyici. Şahsen orta çağ kurgusunu da sevdiğim için görüşüm bu yönde.
15 yaşında ergen bir kız değilseniz gülüp geçeceğiniz versus.
ergen diyenler olacaktır ama benim gönlümün harry potter dediği versus. yüzüklerin efendisi serisini 1-2 yıl önce izledim, ama harry potter çocukluğumu süslemişti.
kitapları zaten kıyaslanamayacak derecede farklı seviyelerdedir..tolkien ilahtır,diğerleri onun kulu ve elçisidir..filmlere gelirsek,
yüzüklerin efendisi 3 film 17 oscar,harry potter 8 film 0 oscar..başka sözüm yok hakim bey..
harry potter' ın kesinlikle alacağı versus. zira böyle bir yaratıcılık 100 yıl daha gelmez. hayal gücünün sınırları zorlanmış, müthiş eserlere imza atılmış. harry potter' ın müthiş konusu kitabını da filmini de defalarca tekrarlatıyor. yüzüklerin efendisi' ne kötü demiyorum yanlış anlaşılmasın, üst düzey bir eser. fakat harry potter' ın daha yaratıcı ve daha güzel oldugunu düşünüyorum. zaten birbirine yakın eserler seviye bakımından. harry potter birkaç adım önde.
(bkz: harry potter silker)
1950lerde yaratılmaya başlanan, dipsiz kuyu gibi bir mitoloji efsanesini, fantezi edebiyatının başlangıcını 2000lerin dandirik çocuk kitabıyla karşılaştırmayı bile hakaret sayarım. Kaldı ki h.p. dikkatle izlerseniz farkedersiniz l.o.t.r dan esinlenilmiş noktalarını.
Tamamen objektif Olacağım. Silmarillion okuyan bilir. Orta dünyadaki Büyücüler harry Potter'dan daha güçlüdür. (Kitapları okumadan sadece filmleri izleyenler rica ediyorum eksilemesin)
Valar, Ainur, Maiar gibi üst Düzey güçte varlıklar varken, harry, heormonie ve ron'un şansı çok az. Elflerinde Dumbledore kadar olmasa da genç bir büyücüyü alt edecek kadar gücü vardır. (Bkz: galadriel) (bkz: arwen) (bkz: feanor) (bkz: Glorfindel) ve diğer elfler.
Fakat cücelerin, insanların, hobbitlerin ve orkların hiç şansı yok. Çünkü özel Güçleri yok, kılıçla savaşarak bir sonuca varamazlar.
Ayrıca güç yüzükleri de orta dünyayı ayakta tutan şeylerden biridir. Orta dünyayı kurtarması için bu seferlik Sauron'a Yüzüğü takmasına izin verebiliriz. Diğer yüzüklerde katkı sağlar tabii. (Bkz: nenya) Yüzüklerlen ilgili Ayrıntılı bilgi için Güç Yüzüklerine Dair adlı kitabı okuyabilirsiniz ya da ayrıntılı Bilgi istemiyorsanız Vikipedi'den okuyabilirsiniz.
Melkor'un balrogları, glaurung ve smaug'un delinmeyen zırhları büyüyle delinmeyecek gibi duruyor.

Sonuç: Orta dünya kazanır ama çok hasar alır, hobbitlerin, orkların, insanların ve cücelerin soyu tükenir. Sonra da elfler Valarla birlikte burada yaşanmaz derler ve Ölümsüz topraklara (valinora) giderler. Orta dünya da Sauron'a kalır ama artık bütün orkların soyu tükendiği için hiçbir şey yapamaz.
ikisini de severim seçim yapmam zor.
Harry Potter'ın kitapları LotR'un filmleridir. Tolkien koca bir dünya kurgulamış ama hikayenin çıkış noktası çok saçma. Bilmem kaç tane yüzük yapıyorlar sonra en güçlüsünü yapıyorlar da o da iki kaşık lavda eriyip gidiyor. HP dünyası ise gerçek dünyadan bağımsız değil feci halde iç içe geçmiş ama kurgu başarılı.
kıyaslamak saçmalıktır , iki filimde mitoloji ve fantastik kategorisinde lakin bir noktadan sonra konu olarak ve tür olarak pergel açılıyor kıyaslanamayacak kadar ikisi de harika yapımdır.
Şaka mısın tabii ki herriğ potansiyel.
J. R. R. Tolkien fantastik kurgunun önemli kalemlerinden çağının ilerisinde bir yazardı Ve yüzükler efendisi gerek kurgusu gerek karakter derinliği bakımından harry potter'ın çok üzerindedir.