bugün

sözlüğün, dort cekirdekli quad core server a tasinmasına ragmen hala takılıyor oluşuna kızmış yazar söylemi.

-zall yeme beni.
(bkz: atma zall din kardeşiyiz)
(bkz: hey dostum quad core dedin kabak cekirdeği cikti)
(bkz: ulu sozluk çekirdek tarlası)
(bkz: uludag sozluk un server seciminin yanlis olmasi)
ne boktan bir serversa siteye girmede bile kasıntı yapıyor bu server.
(bkz: eskinden öylemiydi) (bkz: catır cuturdu giriyorduk)

(bkz: zall ayarlayın buraları)
(bkz: dört çekirdeğin aslında incir çekirdeği olması)
server shutdown hatasını hala gören, zaman zaman şurup gibi yavaşlayan sözlüğü gören yazarın zall'a haykırışı.
bir uludag sözlük yazarı soru cümlesi ve bir uludag sozluk efsanesi.

part 1:

sözlüğün yavaşlamasına, takılmasına, kısacası cortlamasına, artık daha fazla tahammül edemeyen yazar, hışımla uludag sozluk binasına gider, kapıdan içeri girer ve ilk karşılaştıgı kişiye * sorar:

-hani lan dört çekirdekli quad mıdır ne zkimdir server zımbırtısı?
-abi şimdi...
-hani oglum hani?
-ya bi dinler misin
-bana çekirdegi göster, görmek istiyorum
-abi bak, daha yeni taşıdık sistemi o yüzd....
-fak your sistem, dört çekirdegini de ayrı ayrı fak
-ama böyle..
-bana zall ı çağır.
yalnizca quad-core cpu'su olanlarin gorebilecegi server. *
(bkz: kabak çekirdeği)
(bkz: sekiz çekirdekli server bul lan allahsız sözlük)
(bkz: 4 cekirdekli server in dolapdere imali olmasi)*
hakkında hikayeler yazılabilecek bir uludagsozluk yazarı soru cümlesi.

uludag sozluk efsanesi

part 2:

sözlük yazarı, geçenlerde sözlük binasına gidip şikayet etmesine ragmen (bkz: #3924378)
durumun hala düzelmemiş oldugunu görür ve hırsından küplere binip hızla yine sözlük binasına gider, yine aynı kapıdan hışımla içeri girer, görevli, çekirdek çitlemektedir.

-MySQL server has gone away ne lan?
-abi gene mi sen?
-hani lan dört çekirdekli quand core server?
-abicim bak, anlattım sana kaçke...
-kaçkere başlık açtık, protesto ettik, niye düzeltmiyosunuz oğlum, niyeeee niyeeeee
-abi zall' ın işi varmış
-neee işiii laan?
-servere gitmiş abi gendisi.

http://img247.imageshack....p?image=fkeliyazarha8.png
MySQL server has gone away gibi abuk subuk seylerle birlikte sözlükteki bugun butonuna da basıca daha baska sacma iletiler cıkmasını sebeb olan cekirdektir, protondur, parcacıktır, (bkz: ne lan bu)dur.
(#3898572)
entry itina ile yazılır; satırlar tekrar gözden geçirilir, bilgi vermenin huzuru içinde ekle düğmesine tıklanır. aman allah'ım oda ne ;
mysql server has gone yazısı gelir. göz döner ve hani lan dört çekirdekli quad core server denir. *
(bkz: hani lan nerede kaldı çaylar)
yine, yeni, yeniden gündemde olan sorudur, öfkeli sözlük yazarlarının ağzından düşmez, yeni soru için:

(bkz: nereye gidiyor bu paralar)
* (bkz: çekirdek kabukları sözlüğe atılıyor) *
(bkz: ev yapımı çekirdek)
sözlüğün aşırı yavaşlığından yakınan yazarın haykırışıdır. harbiden, nasıl bir 4 çekirdek serverdır ki bu? çift işlemcili pentium 3 serverlar bile daha hızlı çalışır lan. bir de yoklayın bakayım o serverın anakartı, boşta bir işlemci slotu olacak, oraya da iliştiriverin aynı quad core dan bir tane daha. bir de ram sıkıştırıverin araya. sorun kalmaz kanımca.