bugün

anlasilamayan insandir. minik minik, tirnagimiz kadar etmeyen haplari dilinin arka kismina yerlestirip yutamayan ama inadina igrenc igrenc suruplari icmeye de razi olan sinir bozan insandir. insanin agzini acip sokasi gelir hapi kücük diline dogru vallahi.
intihar edememek sorunsalıyla yüzleşecek olan kişidir. farklı yöntemler öneriyoruz kendisine. mümkünse bol acılı olsun.
tavsiye olarak fitil önerilir.
kessinlikle ve kesinlikle, acaiyip şekilde ve harfi harfine tanımı için;

(bkz: kutupsal form)
dünyadaki altı milyar insanın neredeyse tamamıdır. çünkü hap içilmez efendim, yutulur. yardımcı aparat olarak içecek kullanılması onun içildiği anlamına gelmez.
koca hapı bir yudum suyla içmeye çalışan insandır.
yutamama, boğazına takılıp kalma hissine kapılmaktandır. kimisini yutmak zordur. largopen eşek kadar bir haptır mesela.
çorba kaşığında eritilerek içilmesi önerilir.
ancak tadı hissedildiğinden hoş olmuyor.
değişik metodlar kullanarak hap içmeye çalışan insandır.misal ki hap sert bir cisimle vurularak toz haline getirilir,bu şekilde yutulmaya çalışılır.ancak hap bu haliyle hiçbir işe yaramaz bu ayrı meseledir.
apranax'ın işkenceye dönüştüğü insandır. lakin parçalasa, ısırsa veya herhangi birşey yapmaya kalksa o mavi boya tüm iğrençliğiyle salyanın aşağı akmasına sebep olacaktır. *
(bkz: aa bu ben lan) en azında eskiden .
ironik olabileni için,
(bkz: deli gibi hap içen insan).

efendim kimisi vardır bir poşet ilaçla gezer, tansıyonu şekeri oyu buyu vardır ama, ben ilacımı içerim devam ederim yemeğime der bunlar.konuyla alakasız oldu farkındayım ama, onlar için hap içmek şurup yutmak taylot devirmek felan oldukça basittir.
kimileri de küçücük ilacı yutamazlar iki kova su içseler de. gariptir, bu insanlara hastalık yakışmaz genelde.
nasıl saçmalayabilir bir insan daha fazla di mi. yok.
boğulma korkusu ile ufacık bir hapı yutamayan insandır. aynı zamanda bu tip insanların canlarının tatlı olduğuda rahatlıkla söylenebilir. bu tipler genellikle hapları ağzında bir yerlerde tutmayı bile beceremezler. ya yana atarlar, ya geriye. azıcık harekete geçip, suyla mideye doğru göndermeye çalıştıklarında ise size bakıp tıpkı şu cümleyi kurarlar;
- "valla boğuluyodum sebayettin"* *
halbuki boğulmak falan yoktur, mevzu bellidir. nohut kadarcık bir adet kapsül mideye gönderilecektir. ama olmaz, evde savaş çıkar. özellikle çocuklarda görülen bu durum bir yere kadar çekilebilirken, koca koca insanlarda biraz abes durmaktadır.
hapı dalgınlıkla, otomatik olarak içip sonrasında 'acaba içtim mi içmedim mi?' diyen insandır. hapı fiziksel olarak içmeyi becermiştir ama işi kafasında çözememiştir. böylece antidepresan iyileştireceği yerde bu zavallı insanı paranoyaya sürükler ve antipsikotiklerin yolu görünür. onu da beceremezse zaten onu becerirler.
(bkz: bakırköy ruh ve sinir hastalıkları hastanesi)
(bkz: yesin)
hapla intihar etmesi tavsiye edilmeyecek insandır.
hapı yutamama korkusuna sahip olduğu için olaya önyargıyla yaklaşan insandır. ister istemez yutamaz, zorlanır.