bugün

görsel

Bir beyin fırtınası. Biraz kafa yoralım bakalım kim bilecek sorunun cevabını.

Edit:Doğru olduğuna inandığınız Sorunun cevabını açıklamasıyla birlikte yazarsanız çok daha anlaşılır ve keyifli bir beyin fırtınası olur.

Edit2:biraz daha bekleyelim hala çözmeye calışanlar var sonra en başarılı tahmini acıklamasıyla beraber kim yapmış, sıralaması nasıl hep beraber görücez.

edit3: başlığın doğru cevabına dair bilgilendirme yapılmıştır. inşallah sınavlarda full yaparsınız havuz sorularını.
j kabı dolar.

edit. değiştiriyorum L kabı dolar. son kararım.
G Değil d'nin ağzını kapatmış hainler.

K diyorum

(bkz: biraz yardımcı olun memedali beeey)

Bir sorudur.

C kabından d kabına su gitmiyor ki arkadaşlar.

Edit: kıvırma payını kullanarak f diyorum.
G dolar. G ve d dolmadan diğerleri dolamaz.

Edit: Tamam lan kapalı boruyu görmemişim. Sanki ben tıkadım boruyu amk.
f kabıdır.
boruların kesit alanlarının eşit olup olmadığının belirtilmesi gereken soru.
F f f dolar önce.
normalde g dolacaktı maalesef d'ye giriş kapalı. o sebepten her türlü önce f dolacaktır.

doğru cevabı alalım.
g dolar. gideri yok çünkü. sadece kendi hesabına çalışıyor diğer kapları s.klemiyor afedersin.

gaddemit g'ye giden yollar tıkalıymış. değiştiriyorum f olacak.
F dolmadan hic biri dolmaz.
h diyorum. başkada bir şey demiyorum.

edit. h diyemiyorum kapalıymış f galiba.. tekrar bakayımda..
fazla zekiler bir bit yeniği arıyor ama cevap çok basit tabii ki de a. en yakın o çünkü.
F dolar.
Maşallah herkes havuz problemiyle haşır neşir olmuş bir dönem, kısa zamanda gayet başarılı tahminler var. doğru cevap aklınızda mevcut sayın yazarlar.
c' den d'ye yol olmadığı için a, b, c, d, e, g dolmaz.

su j kabından önce ı kabına sonra l kabına gideceği için su ı kabına daha çabuk ulaşacaktır bu da k kabının önce dolmasını sağlayacaktır.

doğru cevap k.

k-ı-f-l-j-c-b-a sıralaması izlenecek, d-e-g-h kapları ise babayı alacaktır.

not: eşit ağırlıkçıyım siyaset bilimi okudum.
En ufak bir fikir yürütemedim aq. iq'mdan şüphe ettim.
götü boklu bir soru soru bilip kendini einstein sananlar el kaldırsın ))))))
Ah benim cahil halkım.... E tabii, eşin ne ister tarzı entellektüel yarışmalarda sorulan sorulardan sonra bu beyin yakıyor....
Gerçekten zeka, bilgi vs. gerektiren bir yarışma varsa oda rusların 20-30 yıldır devam eden (tahminen) что?где?Когда (ne,nerede, nasıl) yarışması.... Asıl beyin yakan sorular orada....

Not : Elimi hızlı hızlı kaldırıp yerimde zıplayarak 'FFFFFFF!!!!!'''' diye yırtınıyorum....
k dolar; j dolmaz sebebi de aşağıdan tahliye yeri vardır, su seviyesi üst sınır değerine ulaşamadan sürekli tahliye eder. d ve e şıklarına giden yollar kapalı olduğundan ikisine de akış sağlanmaz. akış sol taraftan ilerler. I deposuna giren bütün su takviye edillir. takviye olan su k deposuna dolar. su akışı belirli yönde olduğundan dolayı geri akış olmaz k en kısa sürede dolar.

edit: su akışı rahat olan bölgeye doğru ilerleyecektir. j den yukarıya su basması yerine aşağı akış miktarı daha hızlı olacaktır. j nin tahliye seviyesi l deposuna akış sağlar çünkü l tahliyesi daha aşağıdadır. I deposuna gidemeyen su L tankına gidecek sonuç itibariyle f deposunu dolduracaktır.
dnin ağzını kapatıp gnin yolunu kesmişler. sanki fetöcü amk, hemen suyunu kesmiş gamsız pezevenkler.
K diyen einsteinlar !
L ve F dolmadan J den I ya giden borudaki su yarısında, J den l e giden borunun çıkış hizasında kalır, I ya su bile gitmez...
H dolar.
F dolar.
Einstein'in kayıp yeğeniyim ben ve cevap f.

Ama üstün zekalı olduğum için çeşmeden akan suyu debisi borularınkinden kat kat fazlaysa ilk a dolabilir. Mesela bir düşün itfaiye hortumuyla basınçlı su bassan a kabı şap diye dolar.
G kabı dolar.

Su, G kabından başka herhangi bir kapta birikmeyecektir. Üstteki Borunun başlangıcı suyun üstünde kalacağı için alttaki borulardan su geçecektir ve ilk önce G kabı dolmaya başlayacaktır.
f dolar. bak yine dolar dedim euro aklıma geldi.
Le çünkü fe den biraz yüksekte dolar.